הדפסת עמוד זה

"משנכנס אדר": חניכי המכינות התורניות חגגו 400 סיומי מסכת מגילה

באירוע חגיגי ומרגש התכנסו מאות משתתפים מכלל המכינות התורניות בארץ כדי לציין סיום מסכת לרגל חג הפורים. מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר: "בסיס השותפות של עולם המכינות זה ציונות בהגדרה של בית לאומי עצמאי וראוי ליהודים בארץ ישראל. ככה אפשר לחבר את העולמות של המכינות הדתיות והחילוניות"

חמישי, 05 מרס 2020 22:19

השבוע (ג') התקיים אירוע רחב היקף בו השתתפו חניכי המכינות הקדם צבאיות התורניות שהשלימו לימוד של מסכת מגילה 400 פעמים. באירוע המיוחד שהתקיים בבית וגן בירושלים לרגל חג הפורים הקרב ובא נכחו הרב הראשי הרב דוד לאו, רב העיר צפת שמואל אליהו, שר החינוך הרב רפי פרץ, מנכ"ל מועצת המכינות עו"ד דני זמיר ומאות מחניכי וסגלי המכינות.

"אני שמח מאוד להיות פה במעמד הזה. זה מחייב ולכן אני גם מסיים פה מסכת, מסכת ברכות, כחלק מהדף היומי. אנחנו רוצים להיות מלאים בענווה וברורים בוודאות לדרך הארוכה שלנו גם אם היא ארוכה ומאתגרת. זו דרכה של ישראל", אמר הרב פרץ והוסיף: "הקשר של התורה והאומה עם ההשגחה זה קשר אחד. אנחנו אחרי מסע פוליטי ארוך ומורכב אבל דעו לכם - הציונות הדתית לא פספסה. הדרך של אהבת חינם ניצחה את השנאת חינם. וזה לא היה קל אבל זו דרכנו ואת זה נביא גם לחיים המעשיים שלנו". הרב לאו אמר לחוגגים: "לא נעצור, עולים בקודש. אשרי הרבנים ואשרי כל מי שמוסיף עוד תודה ועוד אור אבל התורה היא שירת חיינו. מתוך זה ניכנס לפורים בהמון שמחה וקדושה".

rav rafi

דני זמיר אמר: "תפקידה של מועצת המכינות היא להפוך את הדיבור על אחדות למעשה. בסיס השותפות של עולם המכינות זה ציונות בהגדרה של בית לאומי עצמאי וראוי ליהודים בארץ ישראל. ככה אפשר לחבר את העולמות של המכינות הדתיות והחילוניות". בפוסט פייסבוק שפרסם בנושא כתב: "החברים שפוגשים אותי מודאגים כמה לקחתי ולקחנו ללב את הבחירות. אכפת להם שלא נתייאש שלא יאבד החיבור. כשמגיע זמני אני מדבר קצרות ומברך את הקהל הקדוש וחוזר על דברי הרמח"ל במסילת ישרים בפרק י"ט העוסק במידת החסידות ועל חובת המנהיגות שלא לסובב ראשה אל מול עוולות: 'וזה פשוט, מי שאוהב את חברו אי אפשר לו לסבול שיראה מכים את חברו או מחרפים אותו ובוודאי שיצא לעזרתו'. כשאני מסיים לוחצים את ידי בהתרגשות מכיניסטים ומורים ורבנים ואומרים כמה טוב שבאת, כמה מעניין דרשת. ובמקום הזה בירושלים הבירה, הרחק ממני אלף שנות אור, אני מרגיש הכי בבית בעולם". 

dani

 

ארכיונים קשורים