חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

ברכת ראש הממשלה נתניהו לרגל סיום השנה במכינות

ברכת ראש הממשלה מצטרפת לברכת נשיא המדינה ושר הביטחון ומבטאת את עצמת ההכרה והציפייה מאיתנו ומהמפעל שלנו. גם ברגעי משבר ומחלוקת חשוב שנזכור את המשמעות הסרינגטית הייחודית הזו של המפעל החינוכי שלנו.

שישי, 05 אוגוסט 2016 11:00

ברכת ראש הממשלה מצטרפת לברכת נשיא המדינה ושר הביטחון ומבטאת את עצמת ההכרה והציפייה מאיתנו ומהמפעל שלנו. גם ברגעי משבר ומחלוקת חשוב שנזכור את המשמעות הסרינגטית הייחודית הזו של המפעל החינוכי שלנו.

ברכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

* לאירוע סיום שנה"ל תשע"ו במכינות הקדם צבאיות*

ראשי המכינות הקדם צבאיות, צוותים חינוכיים וחניכים יקרים,

אני מברך אתכם לרגל האירוע החגיגי בו אתם מציינים את סיום שנת המכינה, בהשתתפות אלפי חניכים וחניכות - בוגרי המכינות הקדם צבאיות בכל רחבי הארץ.

המפעל הייחודי של המכינות נבנה בעשורים האחרונים נדבך על גבי נדבך. עשרות מכינות - חילוניות, דתיות ומעורבות - קמו במטרה להכין את בני הנוער, מסיימי בתי הספר התיכוניים, לשירות משמעותי בצה"ל. החניכים מקדישים את זמנם ללימודים ולהעשרה עצמית שתורמים לחיזוק זהותם היהודית-ציונית. כמו כן הם עוסקים בעבודה קהילתית, בטיפוח חיי קבוצה ובהסתגלות לניהול עצמאי.

צעירים וצעירות רבים מעידים ששנת המכינה היא שנה משמעותית ביותר בחייהם. לאור העובדה שהם רוכשים בה חוסן רוחני וגופני, מקבלים על עצמם אחריות, מעצימים את תחושת השליחות ואת הנכונות לעמוד באתגרי השירות בצבא. התוצאות מדברות בעד עצמן, שכן חלק ניכר מבוגרי המכינות מגיע ליחידות מובחרות בצה"ל ולמסלולי פיקוד וקצונה.

למכינות הקדם צבאיות נודע ערך מוסף גם בכל הקשור להיותן גשר בין כל שדרות האוכלוסייה בישראל. דתיים ולא-דתיים, יהודים ולא-יהודים, זוכים להכיר אלה את אלה ולהעמיק את תחושת הערבות ההדדית שהיא אבן יסוד בקיומנו כחברה. החינוך למנהיגות ולמעורבות אזרחית נושא פירות אף בתום השירות הצבאי. אני פוגש לעתים קרובות בוגרי מכינות שנחושים ליצור בארץ מציאות טובה במישורי חיים שונים.

ידידיי היקרים, אני מאחל לכם שמפעל המכינות ילך וישגשג גם בשנים הבאות. אתם מספקים הוכחה חותכת לכוחות הכבירים שטמונים בנוער הישראלי, ופועלכם נוסך השראה עמוקה באזרחי המדינה.

עלו והצליחו.

בברכה,

בנימין נתניהו

netanyahu 724x1024

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

הרוח בערבי הנחל ראשון, 16 יוני 2019 11:26

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת פנחס חמישי, 18 יולי 2019 15:51
ממתק לשבת - פרשת חוקת חמישי, 04 יולי 2019 13:25
ממתק לשבת - פרשת קורח רביעי, 26 יוני 2019 10:40
ממתק לשבת - פרשת שלח-לך חמישי, 20 יוני 2019 21:33
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך חמישי, 13 יוני 2019 13:52
ממתק לשבת - פרשת במדבר שישי, 31 מאי 2019 16:09
ממתק לשבת - פרשת בחוקותי שישי, 24 מאי 2019 14:27

שותפים ותורמים של מועצת המכינות