המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

טובים השניים: ט"ו באב עם הזוגות שהכירו במכינה

שבעה זוגות שהמכינה הפגישה מספרים איך הכירו ועל מקומה של המכינה בחייהם המשותפים

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לא מעט אנחנו שומעים מבוגרי המכינות שהחבר'ה בשבילם הם "ממש כמו משפחה". ומבלי להפחית במשפחתיות מיוחדת זו, יש בוגרים ובוגרות שהפכו להיות ממש המשפחה!

בהמתנה להסעה, בטיול או בהתנדבות המשותפת נטמנו זרעי הקשר, והנה לפניכם שבעה סיפורי אהבה שנרקמו בין כותלי המכינה. 

קיבלנו הזדמנות לשמוע על רגעי ההיכרות, על המקום של המכינה כיום בחייהם הזוגיים, ועל גידול הדור הבא של המכינות.   

יום אהבה שמח!

יניב ודנה זיידס - מכינת מיצר מחזור ד'

"נפגשנו לראשונה בטיול בצפון במסגרת יום גיבוש למכינה. במהלך השנה היינו חברים מאוד טובים בלי עניינים רומנטיים, שיחות נפש וכזה. כל אחד היה עם בן/ת זוג אחר מהמכינה. 

במהלך השירות הצבאי המשכנו לשמור על קשר ומפה לשם... נשואים עם שלושה ילדים (ומקפידים על שנ"צ בשבת).

עד היום יש לנו קבוצת חברים טובה מהמכינה שאנו נפגשים איתה. המשפט המיתולוגי של אביה, ראש המכינה, ביום הראשון למכינה - 'תסתכלו סביב, אלו יהיו החברים הכי טובים שלכם לחיים', הוכיח את עצמו מעל ומעבר...

אנחנו ממליצים בחום לפתוח במכינות שעוד אין בהן, מסגרות המשך לאחרי הצבא. בטוחים ששיעור הזוגות יעלה פלאים"...

דנה ויניב

אהוד שבירו וענבל קנר - מכינת גל מחזור ד'

 ענבל הייתה בצוות חלוץ לפני שכל המכיניסטים הגיעו למכינה. "ביום הראשון למכינה, הלכנו לרכבת לפגוש את כולם ולעזור להם עם הציוד. עזרתי לאהוד עם התיקים ודיברנו בדרך מהרכבת למתחם.

בתחילת המכינה היינו חברים ואחרי כמה חודשים נהיינו זוג". 

 וגם - מגיע מזל טוב לזוג הצעיר! ענבל ואהוד התארסו לאחרונה, ואנו כמובן מצפים לקבל הזמנה :) 

 ואהוד

 בתיה ואמיר כהן - מכינת עין פרת מחזור ב'

"הכרנו כשחיכינו לארז (אשל) או לאחד המדריכים שלנו שיאסוף אותנו בתחנת האוטובוס בדרך למכינה. נהיינו חברים טובים לאורך המכינה ואני (בתיה) חשבתי שאמיר כזה בחור מעולה שניסיתי לשדך אותו לחברה הכי טובה שלי מהתיכון ;) למזלי זה לא הסתדר.

לקראת פסח באותה השנה אמיר היה בדרך לסיני עם חברים וכשהגיע למעבר הגבול קלט שהדרכון שלו לא בתוקף. הוא לא הצטער, הפציר בחברים שלו להמשיך הלאה לטיול בסיני, ועלה חזרה אליי לירושלים... ומשם בעצם הבנו ש- we're more than just friends". כיום נשואים עם שלושה ילדים ועוד אחד בדרך!

"החלטנו לעבור לכפר אדומים (היישוב בו שוכנת המכינה) מספר שנים לאחר שהתחתנו בשל ההיכרות שלנו עם רוח ואנשי המקום. אנחנו גרים בכפר מזה שבע שנים ומאושרים מחיי הקהילה כאן. עיבדנו יחד לא מעט מהחוויות המשותפות שלנו במכינה לאורך השנים, שהיתה שנה מאד משמעותית ומעצבת עבור שנינו. אנחנו ממשיכים לשאול, לחקור, ללמוד ולקבל החלטות בנוגע לגישות ולערכים שמתאימים לנו בחיי הזוגיות, המשפחה והקהילה שלנו, בעיסוקים היומיומיים, בקריירה, בצמיחה האישית ועוד. שמחים מאד על קשרי החברות שנרקמו והתחזקו לאורך השנים עם אנשי צוות וחברים מהמכינה".

