חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

חניכות וחניכי המכינות תורמים לקהילה ביום המעשים הטובים

אמנם כל ביום בשנה כדאי לעשות מעשה טוב, אך יום המעשים הטובים שחל בשבוע האחרון הוא אירוע שיא, בו מיליונים מהארץ ומהעולם יוצאים להתנדב. גם חניכי המכינות הקדם-צבאיות יצאו לתרום לזולת ולקהילה. והם בהחלט שימחו כמה לבבות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אמנם כל יום בשנה הוא יום לעשות בו מעשים טובים, וחניכי המכינות יודעים זאת: הם מתנדבים במסגרת המכינה, לרוב על בסיס שבועי, מעורבים בקהילה שבסביבת המכינה ויוזמים פרויקטים חיוביים גם ללא הנחיה מיוחדת.

אך מכינות רבות לא ויתרו על עשייה גם ביום המעשים הטובים, שחל ביום שלישי האחרון. עשרות חניכים ממגוון מכינות בחרו את הדרכים שלהם לעשות טוב, ויצאו להתנדב ולתרום לקהילה במגוון פעילויות, כדי לתת מעצמם ולעשות טוב ביחד.

במכינת רוח נכון עזרו לקהילת שכונת עין-כרם עם הגינה הקהילתית החדשה בהר הצוקים, וחניכי עין-פרת ארגנו שוק אביב ביישוב, בו גייסו כסף עבור סלי מזון למשפחות נזקקות לקראת פסח.

מכינת העמקמכינת העמק

מכינת ימין אורד סידרו, ניקו ושתלו צמחים בגינה של תושבי חצור הגלילית באהבה רבה, וחניכי מכינת מנשרים קלו במעגן מיכאל, נסעו לאור עקיבא כדי לפנות ולנקות את ביתו של קשיש שהיה זקוק לעזרה.

חניכי המכינה הירושלמית קיימו התרמה לפאב המפלצת, יצאו לצבוע בית תמחוי ולחלק מזון לנזקקים. מכינת העמ"ק נסעה לחוף הכרמל בחיפה, וסייעה בניקיון החוף.

עשרות חניכים ממגוון מכינות בחרו את הדרכים שלהם לעשות טוב, ויצאו להתנדב ולתרום לקהילה במגוון פעילויות, כדי לתת מעצמם ולעשות טוב ביחד

מכינת דרך ארץ בשלוחת ערד סייעו בשחזור כתובות בבתים של קשישים בעיר. החניכים סייעו למחלקת הרווחה של עיריית ערד למספר את כלל הבניינים כדי לאפשר נגישות והתמצאות טובה יותר בעיר. במקרה שצריך להזעיק את מד״א – חשוב שהם ימצאו את מיקום האירוע בזריזות וביעילות.

חניכות מכינת צהלי יצאו לנקות בתי קשישים במועצה האזורית, תפעלו יריד יד-שנייה, ויום לפני כן התרימו 49 מנות דם. בנוסף, שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיע לביקור במכינה, ושוחח עם החניכות על חיים של משמעות, ולמה חשוב להותיר עקבות חיוביים אחרינו. "כי תכלס, יום המעשים הטובים הוא לא רק במעשים יוצאי הדופן. גם השגרה רצופה מעשים טובים, יומיומיים שכאלה", נכתב בפוסט שהעלו לעמוד הפייסבוק בעקבות הפעילות. 

יום המעשים הטובים מכינת צהלי 7מכינת צהלי

תנו חיוך

יום המעשים הטובים הוא יום גלובאלי שהחל בשנת 2007, כיוזמה של שרי אריסון. מאז מדי שנה הוא מתקיים ביותר מ-100 מדינות, עם אלפי פרויקטים ומיליוני מתנדבים – שעוצרים לרגע את שגרת היום-יום, ויוצאים לעשות טוב למען הזולת והסביבה. יום שיא לעשיית טוב כל השנה.

המסר העיקרי הוא פשוט – מעשה טוב יכול להיות כל דבר. החל מחיוך לאדם ברחוב, הזמנה של ידיד לארוחת צהרים או ביקור בביתו של שכן קשיש, ועד להתנדבות במיזמים למען החברה והסביבה כמו שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, ניקיון חופים, מפגשים בין דוריים, גיוס תרומות לאוכלוסיות נזקקות או הקמת גינות קהילתיות.

View the embedded image gallery online at:
https://mechinot.org.il/news/tovim-1944#sigProIdf5f2fd4ce4

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.