חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

תכנית "שיבולים" בפודקאסט חדש: מדברים על הכללה, מגוון, חינוך ומה שביניהם

תכנית "שיבולים" להכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם-צבאיות בפודקאסט ראשון! בכל פרק ישוחח זאב סלע, מנהל התכנית, עם דמות אחרת מעולם המכינות, החינוך ואנשים עם מוגבלות. בפרק הבכורה מתארח איתי קפסוטו, מקים ומנהל מכינת "חנתון" לשעבר, בשיחה מרתקת על ההכללה של חניכים עם מוגבלות במכינה

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

תכנית "שיבולים" להכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם-צבאיות משיקים פודקאסט! תכנית "שיבולים" מוכיחה בכל שנה מחדש, והתוצאות מדברות בעד עצמן, כי השתתפות של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית היא אפשרית. פודקאסט "שיבולים" נוצר במטרה להעלות מודעות לאפשרויות ההשתתפות ולהשפיע על עמדות החברה. 

"שיבולים מייצרים פלטפורמה שבה החניכים יכולים להגשים את עצמם במלואם, ואם הפלטפורמה טובה אז השמיים הם הגבול, וזה מה שקורה בשטח בהרבה מקרים"

בכל פרק ישוחח זאב סלע, מנהל התכנית, עם דמות אחרת מעולם המכינות, החינוך ואנשים עם מוגבלות. בפרק הבכורה, מתארח איתי קפסוטו, מקים ומנהל מכינת "חנתון" לשעבר. בפרק הזה מבטא איתי את עצמו ואת תפיסת העולם החינוכית שלו, ומספר על הקשר שלו ל"שיבולים" ועל חלקו בבניית התכנית לאורך השנים.

במהלך הפרק משוחחים זאב ואיתי על חניכים עם מוגבלויות בחנתון ועל ההחלטה כבר בשלב הקמת המכינה לאפשר את ההשתתפות כתפיסת עולם. במהלך השיחה עולות שאלות כמו מהן ההתאמות שנדרשו במכינה? כיצד הגיבו חניכים ללא מוגבלות ואיך הדבר השפיע עליהם? ומה חלקה של תכנית וצוות שיבולים במהלך השנים?

WhatsApp Image 2021 05 27 at 10.38.08זאב סלע ואיתי קפסוטו 

על החוויה של החניכים לעבור שנת מכינה לצד חבר עם מוגבלות, אומר קפסוטו: "זו חוויה משנה תפיסות עולם", ומוסיף: "שיבולים מייצרים פלטפורמה שבה החניכים יכולים להגשים את עצמם במלואם, ואם הפלטפורמה טובה אז השמיים הם הגבול, וזה מה שקורה בשטח בהרבה מקרים. לא תמיד זה מצליח, יש המון מורכבויות והדרך מאוד קשה, אבל בסופו של דבר מי שלוקח אותנו קדימה זה בעיקר החניכים והמקרים שאנחנו לומדים מהם".

להאזנה לפרק הבכורה לחצו כאן

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.