  ואמיר

 מרוץ כאן ביתנו 8.5.18 copy

רותם ונטע אראלי בן אור - מכינת רבין

"במכינה לכל אחד מאיתנו היה בן זוג אחר". קצת לאחר המכינה נטע התחיל עם רותם בצורה ישירה - הוא בא לבקר אותה בבסיס ובבית, והשאר היסטוריה. כיום הם ידועים בציבור עם ילדה (וחצי!). 

הזוגיות של רותם ונטע עם עולם המכינות נמשכה גם אחרי הצבא: רותם הייתה קצינה בחיל חינוך וכשהשתחררה הדריכה במכינת רבין וכיהנה גם כרכזת בוגרים שלה. נטע השתחרר והדריך במכינה הירושלמית.

"שנת המכינה, עוברת כמעט בכל תחנות החיים שלנו - הבחירה לחיות בקהילה בירושלים (עד לפני שנה) הייתה חלק מהתהליך שעברנו במכינה. היום כשאנחנו חיים בקיבוץ, המעורבות בחיי הקהילה, התרבות והחינוך ביישוב הם חלק בלתי נפרד מהחוויות שעברנו במכינה. שנת המכינה הייתה שנה מאד משמעותית עבורנו, אנחנו מרגישים שמלבד זוגיות, עיצבנו בה את עמוד השדרה הערכי שלנו כבני אדם, וזה חשוב כמעט כמו זוגיות". 

רותם ונטע 

סופי ומתן - מכינת אדרת מחזור ח'

מתן וסופי מירושלים, נשואים עם שני ילדים, הכירו כבר במפגש הגיבוש לפני המכינה. "ההיכרות המעמיקה במכינה גרמה לנו לרצות להיות בקשר רציני יותר".

"המכינה נוכחת בחיים שלנו בשאיפות המשותפות ואפילו בשיחות היומיומיות". 

סופי ומתן

שרית ונטע - מכינת מיצר, מחזורים ט' ו-י'

שרית ונטע הכירו כששרית הייתה חניכה במכינה, ונטע היה בוגר טרי שזה עתה התגייס. ברגילה הראשונה שלו הוא הגיע לבקר במכינה ולעזור ב"שבוע עבודה", שם פגש את שרית. השאר היסטוריה כבר כתבנו בכתבה הזאת?

"כעבור 10 שנים של זוגיות, בחרנו להתחתן ברמת הגולן, ממש ליד המכינה, בנוף בו נפגשנו".

כאן בתמונה, כמה שעות לפני החתונה, בתצפית על מורדות הגולן, ובתמונה התחתונה, מטיילים לפני עשר שנים. 

שרית ונטע

1916035 1273514922699 193081 n

גל ואורון - מכינת "מנשרים קלו"

בשונה משאר הזוגות, גל ואורון לא הכירו בשנת המכינה עצמה, אלא במפגש בוגרי המכינה. אורון הוא בוגר מחזור ב' של המכינה, וגל בוגרת מחזור ה'. הצד הפולני שלנו מנצל את ההזדמנות להדגיש עד כמה חשוב להגיע למפגשי הבוגרים;)

"יום אחד, לפני חמש שנים, גל התקשרה אליי", מספר אורון. "היא שמעה את השם שלי מבוגר אחר, ורצתה שאעזור לה להביא בוגרים לטיול של המכינה במסגרת 'מתחברים בשביל ישראל'. שוחחנו קצת בטלפון, נפגשנו פנים אל פנים בטיול עצמו ואז התחלנו לצאת". 

כיום גל מדריכה במכינה בסופה, ועולם המכינות הוא חלק משמעותי בחיי הזוג. כחלק מכך, עברו לגור בקיבוץ סופה שבעוטף עזה, ומשתלבים באופן פעיל בקהילה.

 נוסיף גם מזל טוב לגל ואורון, שנישאו לפני שבועיים בדיוק, מלווים בחברים משני המחזורים!

גל ואורון

 

מדור: כללי

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.