חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

יו"ר מועצת המכינות יניב מזומן בראיון על יעדי מפעל המכינות

"המכינה היא רק ההתחלה, אם חניך יוצא מהמכינה עם חווית למידה טובה שהשפיעה לו על האישיות אז אנחנו בדרך הנכונה". האזינו לראיון המלא בספוטיפיי  

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לאחרונה פורסם בפודקאסט "על המשמעות" ראיון של תמיר דורטל עם יו"ר מועצת המכינות יניב מזומן. מזומן עומד בראש מכינת מיתרים לכיש מזה עשור ומכהן בתפקיד היו"ר מזה שנה. הראיון התקיים בעקבות מאמר שפרסם מזומן בכתב העת "השילוח" – "מנהיגות ציונית: האתגר וההבטחה של המכינות".

בראיון מרחיב מזומן על שנת המכינה מכל זוויות העשייה ומפרט על המשמעות שבלמידה המכינתית: "כאשר אדם משקיע יותר בלמידה, ההתנדבות וההשפעה שלו יימשכו לאורך יותר זמן. המוקד במכינות הוא עיסוק בלמידה ובחיי קבוצה, ולצידם מצויה גם התנדבות. במכינות נוגעים בהרבה דברים בקצות האצבעות: תלמיד לא יצא ממכינה כשהוא למד ש"ס ופוסקים אבל הוא ידע איך נראה דף גמרא, וגם לא כשהוא בקיא בפילוסופיה פוליטית ובספרות חז"ל. אבל הוא יפתח את המחשבה, תהיה לו השקפת עולם שהוא יכול לטעום מהרבה דברים: גם לפתח את הסקרנות וגם להפוך את הלימוד לכזה שהוא רלוונטי לחיים. המכינה היא רק ההתחלה, אם חניך יוצא מהמכינה עם חווית למידה טובה שהשפיעה לו על האישיות אז אנחנו בדרך הנכונה. למידה מתוך שמחה ומתוך חדוות הלב".  

להאזנה בספוטיפיי >>

לקריאת המאמר של יניב מזומן בכתב העת "השילוח" >>

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.