מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

'שיבולינק' 2020: קבוצת המנהיגות לשנת תש"פ יוצאת לדרך

שנה חדשה נפתחת, ועמה חניכים חדשים שייקחו חלק בתכנית המנהיגות הייחודית של 'שיבולים' ו'לינק 20'. המטרה: קידום שוויון הזדמנויות והגברת המודעות להשתתפות של אנשים עם מוגבלות בחברה

ראשון, 06 אוקטובר 2019 11:59

כחלק מתהליך בחירת הנציגים לקבוצת המנהיגות של שנת תש"פ התקיימו בשבוע שעבר הרצאות במכינות 'מנשרים קלו' ו'חנתון'. חניכי המכינות נפגשו עם אופיר דהן, אקטיביסט חברתי בתחום, שדיבר על החסמים והאתגרים העומדים בפני אנשים עם מוגבלות ועל אקטיביזם כחלק מהשתייכותו לתנועת לינק 20, של קרן רודרמן. בהמשך יתקיימו מפגשים נוספים גם במכינות אחרות.

תכנית 'שיבולינק' מורכבת משני מסמינרים של יומיים שיתפרסו מחודש דצמבר עד ינואר, שבהם הקבוצה תבחר נושא בו הנציגים יתמקדו: הם ילמדו אותו לעומק, ייפגשו עם נציגים מהרשויות, נציבות ומובילי דעת קהל בתחום, ולאחר מכן יפעלו באמצעות הרשתות הדיגיטליות בכדי לקדם את הנושא.

בשנים הקודמות לפעילות 'שיבולינק' הובילו החניכים את הפרויקטים "זכותי לשירות משמעותי", שקרא להקלת הליך ההתנדבות לצה"ל, ו"הטבע שלי לא מוגבל", שמטרתו הייתה ליצור הנגשה מיטבית של אזורים בטבע עבור אנשים עם מוגבלות.

קבוצת מנהיגות שיבולניק הינה שיתוף פעולה של תכנית שיבולים, תכנית להשתתפות של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות ולינק 20, רשת ארצית של צעירים עם ובלי מוגבלות. התכנית מיועדת לחניכים במכינות הקדם צבאיות אשר משתתפות בתכנית שיבולים.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.