חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

בשעה טובה: הוקם ארגון בוגרי מכינת הנגב

לאחר שבע עשרה שנות פעילות, נוסד ארגון בוגרים ביצועי שמטרתו להביא את יוזמות בוגרי מכינת הנגב לידי יישום 

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מכינת הנגב היא אחת המכינות הכלליות הראשונות שנוסדו, ומתוך הבנה שרבים מבוגרי המכינה כבר עברו את שלב הצבא והאקדמיה, הוחלט להקים גוף ייעודי שמטרתו לרכז את כלל יוזמות הבוגרים. פעילות הארגון מנוהלת על ידי ועדה, ובה תשעה חברים – שלושה נציגים מכל שכבת גיל; בוגרים שנמצאים בפרק השירות הצבאי, בוגרים באקדמיה, ובוגרים מהשלב הבוגר (אנשי מקצוע שסיימו את הכשרתם והקימו משפחות). "הבוגרים הם חלק מהותי בפיתוח של שנת המכינה ושימור הערכים שלמדנו. ארגון מכינתי צריך לחשוב בעיקר על הבוגרים והיכן הם יהיו בעתיד", מספר רכז הבוגרים צחי רובין. "העיקר הוא ליישם את מה שלמדנו גם בהמשך הדרך".

WhatsApp Image 2019 01 28 at 10.08.31ארגון בוגרי מכינת הנגב בהתנדבות בכרם שלום

הנושאים שעליהם שוקדים הבוגרים בימים אלה הם רבים ומגוונים. "מבו"ל" (מפגשי בוגרים לימודיים) הוא פרויקט הרצאות חודשיות לבוגרי המכינה בנושאים אקטואליים שונים, ו"דרומה" היא תכנית לימוד לקיץ, שמיועדת לחבר'ה שעומדים לפני השלב האקדמי. התכנית משלבת תכנים במדיניות ציבורית, זהות יהודית ופריפריה, ומטרתה להחזיר את המשתתפים לשיח העיוני שקדם לתקופת הצבא. ארגון הבוגרים גייס מרצים ממכללת ספיר, וכעת הם פועלים לגייס מרצים גם מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ומהמרכז האקדמי "שלם". בנוסף, מקיים הארגון שת"פ עם מועצה אזורית רמת הנגב ומכינת "דרך ארץ", ומסייע בגיוס בוגרים לעבודה בחינוך בלתי פורמלי לגיל הרך באזור רמת הנגב - מאחר והאזור סבל השנה ממחסור גדול באנשי מקצוע. הבוגרים בתכנית מתחייבים לשנה ומקבלים מעטפת העשרתית וסמינרים מקצועיים.

WhatsApp Image 2019 01 27 at 18.16.56
מפגש מבו"ל

"לאורך השנים פעילות הבוגרים נוהלה על ידי רכז הבוגרים, ובשנה האחרונה התחלנו לפעול להקמת גוף בוגרים עצמאי שיוביל את חזון המכינה קדימה – בחברה הישראלית בכלל ובנגב בפרט", אומר עידו עמר, ראש מכינת הנגב החמישי במספר. "הבוגרים לוקחים חלק במיון המחזורים הבאים, משתלבים בניווטים ובטיולים השונים שקורים במהלך השנה ומפיקים אירועי שיא מכינתיים; יום כיפור, פורים ושבועות. המשימה הראשונה היא לשרטט את החזון והמטרות, ולהביא את עשיית הבוגרים לידי ביטוי - מתוך הקול הפנימי שלהם".

WhatsApp Image 2019 01 27 at 18.15.51
ועדת ארגון בוגרי מכינת הנגב

ליצירת קשר אודות "דרומה" ופרטים נוספים על ארגון הבוגרים של מכינת הנגב –

צחי רובין, רכז בוגרי מכינת הנגב: 053-864-7974

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.