חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מסייעים לצוותים הרפואיים: חניכי המכינות במערך שמרטפות נרחב לילדי הרופאים

כחלק ממערך ההתנדבות הנרחב שהקים מפעל המכינות עם פרוץ משבר הקורונה, טליה חזני, חניכה במכינת חנתון מסייעת להפעלת ילדי הצוותים הרפואיים בקיבוץ ומספרת: "כיף שיש את ההזדמנות להקל על הצוותים הרפואיים ולסייע בטיפול בילדיהם"

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

חניכי המכינות הקדם צבאיות נפרסו כולם בשבועות האחרונים בגזרות התנדבות שונות במוקדי מד"א וסיוע למשפחות הצוותים הרפואיים ובחקלאות בכל רחבי הארץ. הפעילות של המכינות בעת משבר נגיף הקורונה היא חלק מתפיסת העולם של המכינות ושל הקרן הקיימת לישראל בהבטחת המשכיות המפעל הציוני בארץ ישראל ובדאגה לקהילה. החניכים מקפידים על הנחיית משרד הבריאות, מיישמים את הרגלי שמירת ההיגיינה ודואגים למגן את עצמם.

טליה חזני, חניכה במכינת חנתון, המתנדבת בשמרטפות עם ילדי הצוותים הרפואיים בחנתון: "יש משהו בנתינה בתקופה הזאת שהיא הרבה יותר משמעותית מסתם עוד בייביסיטר, כיף שיש את ההזדמנות להקל על הצוותים הרפואיים ולסייע בטיפול בילדיהם. בשבילי להיות פה בחנתון בתקופת הקורונה זה כמו להיות בבית, אני ממש מחוברת למכינה וזו ללא ספק השנה הכי טובה. יש פה נוף מדהים, ממש יוצאים מאה מטר ומגיעים לטבע. החוויה מוזרה כשהמכינה ריקה ואין את כל החמישים חבר'ה שנמצאים בשגרה, אנחנו פה רק חמישה. אבל העשייה מאוד מספקת ואני מאוד מתמלאת מזה".

"יש משהו בנתינה בתקופה הזאת שהיא הרבה יותר משמעותית מסתם עוד בייביסיטר"

רוני גולדשטיין, רכזת ההתנדבות בשמרטפיות מטעם מועצת המכינות: "הידיעה שהצלחתי לארגן עוד קבוצת מתנדבים שתסייע לרופאים להמשיך את עבודתם החשובה בראש שקט ממלאת אותי סיפוק. ההירתמות של צוותי המכינות מחממת את הלב ומולידה פתרונות יצירתיים למכשולים שצצים בדרך,  כמו סידורי לינה והסעה למקום ההתנדבות. אני מרגישה זכות גדולה על כך שאני תורמת למאבק בקורונה במסגרת מקום העבודה שלי".

WhatsApp Image 2020 04 20 at 14.57.19בר סלע, חניך במכינת אדרת בהתנדבות בשמרטפיה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.