רוצה להירשם למכינה קדם צבאית? לחץ/י כאן לאתר ההרשמה >>

ליצירת קשר: לחצו על "צרו קשר" באתר ההרשמה או שלחו הודעת וואצאפ למספר 054-809-7433

שנה ב' במכינות - רשימת המכינות

שנה ב' היא תוכנית חצי-שנתית המיועדת לבוגרי המכינות השונות לפני הצבא, הרוצים להעמיק את תהליך המכינה בחצי שנה נוספת לפני גיוסם.

התוכנית כוללת מרכיבים דומים לשנת המכינה ומשלבת לימודים, עבודה קהילתית וחיי קבוצה איכותיים. למרכיבי הניהול העצמי וחיי הקבוצה היבט משמעותי יותר בשנה ב'. שנה ב' מאפשרת פיתוח יכולות גבוהות יותר של עצמאות, לקיחת אחריות ופיתוח יכולות מנהיגות אישיות.

בוגרי מכינות - בעמודים הבאים תמצאו מידע על תוכניות שנה ב' השונות במכינות. מוזמנים להכיר את המסגרות השונות וליצור קשר ישירות למידע נוסף על תהליך המיון והקבלה.

מיתרים-לכיש

מכינת מיתרים-לכיש, היא בית מדרש יוצר מרובה קולות וגוונים המאתגר ומעודד לעיון, בחינה והתבוננות. מטרת המכינה היא לפתח אנשי רוח עם אחריות חברתית המחוברים לעולם המעשה.

שנה ב' הינה נדבך נוסף בתהליך גיבוש הזהות של חניך המכינה והאזרח בישראל, ופועלת בשני ערוצים משולבים על מנת לממש את חזון המכינה – לימוד ומעשה.

מכינת אדרת

שנה ב' היא תוכנית חצי שנתית המיועדת לבוגרי מכינות לפני צבא, הרוצים להעמיק בלימוד ברמה גבוה במסגרת בית מדרש ישראלי, עם קבוצה קטנה ואיכותית.

מכינת בינ"ה

שנה ב' היא תוכנית חצי שנתית המיועדת לבוגרי מכינות לפני צבא, הרוצים להעמיק בלימוד ברמה גבוה במסגרת בית מדרש יהודי חילוני, עם קבוצה קטנה ואיכותית.

מכינת גל

תכנית "אדוה" הוקמה לצורך הכשרת צעירים וצעירות בתחום המדיניות הציבורית. ההכשרה מתבצעת באמצעות קורסים העוסקים בנושאים כגון כלכלה וחברה, מדיניות ציבורית, יזמות חברתית וכו'. בנוסף, משתתפי התוכנית מתמחים בארגונים חברתיים ובאגפים שונים בעיריית  קרית ביאליק.

 

מכינת הנגב - מרעולים

שנה ב' במכינת הנגב לוקחת קבוצה קטנה וממוקדת, עושה איתה עבודת עומק רצינית ומשמעותית, מעמיקה את ההכרות של האדם עם עצמו ועם המדינה, החברה, הכלכלה והסביבה, יוצרת קהילה מחוללת שינוי ובה קבוצת אנשים עם תחושת מסוגלות ורצון פנימי עז לשנות ולהטיב עם החברה.

מכינת העמ"ק - שנה ב'

שנה ב'- גרעין משימתי הפועל בבית שאן ובעמק המעיינות בתחומי רווחה, חינוך, חברה וקהילה ומכשיר צעירים ליזמות ומנהיגות חברתית.

מכינת חמדת

בשנה ב' במכינה אנו מעמיקים את הקשר שנוצר ביננו ובין עצמנו, ה' יתברך ועם החבר. שלושה מעגלים אלה סובבים את האדם בכל רגע נתון, ובידיו להפוך כל מפגש שכזה למהותי ומשמעותי.

מכינת חנתון - שנה ב' מכינת חנתון

אנו במרכז החינוכי בחנתון מאמינים שיש ערך רב בלימוד הפועל לטובת שינוי ולא לימוד הנשאר רק במרחב בית המדרש. מתוך תפיסה זו הקמנו את תוכנית שנה ב' של מכינת חנתון.

מכינת לפידות אמונה

שנה ב' היא תוכנית חצי שנתית המיועדת לבוגרות מכינות המחפשות לימוד תורה מעמיק וקשוב עם לימודי פילוסופיה ומחשבה כללית בקבוצה קטנה ואינטימית.

מכינת מלח הארץ

תכנית שנה ב של מכינת מלח הארץ היא תכנית המבקשת להשלים את המהלך החינוכי המתקיים בשנה א, ולהביא את הכלים שרכשו החניכים במהלך שנה א, לידי ביטוי.

מכינת עין פרת - המדרשה הגבוהה עין פרת

המדרשה הגבוהה בעין פרת מהווה המשך ישיר של שנת המכינה הקדם צבאית. במרכז התוכנית של המדרשה עומד הלימוד. תוכנית המדרשה הגבוהה שואפת להביא את תלמידיה לזינוק אינטלקטואלי אשר יאפשר את צמיחת אישיותם וישלים את התהליך שנוצר במהלך השנה הראשונה במכינה.

שנה ב' - החלוץ

שנה ב' בחלוץ מכוונת צעירים להגשמה קהילתית משימתית, ברוח מורשת החלוצים, הציונות ההומניסטית ומגילת העצמאות: ציונות המשלבת מחויבות וחיבור לתרבות ולמורשת היהודית עם תפיסה דמוקרטית ואוניברסלית שבמרכזה שוויון ערך האדם.

שותפים ותורמים של מועצת המכינות