הדפסת עמוד זה

הנגשת תחבורה ציבורית: קבוצת 'שיבולינק' פותחת קמפיין חדש

'ניידות עצמאית': היכולת לנוע ממקום למקום באופן ספונטני וללא תלות במידת הנכונות של אדם אחר.  כך הגדירו חניכי קבוצת המנהיגות 'שיבולינק', בסמינר בן יומיים שהסתיים לאחרונה

ראשון, 12 ינואר 2020 17:26

בסמינר השני של קבוצת 'שיבולינק', המורכבת מחניכי מכינות עם וללא מוגבלות, המשיכו המשתתפים לפתח את הקמפיין הדיגיטלי בנושא הנגשת התחבורה הציבורית. הקבוצה הגיעה ליומיים במכינת 'עין פרת', ובתחילה נפגשה עם מנכ"ל עמותת '15 דקות' גילי יעקובי, עמותה שמתעסקת בתחבורה ציבורית והנגשה.

בהמשך התחלקו החניכים לקבוצות; אחת עסקה בתסריט לסרטון שתפיק הקבוצה, השנייה העמיקה בפרקטיקה - במטרה להבין מהם הצעדים הנדרשים בשינוי מדיניות. המשתתפים ניסחו מכתב לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ', בו העלו בעיקר את הקושי הקיים כיום בנגישות לתחבורה הציבורית הבניעירונית. בנוסף, החניכים ערכו מיפוי של המוסדות לאנשים עם מוגבלות, ומצב התחבורה הנוכחי באזורים אלה. ביום השני לסמינר החניכים יצאו למעלה אדומים, וקייימו יום צילומים על פי התסריט שכתבו.

לקריאה נוספת על פתיחת קבוצת מנהיגות  'שיבולינק' 2020>>

לקריאה נוספת על הסמינר הראשון של 'שיבולינק'>>

קבוצת מנהיגות שיבולניק הינה שיתוף פעולה של תכנית שיבולים, תכנית להשתתפות של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות ולינק 20, רשת ארצית של צעירים עם ובלי מוגבלות. התכנית מיועדת לחניכים במכינות הקדם צבאיות אשר משתתפות בתכנית שיבולים.