חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

פרס האחדות לשנת תש"פ: רחלי פרנקל ויו"ר מועצת המכינות בראיון מיוחד

יניב מזומן, יו"ר מועצת המכינות, ורחלי פרנקל, אמו של יעקב נפתלי פרנקל ז"ל, בראיון לאחר קבלת פרס ירושלים לאחדות ישראל בטקס שהתקיים במעמד נשיא המדינה השבוע. "המארג הזה של מכינות כל כך שונות, ובאמת שונות: עם השקפות עולם שונות, מקורות השראה שונים – זו אמירה שאפשר וצריך לקיים דיון. אנחנו יוצאים מתוך תרבות של מחלוקת אבל אפשר גם יחד". צפו

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב יו"ר מועצת המכינות וראש מכינת מיתרים לכיש יניב מזומן: "מועצת המכינות הקדם צבאיות קיבלה השבוע את פרס ירושלים לאחדות ישראל במעמד נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, בבית הנשיא בירושלים. שמחתי לייצג את המכינות בראיון יחד עם רחלי פרנקל אצל שרה ב"ק. יום האחדות ופרס ירושלים לאחדות ישראל הם יוזמה חברתית של משפחות יפרח, שער ופרנקל, במטרה להוקיר ולתמוך אנשים וארגונים הפועלים כל השנה  לקרב בין חלקים שונים של החברה הישראלית והעם היהודי בתפוצות.

תודה גדולה לחברי הועדה הציבורית שראתה בנו רואים לפרס. בין חברה הועדנה נמנים ח"כ ניר ברקת, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית בֶּעַבַר מר נתן שרנסקי, קובי אוז, תא"ל (במיל') אמל אסעד, נעם לאוטמן, הרב שי פירון, ישראל גולדשמיט, הרב לורד יונתן זקס, חכם דוד מנחם, עו"ד קרין מאיר רובינשטיין, שלומי יחיאב, ומשפחות יפרח, שער ופרנקל.

מוטל עלינו למצוא דרכים לנהל את המחלוקות בחברה הישראלית מתוך שיח, כבוד הדדי וסובלנות. לא תמיד קל לבנות גשרים, אבל הגשרים האלו יובלו אותנו למקומות טובים". 

קרדיט: ערוץ 20

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.