מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עולים על מדים: 33 בוגרי תכנית "יחד" לנוער יהודי מהתפוצות מתגייסים לצה"ל עם סיום שנת תשע"ט במכינה

גל כרמל, פרויקטורית "יחד" לשילוב נוער מהתפוצות במכינות הקד"צ, מסכמת שנה נוספת לפעילות התכנית

צפייה במדיה / האזנה:

תכנית 'יחד' פועלת לשילוב צעירים וצעירות מכל העולם במכינות הקד"צ. מדי שנה מגיעים לארץ עשרות משתתפים המעוניינים לחוות את ישראל בצורה מעמיקה ולחקור את הקשר שלהם לחברה הישראלית.  במסגרת התכנית הם משתלבים כחניכים מן המניין, תוך יצירת קשר אישי עם ישראל, כזה שילווה אותם כל חייהם. החניכים מגיעים מרקעים שונים, חלקם מבתים להורים ישראלים וחלקם ללא קשר קודם קרוב לישראל, והמכינה מהווה עבורם קשר ראשוני ומגשר.

פרויקט 'יחד' מורכב מ - 12 מכינות: בית ישראל, גליל עליון, העמק, מיצר, נחשון, רבין, תל"ם, לכיש, בינ"ה, ערבה, תבור ואדרת. מכינות אלו בחרו לנצל את הידע והניסיון שלהן ולהשקיע בקליטת חניכי חו"ל מתוך תחושת שליחות וציונות.

סמינרצ

השנה סיימו את התכנית 68 חניכים, שהשתלבו ב – 11 מכינות שונות ברחבי הארץ. שנת המכינה הינה שנה אינטנסיבית ומאתגרת, בייחוד עבור חניכי חו"ל שנאלצים להתמודד גם עם קשיי השפה, פערי התרבות וריחוק מהמשפחה. החניכים עוברים תהליך התבגרות מעצים ומתגמל: הם משתלבים היטב בקבוצות ובמקרים רבים אף הופכים לחניכים מובילים. 

33 מבוגרי המכינות של שנת תשע"ט בחרו להישאר בישראל ולהתגייס לצבא. היתר חזרו ללימודים בחו"ל עם תחושת שליחות עמוקה להמשיך את הקשר החזק עם ישראל, ולסייע במאבק על תדמיתה של המדינה בקמפוסים.  

בשנה החולפת תכנית 'יחד' הוכרה מול משרד הפנים כזכאית לקבלת רישיונות שהייה למשתתפים במכינות. חניך שלא מחזיק בדרכון ישראלי יוכל לקבל אשרת שהייה לתקופת המכינה מעצם היותו חניך בתכנית. בנוסף לכך, בחודשים האחרונים אנו פועלים לקראת הקמת ארגון בוגרים בארה"ב. הארגון יהווה מקום מקשר בין הבוגרים שחזרו לארה"ב, בין אם לאחר סיום המכינה ובין אם לאחר שירות צבאי. הארגון יאפשר להם לשמור על קשר אחד עם השני, וכן עם הרעיונות והערכים של המכינה, תוך יצירת מפגשים ואירועים ברוח המכינות. 

בשנה הקרובה (תש"פ) ייקחו חלק בתכנית 'יחד' 65 חניכים אשר ישתלבו ב-11 מכינות שונות. 

תודה לצוותים במכינות על שנה נפלאה, ולמשפחות החניכים של המחזור הבא - מצפים ונרגשים לפתיחת השנה החדשה!

סמינר

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 315 | 4.10.2020 | טז' תשרי התש"פ ראשון, 04 אוקטובר 2020 14:44
דף עדכון 314 | 27.9.2020 | י' תשרי התש"פ שישי, 25 ספטמבר 2020 14:37

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.