הדפסת עמוד זה

מחיל אל חיל: החניכה שהקימה רשת מתנדבים שיסייעו לילדים עם מוגבלות בטיולים

לאחר שלקחה חלק בתכנית המנהיגות לצעירים עם וללא מוגבלות "שיבולינק", החליטה אליה אריאל ליזום פרויקט שבמסגרתו יצרה מאגר מתנדבים מטעם המכינות הקדם צבאיות - שילוו ילדים עם מוגבלות בטיולי בית הספר, בעזרת הטרקר והגילגולון - כלים המאפשרים לאנשים עם מוגבלות לטייל בארץ

ראשון, 23 יוני 2019 18:55

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

השנה במסגרת המכינה זכיתי לקחת חלק בתכנית ״שיבולינק״ - תוכנית מנהיגות לצעירים עם וללא מוגבלות, שבה קידמנו את נושא הנגשת הטיולים לאנשים עם מוגבלויות. בתכנית נחשפתי למציאות רחבה, שבה לא כולם יכולים לטייל ולהנות מהטבע, למרות שזאת זכותו הבסיסית של כל אדם. 

כחלק מפרויקט סיום המכינה שלי, החלטתי להרים בשיתוף עם תכנית ״שיבולים״ מאגר מתנדבים ממכינות קדם צבאיות, אשר יתנדבו וילוו ילדים עם מוגבלות בעזרת טרקר או גילגולון, במסגרת בית הספר שלהם. הפלטפורמה של המאגר תהיה קבוצת ווטסאפ שבה ישתתפו נציג/ה אחד/ת מכל מכינה, חברת פאראטרק ועמותת אתגרים. 

במסגרת הקבוצה יישלחו הודעות על טיולים עם התאריך, המיקום בארץ וכמות המתנדבים הדרושה. כך יווצר הקשר וניתן יהיה לעשות את שיתופי הפעולה.

ביום רביעי האחרון יצאנו לטיול השקה, שבו הוזמנו כל החניכים שהתנדבו להיות אחראיים מטעם המכינה שלהם בשנה הבאה. נפגשנו ברמת הנדיב, עם חברת פאראטרק. שמענו את סיפור החיים של עומר ואיך הוא הגיע להמציא את הטרקר ולעסוק בתחום הזה. בנוסף, גם זוהר, חניך ממכינת מיצר שסיים השנה, שהטרקר איפשר לו לטייל עם המכינה שלו לאורך השנה, בא ושיתף בסיפור האישי שלו. הטיול היה מוצלח מאוד, חניכי המכינות שעתידים להתחיל בשנה הבאה, נחשפו לעולם שהם לא הכירו. כולם היו מקסימים, סקרנים והתעניינו מאוד, שאלו איך אפשר לעזור ולקדם את זה בשנה הבאה.

יצאנו לטייל ברמת הנדיב עם שני טרקרים, כל מי שרצה יכל להתנסות גם בלתת יד בטרקר וגם בלשבת עליו. 

בסיכום היום סיפרנו מה הולך לקרות בשנה הבאה, ומיכל האחראית מטעם פאראטרק הקריאה מכתב תודה של ילדה שהייתה בטיול עם טרקר יחד עם השכבה שלה בפעם הראשונה בכיתה י'. היה מדהים לראות את ההבנה שלהם, שהטרקר הוא מה שיכול לגרום לילדה אחת לשינוי כל כך גדול בחיים. העובדה שהיא יכלה לצאת לטייל עם הכיתה שלה כמו כולם - שינתה את העולם שלה. בסוף היום, ריגש אותי מאוד לראות שהחניכים שייקחו חלק בפעילות בשנה הבאה הבינו את מה שאני הבנתי השנה; שניתן לשנות עולם ומלואו וליצור שינוי גם בעזרה אחת פשוטה, שעושה את כל ההבדל. 

-

אליה אריאל היא בוגרת מכינת "מנשרים קלו" במעגן מיכאל, ולקחה חלק בתכנית "שיבולינק" כחניכה בשנת תשע"ט.

תכנית שיבולים מופעלת ע"י מועצת המכינות ובשיתוף ג'וינט- אשלים, משרדי החינוך, הרווחה, הביטחון והבריאות, קרנות הביטוח הלאומי, קרן משפחת רודרמן ופדרציית ניו יורק.