חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מגילת הייעוד המשותף: גם המכינות הקדם צבאיות בפנים

בפרויקט שמטרתו להדגיש כי הקשר בין חלקי העם היהודי אינו רק על בסיס העבר המשותף, אלא גם על בסיס ייעוד משותף - התאחדו בית הנשיא, משרד התפוצות וקרן ג'נסיס ויצרו מגילה הכוללת את ערכי העם המשותפים ליהודים בכל העולם. מועצת המכינות הקדם צבאיות חתמה על המסמך

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לפני כשנה הושק פרויקט מגילת הייעוד המשותף בבית הנשיא, שקרא ליהודים מכל העולם להשתתף בניסוח סט הערכים החשובים ביותר לעם היהודי מכל רחבי העולם. במהלך השנה האחרונה ביקרו יוזמי הפרויקט אלפי קהילות יהודיות על מנת שיגדירו מחדש את ערכי העם – ערכים שיהוו בסיס משותף בין היהודים החיים במדינת ישראל ובין אלה שבתפוצות. 

באירוע מיוחד שהתקיים בשבוע שעבר (ה'), נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין אימץ את תוכן המגילה שנוסחה. נכחה גם שרת התפוצות עומר ינקלביץ והתקיים מופע אומנותי בשיתוף פעולה בינלאומי של עידן רייכל לזמרת הבריטית ג'ס גלים שהוקרן על חומות העיר העתיקה בירושלים. 

מועצת המכינות פועלת בשגרה על מנת לחזק את הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות, הן במסגרת תכנית 'יחד' המשלבת חניכים מכל העולם בשנת המכינה והן כחלק מפרויקט 'עמיוניטי' בו לוקחת חלק מועצת המכינות לצד הסוכנות היהודית

מטעם המכינות הקדם צבאיות, חתם מנכ"ל המועצה דני זמיר על המגילה. מועצת המכינות פועלת בשגרה על מנת לחזק את הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות, הן במסגרת תכנית 'יחד' המשלבת חניכים מכל העולם בשנת המכינה והן כחלק מפרויקט 'עמיוניטי' בו לוקחת חלק מועצת המכינות לצד הסוכנות היהודית. החתימה על המגילה, מסמך בעל חשיבות לאומית הצפוי ללוות את העם היהודי עוד שנים רבות, היא המשך טבעי לתהליך שאותו מובילה המועצה ומהווה המשך של חיבור וחיזוק הקשר בין חניכי וצוותי המכינות ליהדות התפוצות.  

מגילת הייעוד 2 ריבלין קרדיט מארק ניימן

מדברי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין באירוע: יוזמי "מגילת הייעוד המשותף" מבקשים להגיש לעם היהודי, אמנה שתהווה בסיס לשיח, שיח עם ריבוי דעות וריבוי פנים. העם היהודי, קידש את תרבות המחלוקת. במקום להילחם מלחמות אזרחים, למדנו איך להסכים שלא להסכים. ואת הלימוד הזה אנחנו צריכים ללמוד גם עכשיו, גם היום. יש לנו מכנה משותף בין אם אנחנו רפורמים, אורתודוכסים, חילוניים, קונסרבטיביים, או סתם יהודים. אבל לא די במכנה משותף. אנחנו מחפשים ייעוד משותף.

בחג חנוכה, בזמן שאפלה כבדה אופפת את העולם, אנחנו מבקשים להאיר את החזון והמטרה, שמתווים את דרכו של העם היהודי קדימה. אנחנו מציגים אמנה שמביעה את הערכים שמאפיינים אותנו כעם, ושלאורם אנחנו מבקשים לצעוד. ערכים של ערבות, של שמירת המורשת הערכית והאינטלקטואלית של ארון הספרים היהודי, של אנושיות, של חדשנות של תיקון עולם. כמו נרות החנוכה, גם מגילת היעוד המשותף נועדה להאיר את רשות הרבים בעולם היהודי. אני רוצה להודות לקרן ג'נסיס, לעומדים בראש הקרן, לשרת התפוצות ולמשרד התפוצות ולכל מי שלקח חלק במיזם החשוב, והמכונן הזה, ולאחל לכלל השותפים וכלל הקהילות היהודיות באשר הם: חג חנוכה שמח". 

מגילת הייעוד 1

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.