חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

תכנית 'יחד': חניכים מצפון אמריקה במכינות בחזית המאבק בנגיף הקורונה

תכנית 'יחד' מגייסת מדי שנה עשרות צעירים מצפון אמריקה שישתלבו כחניכים במכינות הקדם צבאיות. לאור משבר הקורונה, השנה הרבה מחניכים אלה נשארו בארץ ולקחו חלק במאמץ ההתנדבות הנרחב שהוביל מפעל המכינות. הקמת ארגון בוגרים בארה"ב, הכנת חניכי יחד לקראת שנת תשפ"א.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מחזור תש"פ של תכנית 'יחד' מסיים את השנה עם 60 בוגרי מכינה חדשים: יותר ממחצית מהבוגרים החליטו להישאר בישראל ולהתגייס לצה"ל או להתנדב לשירות לאומי, יתר הבוגרים בחרו לחזור ללימודים בחו"ל עם תחושת שליחות גבוהה אחרי שנה משמעותית בישראל. כ- 10 משפחות ישראליות בחרו לסיים את תקופתם בחו"ל וחזרו לגור בישראל במהלך ובעקבות שנת המכינה של ילדיהם. במהלך תקופת הקורונה חניכי יחד השתלבו במוקדי ההתנדבות השונים לצד חבריהם הישראלים תוך ליווי צמוד של הצוותים במכינות ושמירה על קשר ישיר עם ההורים מחו"ל.

יותר ממחצית מהבוגרים החליטו להישאר בישראל ולהתגייס לצה"ל או להתנדב לשירות לאומי

 

במהלך השנה נערכה נסיעת גיוסים בצפון אמריקה, במסגרתה נציגי מועצת המכינות ערכו מפגשי הסברה בקהילות ישראליות ויהודיות מרכזיות – בבתי ספר, תנועות נוער ומרכזים קהילתיים. המפגשים נערכו בכמה מוקדים ברחבי צפון אמריקה – ניו יורק, לונג איילנד, ניו ג'רזי, בוסטון, פילדלפיה, אטלנטה, טורונטו, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, פיניקס ומיאמי. בכל הקהילות יש עניין רב ונכונות גבוהה לקחת חלק בתכנית, ואכן ישנה התאמה ביחס שבין גידול היקף השיווק משנה לשנה לעלייה במספר החניכים.

חניכי יחדיום אחרון בסמינר ההכנה בניו יורק שנערך למועמדים מחו"ל לקראת ההגעה לישראל

בשנה החולפת נערך אירוע השקה בכנס הIAC במיאמי לארגון הבוגרים של המכינות בארה"ב. לאירוע הגיעו 12 בוגרים וכ- 80 הורים, מתעניינים ונציגים משותפויות כמו קק"ל, צופים וIAC.  נוצר גם קשר עם איחוד הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה שהביע עניין בשותפות עם הארגון ובהעסקה של הבוגרים בקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב.

בשנת תשפ"א תכנית 'יחד' עתידה להיפתח עם כ-80 חניכים חדשים מצפון אמריקה, אסיה ואירופה שיצטרפו לתכנית המכינות של יחד ויתחילו את שנת המכינה בספטמבר 2020. בזמן הקורונה לא התאפשר לנו לערוך סמינר הכנה בארה"ב למועמדים ולכן נערך סמינר הכנה חלופי בזום. מטרת הסמינר הייתה הכנה מנטאלית ופיזית לקראת המעבר לישראל ולמכינה. עסקנו בציפיות, חששות ודרכי התמודדות עם האתגרים.

בהצלחה לכל החניכים ובוגרי התכנית בהמשך הדרך!

d7הקמת ארגון בוגרי המכינות בארה"ב, מיאמי, דצמבר 2019

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.