הפרוייקטים שלנו

פעילויות ופרוייקטים של מועצת המכינות הקדם צבאיות

תוכנית יחד – שילוב צעירים מחו"ל במכינות

שנת מכינה ליהודים מחו"ל

'יחד' הינה תוכנית מסע לשילוב צעירים יהודים מרחבי העולם ב- 'Gap year' במדרשות למנהיגות – המכינות הקדם צבאיות בישראל.

לחצו כאן כדי להירשם לתכנית באתר הרשמי של יחד

מכינה קדם צבאית היא מסגרת חינוכית לבוגרי תיכון שהחליטו לדחות בשנה את השירות הצבאי על מנת לקחת חלק בשנה של מסע אישי, שנה של פסק זמן ממסלול החיים השגרתי לטובת פיתוח והעצמה אישית.

שנת הפעילות במכינה כוללת תוכנית עשירה ומגוונת של לימודים, סדנאות, התנדבות בקהילה, סמינרים וטיולים ברחבי הארץ, המיועדים להעמקת הזהות וההזדהות עם מורשת ישראל היהודית והציונות, להעשרת עולמם, לפיתוח מודעות ומחוייבות חברתית, לגיבוש השקפות ועמדות אישיות על בסיס חשיפה למגוון רחב של תפיסות עולם, לטיפוח מנהיגות צעירה חדורת תחושת אחריות ושליחות כלפי עם ישראל והחברה.

המכינות פרושות בכל חבלי הארץ ובכל מגזרי החברה היהודית-ציונית בישראל: ממעיין ברוך והגולן בצפון, עד מדרשת שדה בוקר וחצבה בדרום. בקיבוצים, בעיירות ובערים, ביישובים ובשכונות, לחוף הים, בשפלה ובבקעה, בהר ובמדבר. יש מהן "דתיות – תורניות" ויש "כלליות", יש מעורבות המשותפות לבנים ולבנות, ל"דתיים ול"חילוניים" ויש נפרדות. כולם שותפים ליעדים המרכזיים ולמסכת פעילות חינוכית – ערכית - יהודית - ציונית משותפת.

שנת מכינה היא חוויה ייחודית ועוצמתית, הזדמנות חד פעמית ובלתי נשכחת.

'יחד' באה לשלב בין חניכי המכינות גם צעירים יהודים מרחבי העולם. המפגש שמתקיים בין החניכים הישראלים לחניכים מחו"ל הוא בעל ערך רב ומשמעותי לשני הצדדים ולמכינה בכלל. החניכים מחו"ל מביאים איתם ערך מוסף שתורם במידה רבה לתהליך החינוכי ולחוויה הקבוצתית.

החניכים שמגיעים למכינות מחו"ל מצטרפים לתוכנית ישראלית שמתנהלת רק בעברית. עם זאת, היא מתאימה לכל מי שיש לו רמת עברית כלשהי, גם אם נמוכה.

כמו כן, המכינה מתנהלת בתנאי "פנימייה", כלומר כוללת מגורים, ארוחות, כביסה וכדומה. החניכים יוצאים לבתיהם לסוף שבוע פעם בשבועיים (חניכים מחו"ל הולכים למשפחות מורחבות המתגוררות בארץ, למשפחות מאמצות, לחברים מהמכינה או נשארים עם יתר החברים מחו"ל במכינה עצמה).

תוכנית 'יחד' מומלצת לכל הצעירים בקהילות היהודיות העומדים לקראת סיום תיכון, אשר מעוניינים לקחת חלק פעיל בחוויה חשובה, מבגרת, מעשירה ותורמת, המהווה את אחת החוויות המעצבות בחיים, הפותחת אופקים חדשים ורחבים של השפעה ותרומה לעם ישראל ולמדינת ישראל.

למידע נוסף ולהרשמה ניתן לפנות לאתר יחד בכתובת: http://mechinot.org.il/en-us/yachad

או ישירות למשרדים שלנו בכתובת: yachadcoordinator@gmail.com

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות