מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

הנגשת התחבורה הבינעירונית: קבוצת המנהיגות 'שיבולינק' פרסמה קמפיין חדש

חניכי 'שיבולינק' החליטו השנה לקדם את המודעות סביב נושא הנגישות לתחבורה ציבורית. במכתב לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כתבו: "השתלבות של אנשים עם מוגבלות בחברה תלויה במידה רבה במידת הניידות עצמאית והנגישות בתחבורה ציבורית". ההישג הנדרש: הנגשה פיזית וחושית של כ-10 קווים בינעירוניים קיימים

ראשון, 02 פברואר 2020 00:35

השבוע (ב') פרסמו חניכי קבוצת 'שיבולינק', המורכבת מחניכי מכינות עם וללא מוגבלות, את הקמפיין הארצי שלהם הקורא להנגשת התחבורה הציבורית הבינעירונית. ממידע שאספו חניכי המכינות ושנחשף במסגרת הקמפיין, מרבית חניכי המכינות עם מוגבלויות פיזיות ואחרות לא מצליחים להגיע בתחבורה ציבורית למכינות הקדם צבאיות מדי שבוע ונאלצים להגיע אליהן בכוחות עצמם. מרבית האוטובוסים גבוהים ועלייה אליהם מצריכה מעבר דרך גרם מדרגות צר המוביל אף הוא למעבר צר בין הכיסאות. בנוסף, באוטובוסים אלו אין מקום מיוחד לכלבי נחייה, מערכת הכריזה בהם עובדת באופן חלקי בלבד ולעתים באופן לא יעיל. שמות התחנות אף הם אינם מוצגים באופן מדויק על הצג, מה שמקשה על אנשים עם מוגבלות פיזית וחושית להתמצא בדרך.  

 החניכים דורשים משר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לשפר את נגישות האוטובוסים ותחנות ההסעה למכינות הקדם צבאיות ולמוסדות חינוך והרווחה השוכנים לידם. בסרטון שצילמו במסגרת הקמפיין, חניכי המכינות מספרים על הקושי שלהם להגיע מדי שבוע למכינות הקדם צבאיות בתחבורה ציבורית ועל חשיבות של הנגשה למען הציבור.

 בפנייה לשר התחבורה, ממליצים חניכי תכנית "שיבולינק" לשפר באופן מיידי עשרה קווי אוטובוס בינעירוניים שאין עבורם חלופה של נסיעה ברכבת. עשרת הקווים עוברים בארבע מועצות אזוריות (חוף הכרמל, שפיר, יואב ועמק יזראעל), בהן ממוקמים אחד עשר מכינות קדם צבאיות ומוסדות חינוך המשלבים אנשים עם מוגבלות. לפי המלצת המכיניסטים, מדובר בהשקעה בעלות חד פעמית התחלתית של 6 מיליון ש"ח (שהם 0.03% מהתקציב של משרד התחבורה). עוד ממליצים החניכים במכתב: להסדיר בחקיקה ובתקנות הנגשה מלאה של התחבורה הציבורית הבינעירונית, ולהקצות תוספת שנתית של כ-325 מיליון ש"ח בשנה למשך 12 שנים, המהווים 1.6% בלבד מתקציב משרד התחבורה מדי שנה.

קבוצת מנהיגות שיבולניק הינה שיתוף פעולה של תכנית שיבולים, תכנית להשתתפות של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות ולינק 20, רשת ארצית של צעירים עם ובלי מוגבלות. התכנית מיועדת לחניכים במכינות הקדם צבאיות אשר משתתפות בתכנית 'שיבולים'.

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22
דף עדכון 323 | 14.12.2020| כח' כסלו התש"פ שלישי, 08 דצמבר 2020 10:07

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן