חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

"לא תעמוד על דם רעך": חניכי המכינות למען קטיעת שרשרת ההדבקה

מועצת המכינות הקדם צבאיות קוראת לכלל חניכי וצוותי המכינות לבצע בדיקות קורונה על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה- ללא קשר להופעת סימפטומים. וגם: "מעניין לי ת'סבתא", הפרויקט של מכינת אדרת הקורא לכלל החניכים להקפיד על הנחיות הריחוק החברתי ולקיים קשר שוטף עם אוכלוסיית הזקנים

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לאור נתונים חדשים שהוצגו השבוע ע"י משרדי הממשלה ופיקוד העורף נתבקשנו לסייע במאמץ הלאומי לקטיעת שרשראות ההדבקה לאחר שהתברר שקטיעת שרשרת ההדבקה וצמצום התחלואה תלוי במידה רבה בבדיקת סקר נרחבות לצעירים א-סימפטומטיים ולמי שבמגע קבוע איתם, משום שמיעוט מהם גורמים לתחלואת ענק ללא ידיעתם  (מוגדרים כ"מפיצי על"). לכן – הועד פונה לכל המכינות לבצע בדיקות קורונה לכל החניכים והצוותים טרם היציאה מהמכינות הביתה ו/או עם חזרתם מהבית. ניתן לבצע בדיקות נרחבות ללא הפניית רופא בעמדות פיקוד העורף.

הדרך היעילה ביותר לעצור את העלייה והתפשטות תחלואת הקורונה מחדש היא ע"י קטיעת שרשרת ההדבקה באמצעות בדיקות נרחבות בעיקר למי שבא במגע עם הציבור. אנו קוראים לכל החניכים וצוותי המכינות - עימדו בחזית המאמץ הלאומי לצמצום התחלואה מנגיף הקורונה.

למידע מתעדכן על עמדות בדיקה ללא הפנייה: אתר פיקוד העורף

בנוסף, אנו מזמינים את המכינות לקחת חלק בפרויקט "מעניין לי ת'סבתא" כקריאה חיובית שמטרתה לקיחת אחריות של הדור הצעיר על הבידוד והבדידות של הדור המבוגר.

הפרויקט שיזמה מכינת אדרת קורא לחניכים המכינות לקחת אחריות על הדור המבוגר בשני אופנים:

  1. הקפדה על הריחוק החברתי והדגשת חשיבות עטית מסיכות ושמירה על מרחק ממבוגרים.
  2. מתקרבים מרחוק - שמירה על קשר שוטף עם מבוגרים שמעוניינים בכך, שגרה ובאירועים מיוחדים (חלוקת מזון, הבאת פרחים, ציון שבת, חגים וכו') באופן אחראי ומותאם להפגת הבדידות והבידוד.

הקמפיין נושא את המסר שהחיים של המבוגרים בידיים של הצעירים, על ידי מבצע קירוב חברתי בו צעירים לוקחים על עצמם שמירה על קשר קבוע עם בני הדור המבוגר במשפחה ומחוצה לה. הקמפיין ברשתות החברתיות מבקש מהחניכים להעלות תמונה עם בני הדור המבוגר בקריאה להיות אחראים ולשמור על ריחוק חברתי לעטות מסיכות וללכת לבדיקות יזומות. בנוסף, לפרסם ברשת פעילויות לשמירה על קשר באופן בריא מותאם ובטוח.

חניכי וצוותי המכינות לוקחים אחריות מלמטה, וקוראים לחבריהם ולצעירים נוספים לקחת חלק ולהרחיב את הצעירים המשתתפים בקמפיין. אשת הקשר להצטרפות: אליה אדליס 054-7545498

בברכה,

ועד הנהלת מועצת המכינות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.