חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

"הטבע שלי לא מוגבל": חניכי תכנית 'שיבולינק' השיקו קמפיין להנגשת שבילי הטבע של ישראל

בנייר המלצות ששלחו, הציפו החניכים את הצורך בהסדרת הנגישות לאנשים עם מוגבלות במסלולי טבע בארץ. כעת, משיקים החניכים את הקמפיין שבמרכזו הרעיון: כלי מיפוי דיגיטלי-חברתי שיאפשר שיתוף ידע על בטיחות המסלולים ומידת נגישותם

צפייה במדיה / האזנה:

לפני כשלושה חודשים החל את דרכו המחזור השני של 'שיבולינק', כחלק מתכנית 'שיבולים' המתקיימת בשיתוף מועצת המכינות הקדם צבאיות ו"לינק 20" של קרן משפחת רודרמן. במפגש הראשון החליטו החניכים שברצונם להסדיר את נגישות מסלולי הטבע בארץ. בהמשך כתבו החניכים נייר המלצות לקק"ל ולחברה להגנת הטבע, שבו הם מציפים את הבעיה לראות עינם, וכן הצעה לקונספט דיגיטלי-חברתי מיוחד שיאפשר שימור ידע של מצב הנגישות של מסלולי טבע  אליהם לאנשים עם מוגבלויות.

היום (א') הושק קמפיין "הטבע שלי לא מוגבל", שבמרכזו מציפים החניכים את הצורך במענה לבעיות נגישות הקיימות היום במסלולי טבע: שילוט למטיילים עם עיוורון, מחסור בהסברים קוליים ושבילים לא מונגשים. הכלי הדיגיטלי שפותח על ידי החניכים, כאמור, יאפשר למטיילים ברחבי הארץ לעדכן מידע רלוונטי ולמפות מסלולי טיולים על פי מידת נגישותם. יחד עם פיתוח כלי המיפוי, הציעו החניכים להוסיף מידע על מסלולים מונגשים באתר קק"ל באינטרנט, הרחבת שבילים וטיפול במכשולים והוספת מידע המותאם לכל סוגי המוגבלויות באתרי הטבע.

לנייר ההמלצות ששלחו חניכי תכנית שיבולינק לחצו >>

לכלי המיפוי שיצרו חניכי התכנית לחצו >>

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שיבולטר סוף שנת תש"ף רביעי, 08 יולי 2020 17:38

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.