מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

"מרגש שצעירים עם מוגבלות רוצים להתגייס": בוגרי 'שיבולים' מקבלים כומתה

בוגרי תכנית שיבולים לשנת תשע"ט כבר משתלבים בתפקידים שונים בצה"ל, ולאחרונה התקיים טקס הוקרה למתנדבים בו קיבלו כומתות כתומות. "זאת בחירה טובה וכיף להוכיח שהמוגבלות לא עוצרת בעדינו", אמרה טוראי עינב גלפרין

שני, 24 פברואר 2020 23:59

בשבוע שעבר (ג') התקיים טקס הוקרה למתנדבי 'גוונים' בבסיס פיקוד העורף בדרום. בוגרי תכנית 'שיבולים' – להשתתפות צעירים עם מוגבלות במכינות הקד"צ במכינת מיתרים-לכיש עינב גלפרין ואיתי עופר קיבלו את הכומתה הכתומה בטקס מיוחד. "אני חושבת שזה דבר מבורך ומרגש שצעירים עם מוגבלויות רוצים להתנדב לצה"ל. זאת בחירה טובה וכיף להוכיח שהמוגבלות לא עוצרת בעדינו", אמרה טוראי עינב גלפרין. גלפרין התחילה בהתנדבות אזרחית קצרה ולאחר כחודשיים חוילה באופן פורמלי. כיוון שעברה בשני המסלולים טופלה הן ע״י מדור מתנדבים של חיל הלוגיסטיקה והן ע״י מדור מתנדבים ומדור מיון ואבחון של מיט"ב. כיום היא משרתת בפיקוד העורף ברמלה והתפקיד שלי הוא מוקדנית באגף המידע לשעת חירום. עופר הוא עוזר לשכת מפקד המחנה.

עינב ואיתי שיבוליםמימין לשמאל: איל ריאנדורפ, איתי עופר, חן כהן, ועינב גלפרין

להענקת הכומתה המרגשת הגיעו רכזת הבוגרים של תכני 'שיבולים' נועה כהן, מנהל שלוחת בית גוברין במכינת מיתרים לכיש אפרים בק, המדריכה חן כהן, בוגר המכינה וחבריהם של גלפרין ועופר, איל ריאנדורפ. גם צוות תכנית 'גוונים' ומנהלת מחוז שפלה מיכל גב הגיעו למעמד המיוחד.  

תכנית שיבולים - להשתתפות צעירים עם מוגבלות במכינות הקד"צ הוקמה לפני ארבע שנים על ידי מועצת המכינות הקדם צבאיות, ודואגת לאפשר מדי שנה לעשרות צעירים עם מוגבלויות להשתתף במסגרות מכינה. התכנית מופעלת ע"י מועצת המכינות ובשיתוף ג'וינט-אשלים, משרדי החינוך, הרווחה, הביטחון והבריאות, קרנות הביטוח הלאומי, קרן משפחת רודרמן ופדרציית ניו יורק.

כבר עשיתם לייק לעמוד הפייסבוק של תכנית 'שיבולים'?

חדשות נוספות מתכנית 'שיבולים'

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22
דף עדכון 323 | 14.12.2020| כח' כסלו התש"פ שלישי, 08 דצמבר 2020 10:07

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן