חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

תוכנית "שיבולים" מגייסת חניכים עם מוגבלויות למכינות התורניות

"זו מתנה גדולה לחניכי התוכנית ובאותה מידה מתנה גם לשאר החניכים במכינה": תוכנית שיבולים להשתתפות צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות, קוראת לכם לסייע במאמץ ולאפשר ליותר מהם להיות חניכים במכינות התורניות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

במהלך השבוע האחרון קיים צוות "שיבולים" מפגש חשיבה פורה ומעניין עם מנהלי מכינות מובילות השותפות בתוכנית, על מנת לקדם גיוס חניכים בעלי מוגבלות למכינות התורניות. במפגש שנערך באמצעות ה"זום" השתתפו הרב יונתן מלא, ראש שנה א' במכינת "חמדת", הרב אילעאי עופרן, ראש מכינת "רוח השדה", והרב יוחאי מימון, המנהל החינוכי במכינת "ידידיה".

אחד הרעיונות שעלו במפגש הוא עבודה משותפת של צוות התכנית עם אחראי הגיוס במכינה והגעה ממוקדת אל קהל היעד. כמו כן, מספר מכינות תורניות כבר פנו אל צוות "שיבולים" על מנת ליצור ולקדם שיתוף הפעולה בנושא.

ה"דבק" של המחזור

"אני רואה חשיבות רבה ביותר בהטמעת תוכנית 'שיבולים' בעולם המכינות", אמר הרב יונתן מלא, ראש שנה א' במכינת חמדת. "לא מעט פעמים ראיתי שהקבוצה יכולה להתלכד סביב אותו חניך שיבולים, ה'דבק' של המחזור, ודרכו גם להגיע להישגים ערכיים רבים. החל מרגישות, התחשבות וסבלנות ועד לשינוי עמדות ביחס לשונה בחברה". 

הרב מלא, מספר על חוויה אישית לה זכה בתור תלמיד במכינת "חמדת" לפני 11 שנים. "יחד איתי במחזור היה חניך עם תסמונת דאון", הוא נזכר. "הרושם הראשוני היה מלווה בהרבה חשש מצדנו התלמידים ומצד הצוות גם כן. איך יסתדר? איך זה ישפיע על הפעילויות השונות של המכינה? מי יטפל בו? לאט לאט החששות הללו פשוט נעלמו, ובמקומם נוצרה הבנה שכך הדברים צריכים להיראות. הוא קיבל מאיתנו המון אבל הוא החזיר באותה מידה. חשוב לציין שלפני שנתיים חגגנו יחד כולם בחתונה שלו, וכמובן שראש המכינה חיתן גם אותו כבוגר מן המניין".

תמונה מישיבה עם תורניות חתוכה צוות שיבולים בישיבת זום עם המכינות התורניות

נעים להכיר, תכנית "שיבולים"

ולמי שעוד לא שמע על תוכנית "שיבולים" – זוהי תוכנית המיועדת לצעירים עם מוגבלויות שרוצים להיות חלק מעולם המכינות. ההשתתפות במכינה קדם צבאיות היא זכות שווה לחיות חיים מלאים בקהילה ולמימוש פוטנציאל אישי.

ההשתתפות במכינה מאפשרת פיתוח כישורי עצמאות וכישורים חברתיים, הרחבת המעגלים החברתיים, בניית מעגלי תמיכה מגוונים וכן התנסויות שיסייעו בהשתלבות מיטיבה בשירות הצבאי, במגורים עצמאיים ובהשתלבות בשוק העבודה בעתיד.

לקריאה נוספת על תוכנית "שיבולים", לחצו כאן

אנו קוראים לכם להצטרף לצוות "שיבולים" במאמץ המשותף, ויחד נאפשר ליותר צעירים עם מוגבלויות להשתתף במכינות התורניות!

ליצירת קשר עם צוות התוכנית:

נועה, רכזת בוגרים וגיוסים, 052-225-9035, noa@mechinot.org.il

זאב, מנהל התכנית, 052-457-8999, zeev@mechinot.org.il

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.