חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מתגייסים למען החופים: יותר מ-1000 חניכים מ-30 מכינות יוצאים לנקות את הזיהום

אי אפשר להתעלם מהאסון האקולוגי שפוקד את חופי ישראל בשבוע האחרון. החניכים והצוותים בעשרות מכינות קדם צבאיות התעקשו לקחת חלק, ולסייע בניקיון כמות הזפת העצומה שזיהמה כ-160 קילומטרים של רצועת חוף בישראל. כבר השבוע ייצאו המכינות לחופים לסייע במאמץ

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מיום רביעי האחרון, עם תחילת מזג האוויר הסוער, נפלטה כמות עצומה של זפת שמקורה אינו ידוע נכון לרגע זה, מהים התיכון אל חופי ישראל. מתברר כי ממדי הזיהום מגיעים לכדי אסון אקולוגי של ממש, המקיף חופים רבים לכל אורך רצועת החוף בישראל – ממטה אשר שבצפון ועד לחוף אשקלון.

הזיהום לא פסח גם על שמורות טבע וגנים לאומיים, מראש הנקרה ועד לחוף ניצנים. כ-160 ק"מ של חופי ישראל זוהמו באופן משמעותי בזפת. מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, אף הצהיר כי "מבחינתנו מדובר באסון הטבע החמור ביותר שאירע בעשרות השנים האחרונות בישראל".

כבר כמעט שבוע שהאסון תופס כותרות בתקשורת, ואלפים מתגייסים ומגיעים לנקות את חופי ישראל במו ידיהם. גם החניכים וצוותי המכינות לא נשארו אדישים והתעקשו להגיע לחופים ולתת יד בניקיון זיהום הזפת - יותר מ-1000 חניכים מ-30 מכינות ייצאו לצאת לחופי ישראל בשבוע הקרוב.

בעקבות הביקוש במכינות, פנתה מועצת המכינות הקדם צבאיות לרשות הטבע והגנים שמתאמת באופן מסודר את אתרי הניקיון ומספקת אמצעי מיגון מתאימים למתנדבים על מנת לשמור על הבריאות. הקרן הקיימת לישראל מסייעת גם היא, ודואגת לממן את ההסעות לחופים עבור החניכים.

המכינות אשר ביקשו להשתתף בניקיון, על כל שלוחותיהן, הן: מכינת מיצר, ע"ש רבין, ימין אורד, חנתון, מנשרים קלו, העמ"ק, תמיר, רקיע, גליל עליון, בארי, שובו אחים, רוח נכון, מגדלור, אלישע, נחשון, אדרת, אופקים למדע, באר אורה, מיתרים לכיש, הנגב, עמיחי וערבה.

View the embedded image gallery online at:
https://mechinot.org.il/news/beach-1919#sigProId502f5b5a7f

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.