חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

קצינים לוחמים חדשים בצה"ל - 1 מתוך 4 בוגר מכינה

ביום רביעי האחרון התמלאה רחבת המסדרים של בה"ד 1 בקצינים קרביים חדשים, כחלק מהטקס המרגש שנערך לכבוד סיום הקורס. ואנחנו יכולים להתגאות: אחד מכל ארבעה קצינות וקצינים שעמדו על הרחבה – הם בוגרי מכינה

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אחת לכמה חודשים מתמלאת רחבת המסדרים בבית הספר לקצינים שבבה"ד 1, סמוך למצפה רמון, בקצינות וקצינים טריים ונרגשים, שזה עתה סיימו שבועות הכשרה מפרכים – בדרך להיות מפקדים בצה"ל.

גם מי שנבצר ממנו להגיע לטקס עקב מגבלות הקורונה, הבחין בקלות דרך ה"לייב" שההתרגשות הייתה נוכחת באוויר. עבור המשפחות והחברים של המסיימים, זוהי גאווה מאין כמוה לראות את חברתם או את בנם עומדים על רחבת המסדרים כשלכתפיהם פס מתכת חדש ומבריק, המסמל הרבה.

חלק מהקצינים והקצינות יבחרו להמשיך ולהתקדם בסולם הדרגות, ויהיו מפקדים ומנהיגים המשפיעים על בטחון המדינה

מכל רחבי הצבא הגיעו הצוערים אל קורס הקצינים הקרביים האחוד, מחזור 59. מהחטיבות הלוחמות ומהיחידות המיוחדות, ממגוון תפקידים. מבין עשרות הקצינות והקצינים שסיימו בהצלחה את הקורס וישרתו כקצינים בצה"ל – עלה נתון שמוכיח, באופן מובהק, היבט משמעותי בהצלחתן של המכינות הקדם-צבאיות בישראל:

22 אחוזים מהקצינות והקצינים החדשים, כ-1 מתוך 4, הם בוגרי מכינה!

הקצינות והקצינים החדשים יתפזרו כעת ברחבי צה"ל ויבצעו תפקידי פיקוד קרביים. חלק יבחרו להמשיך ולהתקדם בסולם הדרגות, ויהיו מפקדים ומנהיגים המשפיעים על בטחון המדינה. בכך יגשימו את חזון המכינות הקדם-צבאיות, יובילו ויעצבו, במסגרת הצבאית, את דור העתיד של מדינת ישראל.

אנחנו שמחים וגאים לראות שוב ושוב אחוזים גבוהים של בוגרות ובוגרי המכינות בקרב מסיימי קורס הקצינים, המיישמים את החינוך של המכינות לשירות משמעותי בצה"ל ולמנהיגות.

153172707 5285466641527056 3594336611135682715 o בוגרי מוסדות בני דוד בטקס סיום קורס קצינים 

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.