חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

כשהבחירות בפתח: חניכי המכינות יצאו לצעוד ולהפגין בנושא משבר האקלים

ביום שישי האחרון צעדו עשרות בני נוער בתל אביב ובאילת בהפגנה שקראה לטיפול במשבר האקלים, והופנתה במיוחד אל הפוליטיקאים - לקראת הבחירות. עשרות חניכות וחניכים ממגוון מכינות השתתפו במחאה כדי לקדם את הנושא הבוער

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אינספור מחקרים נערכו בנושא, ארגונים פועלים יום-יום כדי לקדם אותו ובכלי התקשורת זועקות כותרות מפחידות. מפחידות כל-כך שרובנו מעדיפים להעלים עין, להמשיך בסדר היום. משבר האקלים הוא אחד הנושאים הבוערים בסדר היום העולמי, ורבים טוענים כי אם לא נפעל עכשיו – זה כבר יהיה מאוחר מדי.

162346714 3987697781250599 4487673784837816190 nחניכי המכינות מפגינים

ביום שישי האחרון יצאו עשרות חניכי מכינות קדם-צבאיות לצעוד ולהפגין בתל אביב בקריאה לטיפול במשבר האקלים, למען הכדור של כולנו ובתקווה לעתיד ירוק יותר. חניכי מכינות בארי, חנתון, חביבה רייק, מעיין ברוך, מיתרים לכיש ומעגן מיכאל יצאו להשמיע את קולם בהפגנה בנושא משבר האקלים.

הצעדה התקיימה בשני מוקדים - שדרות רוטשילד בתל אביב, וכיכר העיר באילת. את האירוע הובילה קואליציית תנ"א (תנועות וארגוני נוער למען האקלים), והשתתפו בו נערים רבים ממגוון ארגונים, תנועות נוער ומסגרות חינוכיות.

 "החניכים חזרו מהמצעד בעיניים נוצצות. הם רוצים להמשיך להיאבק על הנושא, ללמוד אותו ולעסוק בו"

"מספר חניכים מכמה מכינות, וגם תנועות וארגוני נוער חברו יחד כדי לקיים את הצעדה הגדולה הזו", מספר יובל זרח, ראש מכינת חביבה רייק. "אנחנו עוסקים בנושא משבר האקלים במכינה ולומדים אותו כבר מתחילת השנה, ודווקא בגלל זה החניכים יזמו יציאה לשטח והביעו רצון לפעול. בטח לקראת הבחירות, כדי להביע קול מחאה כלפי הפוליטיקאים שאנחנו מצפים לשמוע מהם משהו לגבי המשבר הכי חמור שצפוי לחברה שלנו ולעולם בפרט בשנים הקרובות".

לדבריו של זרח, נושא משבר האקלים מעסיק ומטריד את חניכי המכינה – שלקראת הבחירות החליטו להתמקד בתחום, ולדרוש מהפוליטיקאים לפעול בו. "מצעד המחאה היה מאוד מוצלח מבחינתנו, האווירה הייתה טובה והגיעו הרבה אנשים", סיכם. "החניכים חזרו מהמצעד בעיניים נוצצות. הם רוצים להמשיך להיאבק על הנושא, ללמוד אותו ולעסוק בו".

161740642 3245678075749398 4702151605808698506 n copyחניכי המכינות מפגינים

"רוצים את הקול שלי?"

באותו הנושא, הפיקו לאחרונה חניכי "צוות אקלים" ממכינת חנתון סרטון בהשתתפות מספר מכינות קדם-צבאיות, שנות שירות וישיבות, בו קראו לפוליטיקאים להכריז על מצב חירום אקלימי ולפעול מיידית לעצירת משבר האקלים. לצפייה בסרטון - לחצו כאן

"ללא פעולה מיידית אנו נחצה באופן וודאי את נקודות האל-חזור (את חלקן, למעשה, כבר חצינו), ומצב החירום האקלימי חסר התקדים, שכבר פוקד את כולנו, רק יחריף ויפקוד אותנו ביתר שאת", נכתב בפרסום בעמוד האינסטגרם של המכינה, מתחת לסרטון. "השינוי הנדרש אינו בשמיים! הפתרונות קיימים. ישנו מתווה מפורט וברור מאוד ל-139 המדינות הגדולות בעולם, כולל ישראל, כיצד לבצע את השינויים ההכרחיים להצלתנו. כל שנדרש כדי למנוע קטסטרופה קיומית עולמית הוא ליישמו לאלתר. כולנו חייבים להתעורר עכשיו - גם הציבור הרחב ובעיקר הממשלה - ולנקוט בפעולות מיידיות."

בנוסף, נכתב כי: "אנו קוראים לכם, פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית, לשים את המחלוקות בצד ולהעלות את נושא משבר האקלים לראש סדר העדיפויות שלכם. לא מדובר כאן על קיימות, זיהום אוויר או איכות הסביבה - מדובר על המשבר הגדול ביותר שאי פעם ידענו, משבר שמאיים על עצם קיומנו".

View the embedded image gallery online at:
https://mechinot.org.il/news/aklim-1943#sigProId5663d59322

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.