חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

המכינות מציינות את יום השנה ה-3 לאסון מכינת בני-ציון בנחל צפית

ביום חמישי האחרון התכנסו אנשי עולם המכינות הקדם-צבאיות, נציגי הממשלה ומשפחותיהם של הנערים שנספו באסון מכינת בני-ציון. בטקס שנערך בנחל צפית, הם ציינו יחד את יום השנה ה-3 לאסון. מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר: "אנו מבקשים לפעול כך שלקחי האסון יוטמעו ויהוו חלק מהיום יום של המכינות כולן"

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

צפייה במדיה / האזנה:

שלוש שנים בדיוק עברו מאז אותו יום בו הזדעזעה המדינה, ועולם המכינות בפרט, מהאסון הנורא של השיטפון בנחל צפית – בו נספו תשע נערות ונער. אין מילים ומעשים שיכסו על הכאב והאובדן וישיבו את החיים שתמו לחינם.

לציון יום השנה השלישי לאסון מכינת בני-ציון, נערך טקס ביום חמישי האחרון בנחל צפית, בהשתתפות נציגי המכינות הקדם-צבאיות ונציגי משפחות הנערים. בין הנוכחים בו היו שר ההתיישבות, צחי הנגבי ומנכ"ל משרד ההתיישבות לשעבר, מר אבי נעים.

"מכאן, מנחל צפית, אנו מתחייבים ומחויבים להמשיך ולחתור ללימוד, הסדרה ובעיקר לתיקון עצמי ומוסדי, כדי שנמשיך לטייל בארץ הטובה שלנו, אך ללא סיכון חיי אדם"

הטקס שודר ביום ראשון, 25/04 בשעה 20:00 בשידור חי באתר מועצת המכינות והוקרן לאלפי חניכות וחניכי המכינות ברחבי הארץ. כולם צפו בו יחד במקביל – כדי לזכור, ללמוד ולוודא שלקחי האסון יוטמעו ויחלחלו גם אל דור המנהיגים הבא.

לקראת הטקס, צעדו יחד בקבוצות ראשי ומנהלי המכינות הקדם-צבאיות את המסלול של נחל צפית. "היום הלכנו שוב בנחל. שנה שנייה, יחד עם שרית ואיציק הוריה של אלה אור ז"ל ועם אריק, אבא של שני שמיר ז"ל. פסענו בעקבות הטיול שנסתיים באסון גדול. הקשבנו ונדמנו", אמר מנכ"ל מועצת המכינות הקדם-צבאיות, דני זמיר.

"מכאן, מנחל צפית, אנו מתחייבים ומחויבים להמשיך ולחתור ללימוד, הסדרה ובעיקר לתיקון עצמי ומוסדי, כדי שנמשיך לטייל בארץ הטובה שלנו, אך ללא סיכון חיי אדם", אמר יניב מזומן, ראש מכינת מיתרים לכיש ויו"ר משותף של מועצת המכינות, במהלך הטקס.

WhatsApp Image 2021 04 23 at 13.35.42 copyטקס נחל צפית ה - 3

עוד מדבריו של דני זמיר: "אנו מבקשים לפעול כך שלקחי האסון יוטמעו ויהוו חלק מהיום יום של המכינות כולן, תחת המחויבות למערכת חינוכית רלבנטית תוססת ופעילה שחלק ממקצב פעילותה הוא מחויבותה לקדושת ושמירת החיים".

מדבריו של שר ההתיישבות צחי הנגבי: "במהלך הטיול, אמר לי ראש מכינת רבין שהוא עשה מסעות רבים בחייו עם משקלים על הגב, אבל כאן, הוא מרגיש שיש עליו 1,000 טון. כי זה לא סתם מאמץ מאתגר ופיזי, זה משהו עצום שיושב לכולנו על הלב.

הנחל לא יכול לעזוב אותנו בתחומי האחריות שאנחנו נושאים בהם. הנחל הזה מלמד אותנו דרך שיטפון עצום של עולמות ערכיים שהוא מסמל, שהאסון מסמל. והראשון בהם הוא קדושת חיי אדם. יהי זכרם של הבנות והבן ברוך".

יהי זכרם של הנספים באסון הנורא נצור בליבנו ותזכורת מתמידה למחויבות של כולנו.

nachalהשר צחי הנגבי יחד עם שרית ואיציק הוריה של אלה אור ז"ל 

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.