מנכ"לים לשעבר

אודות מנכ"לים קודמים של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

דני זמיר

עו"ד דני זמיר, היה אחד ממייסדיה של מועצת המכינות וכיהן כמנכ"ל המועצה בין השנים 2014-2022.

זמיר ייסד את המכינה הקדם צבאית רבין, שהייתה אז בין המכינות הכלליות הראשונות. בנובמבר 1981 התגייס זמיר לצה"ל והתנדב לגדוד הנח"ל המוצנח בחטיבת הצנחנים. בהמשך שירותו, הוא שירת כקצין המבצעים של גדוד 50 ומ"פ בני המשקים של נובמבר 85'. לאחר שירותו הצבאי המשיך לשרת במילואים כמ"פ בחטיבת הצנחנים, ובהמשך ביחידת מודיעין וסיור של אוגדת מילואים. זמיר לחם כחייל במלחמת לבנון הראשונה, ולאחר מכן ברצועת הביטחון.

בשנת 1995 ובשנת 2021 זמיר סיים לימודי תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת תל אביב.

באוגוסט 1998, זמיר הקים את המכינה הקדם צבאית על שם רבין, שברבות השנים התרחבה והיום בעלת 3 שלוחות. זמיר עמד בראש המכינה מאז הקמתה ועל לשנת 2014. בשנת 2008, הוא ניסח את חוק המכינות הקדם צבאיות. לאחר העברת החוק, זמיר נבחר כיו"ר משותף למועצת המכינות הקדם צבאיות, יחד עם הרב משה הגר-לאו.

בשנת 2014 זמיר מונה למנכ"ל מועצת המכינות. הוא כיהן בתפקיד זה 8 וחצי שנים, בהן פעל לחיזוק מפעל המכינות והרחבתו, והוביל שיתופי פעולה חשובים לפיתוח המכינות הקדם צבאיות בישראל.

בשנת 2022, לאחר שסיים את תפקידו במועצת המכינות, זמיר מונה לתפקיד מנכ"ל בית יגאל אלון.

יוסף אלדר

תא"ל במיל' יוסף אלדר כיהן כמנכ"ל הראשון של מועצת המכינות הקדם צבאיות, בין השנים 2011-2014.

לאלדר קריירה צבאית ארוכת שנים, בה לקח חלק בפעולות ומבצעים מכריעים בהיסטוריה של מדינת ישראל. אלדר התגייס לחטיבת הנח"ל בשנת 1962. הוא שירת כמ"פ בגדוד 9 של חטיבה 7. במלחמת יום כיפור, היה מג"ד 75 בחטיבה 7 ופיקד בקרבות הבלימה והתקפת הנגד הישראלית ברמת הגולן. על לחימתו במלחמת יום כיפור הוא קיבל את עיטור המופת.

באוקטובר בשנת 1982 אלדר התמנה לקצין חינוך ראשי, וכיהן בתפקידו כ-3 שנים. לאחר השחרור מצה"ל, אלדר סיים תואר ראשון בחינוך והמשיך בעשייתו למען המדינה כמנכ"ל האגודה למען החייל. לאחר מכן, ניהל את אגף התרבות, הנוער והספורט בעיריית בת ים, בעיריית רעננה ובמועצה המקומית סביון.

אלדר הכיר לעומק את עולם המכינות הקדם צבאיות בשנים 2005-2011, כשהיה אחראי עליהן במשרד הביטחון. לאחר מכן כיהן כמנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות בשנותיה הראשונות.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות