הדפסת עמוד זה

ברכת ראש הממשלה נתניהו לרגל סיום השנה במכינות

ברכת ראש הממשלה מצטרפת לברכת נשיא המדינה ושר הביטחון ומבטאת את עצמת ההכרה והציפייה מאיתנו ומהמפעל שלנו. גם ברגעי משבר ומחלוקת חשוב שנזכור את המשמעות הסרינגטית הייחודית הזו של המפעל החינוכי שלנו.

05/08/2016

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ברכת ראש הממשלה מצטרפת לברכת נשיא המדינה ושר הביטחון ומבטאת את עצמת ההכרה והציפייה מאיתנו ומהמפעל שלנו. גם ברגעי משבר ומחלוקת חשוב שנזכור את המשמעות הסרינגטית הייחודית הזו של המפעל החינוכי שלנו.

ברכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

* לאירוע סיום שנה"ל תשע"ו במכינות הקדם צבאיות*

ראשי המכינות הקדם צבאיות, צוותים חינוכיים וחניכים יקרים,

אני מברך אתכם לרגל האירוע החגיגי בו אתם מציינים את סיום שנת המכינה, בהשתתפות אלפי חניכים וחניכות - בוגרי המכינות הקדם צבאיות בכל רחבי הארץ.

המפעל הייחודי של המכינות נבנה בעשורים האחרונים נדבך על גבי נדבך. עשרות מכינות - חילוניות, דתיות ומעורבות - קמו במטרה להכין את בני הנוער, מסיימי בתי הספר התיכוניים, לשירות משמעותי בצה"ל. החניכים מקדישים את זמנם ללימודים ולהעשרה עצמית שתורמים לחיזוק זהותם היהודית-ציונית. כמו כן הם עוסקים בעבודה קהילתית, בטיפוח חיי קבוצה ובהסתגלות לניהול עצמאי.

צעירים וצעירות רבים מעידים ששנת המכינה היא שנה משמעותית ביותר בחייהם. לאור העובדה שהם רוכשים בה חוסן רוחני וגופני, מקבלים על עצמם אחריות, מעצימים את תחושת השליחות ואת הנכונות לעמוד באתגרי השירות בצבא. התוצאות מדברות בעד עצמן, שכן חלק ניכר מבוגרי המכינות מגיע ליחידות מובחרות בצה"ל ולמסלולי פיקוד וקצונה.

למכינות הקדם צבאיות נודע ערך מוסף גם בכל הקשור להיותן גשר בין כל שדרות האוכלוסייה בישראל. דתיים ולא-דתיים, יהודים ולא-יהודים, זוכים להכיר אלה את אלה ולהעמיק את תחושת הערבות ההדדית שהיא אבן יסוד בקיומנו כחברה. החינוך למנהיגות ולמעורבות אזרחית נושא פירות אף בתום השירות הצבאי. אני פוגש לעתים קרובות בוגרי מכינות שנחושים ליצור בארץ מציאות טובה במישורי חיים שונים.

ידידיי היקרים, אני מאחל לכם שמפעל המכינות ילך וישגשג גם בשנים הבאות. אתם מספקים הוכחה חותכת לכוחות הכבירים שטמונים בנוער הישראלי, ופועלכם נוסך השראה עמוקה באזרחי המדינה.

עלו והצליחו.

בברכה,

בנימין נתניהו

netanyahu 724x1024