חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

תשע"ט קדימה, זוז - איך פתחו המכינות את שנה?

בטקסים, בטיולים ובגיבוש פתחו המכינות שנה חדשה של פעילות.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בתחילת החודש, החלה שנת הפעילות במכינות הכלליות, שהצטרפו לאחיותיהן המכינות התורניות שהחלו את פעילותם כבר בחודש אוגוסט. החניכים החדשים, שרק זה עתה סיימו את כל המבחני הבגרות, נפרדו ממשפחותיהם ונסעו אל ביתם החדש, המקום בו יתגוררו בשנה הקרובה. כדי לציין את תחילתה של השנה, ערכו המכינות אירועים שונים, כל אחת בדרכה שלה.

על רקע כל אלה, נבקש לזכור ולהזכיר בדקת דומייה של התבוננות וכאב את חברותינו וחברינו, תשע הנערות והנער שנספו באסון בטיול המועמדים בנחל צפית: אלה אור ז"ל, יעל סדן ז"ל, מעין ברהום ז"ל, צור אלפי ז"ל, שני שמיר ז"ל, רומי כהן ז"ל, אגם לוי ז"ל, גלי בללי ז"ל, עדי רענן ז"ל ואילן בר שלום ז"ל.

"כמונו היו צריכים לציין את השבת הראשונה במכינה שלהם ולהתרגש לקראת השנה החדשה" סיפרו חניכי מכינת מיצר, אשר בחרו להנציח את הנספים בכיתת חוץ שבנו לזכרם.

מיצר כיתה לזכר הנספים באסון נחל צפית

מתפתחים וגדלים

במכינת אחד משלנו החלו את השנה כ-120 חניכים. זו הייתה פתיחת שנה חגיגית ביותר. שלוחה חדשה, המיועדת לנשים, נפתחה תחת  השם "אחת משלנו" והיא מצטרפת לשתי שלוחות הנוספות של המכינה, הפעולות כבר כשמונה שנים.

אחד משלנו פתיחת שנה

בנוסף, נערך טקס הנחת אבן הפינה, בישוב מצפה אילן (ע"ש אילן רמון ז"ל) למבנה קבע לשלוחת המכינה הקרויה ע"ש חלל צה"ל סרן אסף רמון ז"ל שנהרג בטיסת אימון ב-2009. נשיא המדינה, ראובן ריבלין וגם רונה רמון, אמו של אסף ז"ל ואלמנתו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל, נשאו דברים בטקס.

אחד משלנו שלוחה על שם אסף רמון

מכינת בארי פתחה את שעריה לפני קצת פחות משלוש שנים. אז סיימו את המחזור הראשון 15 חניכים וחניכות. עכשיו, בפתחו של המחזור השלישי, המכינה החלה את השנה עם 43 חניכות וחניכים. לאחר גיבוש שארך שלושה ימים שכלל בתוכו היכרות עם המכינה, והמשיך בשיפוץ מוסדותיה, נסעו החניכים לבית העלמין כנרת לערוך טקס אזכרה לברל. בבית העלמין ההיסטורי, ערכו החניכים לימוד עם אבי זעירא וסיור עם ההיסטוריון מוקי צור.

בארי פתיחת שנה    בארי פתיחת שנה

מטיילים ומתחברים למורשת

אין תחושה יותר מספקת מהגעה אל היעד לאחר מסע ממושך. ועל כן, הרבה מהמכינות בחרו לפתוח את השנה במסע עלייה לרגל למכינה.

במכינת גליל עליון הצפונית והותיקה, פתחו את השנה כ-160 חניכים. "הבחירה לפתוח את השנה למרגלות מצודת כ"ח נעשתה מכיוון שהיא חלק בלתי נפרד מסיפור הביטחון של הגליל העליון ושל הארץ" הסבירו צוות המכינה הנרגש "המצודה מסמלת את "רוח תש"ח" - הדבקות במטרה, הנחישות, אחוות הלוחמים, החלוציות וההקרבה". אחרי פעילויות ושיחות בחניון האלה הסמוך, יצאה כל קבוצה למסע אל השלוחה שתהיה הבית של החניכים בשנה הקרובה.

WhatsApp Image 2018 09 06 at 12.20.45 1

המכינה הירושלמית, שכבר לפי שמה תוכלו לזהות את מיקומה, בחרה דווקא להתחיל את השנה בקריית גת ומשם להתחיל את מסע העלייה לעיר הבירה. במשך שלושה ימים ולילות, צעדו החניכים והתמודדו עם אתגרי הדרך והאתגרים שיש בהגעה למקום חדש ולא מוכר. בסיום המסע הגיעו החניכים לירושלים ואת חלקו האחרון הם סיימו בריצה, ובפתח המכינה קיבלו אותם בוגרים בקריאות עידוד ושמחה.

מסע עלייה

מתחברים ומתגבשים

מכינת ארזי הלבנון, בחרה לפתוח את השנה בשבוע שטח ובגיבוש במרכז נס הרים של הקק"ל הסמוך לירושלים. החניכים עברו שיעורים בשלל נושאים,, התנסו בפעילויות ODT מגבשות, למדו את יסודות הניווט הבסיסים, התנדבו בקהילה ועוד.

פעילותפתיחה

לפני שבת הראשונה שלהם במכינה, הספיקו החניכים החדשים במכינת בני דוד-עלי, לצאת למסע אופניים להכרת האזור. התלמידים נסעו בשכונות עלי, הגיעו לשילה הקדומה ולעין עז. בשילה הם נפגשו הרב סדן לשיעור ושיחה במרחב הפתוח. את השבת המיוחדת והגדושה הם חתמו במדורה ובשירה.

פעילותפתיחה   פעילותפתיחה

אנו מאחלים לחניכי המכינות, לבוגרים, לאנשי הצוות, למשפחות ולידידים שנה של מסלול חינוכי מפרך אך משמעותי ומכונן, רווי גילויים, שאלת שאלות, צמיחה, למידת עומק ועשיית הטוב. בהצלחה!

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.