המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

״אנחנו לא רק נוטעים עצים – אנחנו נוטעים ערכים״ – 8 שנים של שיתוף פעולה משמעותי עם קק״ל

בכנס השנתי של המכינות וקק״ל שנערך בחודש שעבר ציינו את תחילתה של השנה התשיעית שיתוף הפעולה המשמעותי

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בכנס השנתי של מועצת המכינות וקק״ל שנערך בחודש שעבר, חגגנו גם את תחילתה של השנה ה-9 לשותפות ביננו. שיתוף הפעולה בין קק״ל ומועצת המכינות מאפשר הרבה פרויקטים משמעותיים, שמשפיעים על כל חניך וחניכה במכינות ועל החברה הישראלית בכלל. בכנס השנתי, יו״ר קק״ל, יפעת עובדיה לוסקי ניסחה זאת היטב: ״אנחנו לא רק נוטעים עצים, אנחנו נוטעים ערכים״. השותפות בין מועצת המכינות וקק״ל מבוססת על ערכי הציונות, אהבת העם והארץ והכרה בחשיבות חינוך הדור הצעיר.

יו״ר קק״ל, עובדיה לוסקי הוסיפה בדבריה בכנס המשותף: ״מאחרון החיילים ועד ראשון המפקדים – אין יחידה שלא תמצאו בה את בוגרי ובוגרות המכינות הצבאיות. אין חפ"ק של מג"ד או מח"ט בלי בוגרים. תמיד מובילים – תמיד ערכיים״. גם מנהל חטיבת החינוך בקק״ל, שר שלום ג׳רבי נשא דברים: ״המכינות הקדם צבאיות מובילות למעלה מ30 שנה חינוך ציוני וערכי. כנס המכינות הקדם צבאיות וקק"ל, המבטא את שיתוף הפעולה האדיר הזה שנמשך למעלה מ-8 שנים, הוא הזדמנות עבורנו להעלות על נס את תרומתם רבת השנים של תלמידי המכינות ובוגריהם לעם ישראל, למדינת ישראל ולצה"ל״.

578A3192

קק״ל מובילה בעולם המכינות פרויקטים רבים ומגוונים שמטרתם תרומה למדינת ישראל ועם ישראל. שיתוף הפעולה בא לידי ביטוי גם מימיה הראשונים של מלחמת חרבות ברזל. קק״ל מאפשרת את התנדבויות חניכי המכינות ברחבי הארץ ותומכת בפעילות ערכית וקהילתית. בין היתר, קק״ל תומכת בהתנדבות חניכי המכינות עם מפונים, בחקלאות, בפינוי מקלטים ובעוד פרויקטים חשובים שהמכינות הובילו בחירום. בשגרה, קק״ל תומכת באופן שוטף בעולם המכינות. רק השנה, קק״ל תמכה בעבודה הקהילתית של 57 מכינות, תמכה במכינות הנמצאות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, במכינות שנמצאות בערים מעורבות, במכינות שמונהגות על ידי נשים ובנוסף סייעה במלגות לחניכים וחניכות. קק״ל מובילה פרויקטים נוספים בעלי ערך רב והשפעה בעולם המכינות כמו ליווי בוגרים, הובלת סדנאות שטח וסיירות ותוכניות נוספות שמטרתן לקשור את חניכי המכינות לארץ ולאנשיה.

אנחנו מודים לקק״ל על שנים של עשייה משותפת ותמיכה יוצאת דופן במפעל המכינות!

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות