חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

ערבים זה לזה: החברים של נחשון וקסמן וניר פורז ז"ל בפעילות מיוחדת למכינות

למעלה משני עשורים חלפו מאז חטיפת נחשון וקסמן ז"ל, התקרית שגבתה גם את חייו של סרן ניר פורז ז"ל ובה נפצעו שבעה אחרים. השנה פיתחו חברי הילדות של הנופלים פעילות ייחודית בסימן ערבות הדדית עבור חניכי המכינות, שכבר הועברה ביותר מ-30 מכינות מכל רחבי הארץ

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

נאור (שני משמאל), מפקדו של נחשון וקסמן ז"ל, עם חניכי מכינת סופה נאור (שני משמאל), מפקדו של נחשון וקסמן ז"ל, עם חניכי מכינת סופה

25 שנה עברו מאז חטיפתו של נחשון וקסמן ז"ל, שנרצח על ידי חוטפיו בעת שכוח מטכ"ל פרץ לבית בו היה שבוי. בזמן הפריצה נורה ניר פורז ז"ל שפיקד על הכוח והיה בראשו. "הפעם החלטנו להנציח את החברים תוך דגש על היבט הערבות ההדדית שהיה באירוע. רצינו לברר יחד עם חבר'ה צעירים מה עמד מאחורי החיבור בין ניר לנחשון, בתקרית שלאחר מכן סומנה כטרגדיה לאומית", מספר החבר גיל כהן, שיזם את הרעיון יחד עם חברים נוספים של הנופלים.

במסגרת הפעילות, שכבר הועברה במעל ל-30 מכינות (ומתוכן: הנגב, תלם, הערבה – עין יהב חצבה ופארן, הירושלמית, אחד משלנו, רבין, עין פרת), היה חשוב לחברים להעביר את ההיכרות עם האירוע והדמויות באופן אינטראקטיבי, בפורמט של 'חדר בריחה'. לאחר מכן עסקו בלקחים מהאירוע וקיימו דיון על סמך המקורות בנושא ערבות הדדית כערך בולט בתקרית.

vak2חניכי מכינת הנגב בפעילות האינטראקטיבית

כך סיכמו חניכי מחזור י"ח במכינת הנגב את הפעילות: "לאחרונה עברנו פעילות בנושא ערבות הדדית שסבבה סביב סיפורם של נחשון וקסמן וניר פורז ז"ל. הפעילות הייתה שילוב מעולה בין חלק 'הרצאתי' ואינפורמטיבי שסיפר את סיפורם החשוב, סיפור החטיפה, החיפושים, סיפור ההמתנה, קסיסת הציפורניים, האחדות במדינה סביב ההמתנה וסיפורה של המשפחה. ולבסוף, סיפורו של המבצע ותוצאותיו. חלק זה היה חשוב מאוד כי הוא הבהיר לנו כמה חשובה הייתה הערבות ההדדית ואומץ הלב בסיפור הזה. ההדרכה הייתה סוחפת, מאוד אישית וממקור ראשון, מאוד קשובה ופתוחה להתייחסויות ולשאלות.

בנוסף עברנו פעילות אינטראקטיבית של מעין "חדר בריחה", משחק חידות שגרם לנו לעבוד ביחד והבהיר לנו כמה הערבות ההדדית חשובה גם במעשה ולא רק בתיאוריה, התכנים בחידות היו מעניינים ומאתגרים. וגם בחלק שכזה, ההדרכה הייתה מאוד נוכחת וקשובה לצרכינו. לסיכום, החוויה הייתה מאוד משמעותית וחשובה, ולהדרכה היה חלק מאוד גדול בה - תודה רבה!".

מכינות המעוניינות לקחת חלק בפעילות מתבקשות לפנות לגיל כהן בטלפון 052-3247144 או במייל: gilcohen.gc@gmail.com

אחרי 25 שנה: חבריו של נחשון וקסמן חזרו למקום שבו הוחזק – ולא יכלו לעצור את הדמעות

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.