חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

התקיים יום הכשרה לרכזי ההשתתפות של תכנית 'שיבולים'

חדשות מתכנית 'שיבולים' – ביקור מיוחד בבית הספר של אריק מנדלבאום

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בית ספר משעולים בית ספר משעולים צילום: צוות משעולים

תכנית שיבולים ממשיכה להתפתח ולהביא את בשורת ההנגשה לעוד מכינות. זו השנה הרביעית של התכנית להשתלבות צעירים עם מוגבלות במכינות, והיא ממשיכה להתבסס, להתרחב ולהעמיק. לאחר שבחודשים האחרונים התקיים מפגש ראשון של בוגרי התכנית, רכזי התכנית במכינות השונות יצאו ליום הכשרה מיוחד בבית הספר "משעולים" שבעתלית.

היום נפתח בעדכונים מהכתנית ובלמידת עמיתים של רכזי התכנית. בחציו השני של היום, התארחו המשתתפים בבית ספר משעולים במקום: התקיים סיור בהובלת תלמידי כיתה ו' ולאחר מכן התכנסו הרכזים לשיחה עם אריק מנדלבאום - מקים ומנהל בית הספר (המכנה את עצמו "תלמיד, מורה, מנהל").

מתוך פוסט על הביקור שכתב אפרים בק, ראש שלוחת בית גוברין במכינת מיתרים לכיש – ורכז תכנית שיבולים במכינה: "...היו עוד הרבה משפטים ואמירות של אריק שגרמו לנו לחשוב על מערכת החינוך בכלל ועל המכינות בפרט. אריק מנדלבאום הוא אדם שחלם וחולם והגשים את החלום והוא כל יום משנה עוד קצת את מערכת החינוך ואת העולם".

מועצת המכינות רואה בתכנית שיבולים חשיבות עצומה, כיוון שהיא תכנית חלוצית בכל הנוגע להשתלבות צעירים עם מוגבלות בעמדות מנהיגות והובלה. רכזי התכנית במכינות השונות הם נושאי הבשורה, ותפקידם להוביל את התחום במכינה שלהם, ולוודא שהיא עוברת תהליך הנגשה, ע"מ להתאים גם לצעירים עם מוגבלות.

בכל שנה מצטרפות עוד ועוד מכינות לתכנית, וההכשרות השוטפות של רכזי ההדרכה הן נדבך חשוב בהפצת בשורת ההנגשה בעולם המכינות, וממנו, בתקווה, בחברה כולה.

לקריאת הפוסט המלא

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.