חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

עם הפנים קדימה: תוכנית שיבולים סוגרת שנה שלישית של פעילות

אפרת אהרוני, מנהלת תוכנית שיבולים, מסכמת שנה שלישית של פעילות ענפה

שני, 22 יולי 2019 15:35

אני שמחה לעדכן אתכם בדברים הכי חשובים ומעניינים שקרו השנה בתכנית שיבולים שמסיימת את שנתה השלישית. את שנת הפעילות תשע"ט אנחנו מסיימים בהצלחה והתרגשות. 31 חניכים וחניכות עם מוגבלות השתלבו במכינות ברחבי הארץ, וכעת הם ממתינים להשתלבות בשירות הצבאי בתפקיד משמעותי שיממש את היכולות והכוחות של כל אחד ואחת מהם. 4 מתוך המסיימים ממשיכים לשנה ב' במכינה.

במהלך השנה עסקנו רבות בהבניית מודל העבודה בתכנית - פיתחנו ביחד עם אנשי מקצוע תדריכים בנושאים שונים מעולמות התוכן של התכנית, הרחבנו את מעגל ההכשרות לצוותי המכינות ופיתחנו את תהליך המיון והקליטה למכינות. 

הפקנו לראשונה סרטון תדמית לתכנית! בסרטון משתתפים חניכי התכנית, חבריהם וצוותי המכינות, והוא ממחיש את התהליך אותו עוברים החניכים במהלך השנה.

אנו מלאי גאווה על תהליך מנהיגותי שעברו חברי קבוצת 'שיבולינק', שכללה חניכים מהמכינות, צעירים עם ובלי מוגבלות. חברי הקבוצה יזמו והפיקו קמפיין ששמו- "הטבע שלי לא מוגבל", והוא קורא להנגשת אתרים ומסלולי טיולים.  הקבוצה היא שיתוף פעולה של 'שיבולים' ו'לינק 20' ביוזמת קרן משפחת רודרמן. 

כחלק ממטרות התכנית אנו פועלים לשינוי עמדות בנוגע להשתלבות אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית. השנה הרחבנו את הפעילות, ו- 15 מכינות השתתפו במפגשים עם אנשים עם מוגבלות, אנשים מובילים ומנהיגים בחברה שלנו. בימים אלה אנו בעיצומו של תהליך המיון והקליטה לקראת תש"פ ונכון לעכשיו ישתלבו 36 חניכים ב- 29 מכינות ושלוחות, מרגש לראות את היענותן של המכינות להנגשת המכינה ופתיחתה לקהלי יעד חדשים!

בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל שותפי התכנית- ג'וינט- אשלים, משרדי החינוך, הרווחה, הבריאות והביטחון, הקרן לפיתוח שרותים לנכים בביטוח לאומי, קרן משפחת רודרמן ופדרציית ניו יורק.

איחולי הצלחה לבוגרים ולחניכים החדשים!

אפרת אהרוני, מנהלת תכנית שיבולים.

תכנית שיבולים מופעלת ע"י מועצת המכינות ובשיתוף ג'וינט- אשלים, משרדי החינוך, הרווחה, הביטחון והבריאות, קרנות הביטוח הלאומי, קרן משפחת רודרמן ופדרציית ניו יורק.

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שיבולטר סוף שנת תש"ף רביעי, 08 יולי 2020 17:38

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.