המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

"בתקופה הזו יותר מתמיד, ניכרת תרומתם של בוגרי המכינות" – דברי הרמטכ"ל בכנס המכינות השנתי

הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, פנה לחניכים בסרטון שהוקלט מראש בכנס המכינות השנתי בשיתוף קק"ל. צפו בסרטון המלא

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

 

"מאוד הייתי רוצה להיות איתכם היום אבל אתם מבינים את הנסיבות, זה לא מתאפשר. הייתי רוצה לדבר איתכם ולא דרך המסך, הייתי רוצה לשמוע שאלות ולענות תשובות. בכל זאת חשוב לי מאוד למסור דברים מרחוק. צה"ל הוא מגנו של עם ישראל והוא מבטיח את המשך קיומו כאן במדינה שלנו בבית הלאומי שלנו למעלה מ100 ימים לוחמי צה"ל נחלמים בגבורה ובעוז רוח בקרבות קשים ברצועת עזה ובכל זירה רחוקה וקרובה. בתקופה הזו יותר מתמיד, ניכרת תרומתם של בוגרי המכינות – הניצבים בחנית, פועלים בגבורה, ואף מחרפים את נפשם למען הגנת העם והארץ. למרבה הצער, במלחמה זו קיבלנו תזכורת כואבת למחיר גבורתם. צה"ל מחויב לקיים את מורשתם של הנופלים ולהגן על המולדת. אנו פועלים באותה רוח של שליחות ומסירות בה פעלו ומבטיחים בכל עת כי קורבנם לא יהיה לשווא.

חניכים יקרים – אתם הקדשתם תקופה ניכרת מחייכם להכנה פיזית וערכית לשירות בצה"ל, לעשייה חברתית ולהתעמקות בנושאים החשובים והבוערים שעל סדר היום במדינה. נכונותכם מעידה על תחושת השליחות שלכם ועל אמונתכם ביכולתכם לעצב את המציאות שלנו. הציונות, הרוח והנחישות שיש בכם הם אותם הערכים שמובילים את לוחמי צה"ל בשדה הקרב, והם שיובילו אתכם כשתצטרפו לשורות הצבא. אתם ניצבים כאן מכל קצוות הארץ, מכל קשת הדעות והאמונות, נכונים להקדיש את כל כוחותיכם למען הגנת המולדת וחירות ישראל. בקרוב תתגייסו יחד ללא היסוס ותצטרפו לדור גיבורי ישראל ומגני ארצנו כעוד חוליה בשרשרת. נכונותכם להתגייס לשירות משמעותי מביעה יותר מכל את אמונתכם בצדקת דרכנו ומבטאת את אמון הציבור כולו בצה"ל.

לחלק מכם הקדמנו את השירות. זו עת מלחמה. עושים את מה שהכי נכון למדינה ולצה"ל, גם אם זה פחות נוח במישור האישי. אני בטוח שתבינו ותתגייסו אף עם יותר כוח ותחושת נחיצות. אנחנו רואים חשיבות רבה למכינות הקד"צ ויודעים כמה הן תורמות לכם, לצה"ל ולמדינה. המלחמה זימנה לנו אתגרים רבים. איבדנו מטובי בנינו בקרבות ובשדה הקרב ולחימה ממושכת עוד לפנינו. אנחנו לא מקלים ראש בבואנו לקבל את ההחלטה הזו להקדים שירות. השירות הצבאי הוא זכות שהיא חובה. בלעדיו לא יהיה צבא איכותי ובלי צבא איכותי נתקשה להתקיים כאן. בשירות הצבאי באים לתת למדינה ודרך זה אתם גם תקבלו הרבה. תקבלו הזדמנות להגן על המדינה – זכות גדולה. תקבלו ערכים רבים – רעות, אומץ, מסוגלות והרשימה ארוכה. בעוד שנה אתם תראו שמי שהייתם לפני, ביחד עם מה שספגתם במכינה ובשילוב עם מה שתספגו בשירות הצבאי יהפכו את לאנשים אחרים. טובים יותר, יודעים יותר מסוגלים יותר ובעיקר אזרחים נהדרים למדינת ישראל. בזכות צעירים כמוכם המאמינים שזוהי מחויבותם להגן על הבית, נמשיך ונעמוד באתגרים שעוד נכונו לנו, ונכונו. אנחנו סומכים עליכם שתמשיכו להוביל, להציב מופת, וכשתידרשו לכך, להגן על ביטחון המדינה, לשם מועדות פניכם. עלו והצליחו, לא שאלתם שאלות היום – אני כבר אפגוש אתכם במדים. בהצלחה."

 

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות