חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

הנגשת מסלולי טיולים לאנשים עם מוגבלות: מחזור ב' של "שיבולינק" יוצא לדרך

בפגישה ראשונה הראשונה של "שיבולינק", קבוצת המנהיגות של תכנית שיבולים, התכנית לשילוב צעירים עם מוגבלות במכינות, ושל ולינק 20 מבית קרן רודרמן  העלו המשתתפים את הצורך שבהתאמת והנגשת מסלולי טיולים בארץ לאנשים עם מוגבלות והחלו לחשוב על דרכי פעולה בנושא

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

פרויקט המנהיגות "שיבולינק", שיזמה בשנה שעברה את קמפיין "זכותי לשירות משמעותי!" ונפגשה עם ראש אכ"א בנושא, החל את מחזורו השני. הפרויקט הוא שיתוף פעולה של תכנית "שיבולים" של מועצת המכינות ביחד עם "לינק 20" של קרן רודרמן. מטרת הפרויקט היא להגביר את המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החברה על ידיי יצירת קמפיין דיגיטלי והפצת נייר עמדה שנשלח למקבלי ההחלטות. השנה, בחרו החניכים לעורר שיח ציבורי סביב נושא הנגשת מסלולי טיולים לאנשים עם מוגבלות.

2c220993 58b7 4fec a23c 6ae6a0e25eec

במפגש הראשון שהתקיים (א') השתתפו שישה עשר חניכים ממכינות קדם צבאיות שונות מכל הארץ. המפגש עסק הנושא בו בחרו החניכים. הם התחלקו לקבוצות חשיבה; ערכו חקר בנושא, ניסו למצוא את שורש הבעיה וחשבו איך להוביל לשינוי. "כחניכי מכינות שאוהבים את הארץ ורוצים להעמיק את החיבור של כל אחד ואחת עמה, הבנו שהמון מסלולי טיולים אינם נגישים לאנשים עם מוגבלות – כמעט ולא קיימים מסלולי טיול מותאמים בארץ והציוד יקר", הסביר יובל סלע, חניך במכינת 'מיצר' שהשתתף במפגש, והוסיף: "יצאנו נרגשים ונמרצים לאחר המפגש הראשון היום ועם הרבה כוחות לקראת המפגשים הבאים והעבודה הרבה המצפה לנו".

את הפרויקט מלווים גסטון דרוגר, כתב בתאגיד השידור כאן, ועדי סבח, סטודנטית לעבודה סוציאלית בתכנית שיבולים. נאחל להם בהצלחה!

שיבולים 2

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.