מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים על פעילות "בארצנו" והזדמנויות התיישבות והצטרפות לקהילות

'בארצנו' בוועידת 'מקור ראשון': "בפריפריה יש מקום גם למימוש עצמי וגם לשליחות ומשמעות"

לאחרונה התקיימה ועידת 'מקור ראשון' בירושלים, אליה הגיעו אנשי 'בארצנו' – תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות, במטרה לחשוף את מהלך התיישבות בוגרי המכינות בנגב ובגליל. את הפרויקט מובילה התנועה יחד עם קק"ל במסגרת חזון 'רילוקיישן ישראלי 2040'

ראשון, 15 דצמבר 2019 23:52

תחילת השבוע שעבר (א') התקיימה ועידת 'מקור ראשון' בבנייני האומה בירושלים. בוועידה נכחו עיתונאים, פוליטיקאים ואישי ציבור משפיעים, וביניהם: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קק"ל דני עטר. 'בארצנו' – תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות מקיימת קשר רציף עם הקרן הקיימת, ושותפה פעילה בחזון קק"ל – "רילוקיישן ישראלי 2040", שפורסם לראשונה בוועידת המשפיעים של חדשות 12.

במהלך הועידה שהתקיימה בשבוע שעבר התקיים פאנל בנושא 'איך מביאים לנגב ולגליל מיליון וחצי תושבים?', בו לקחו חלק מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל שר שלום ג'רבי, מנכ"ל מרכז החדשנות וההשקעות כנרת-צמח אלעד שמיר, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, יועץ חדשנות ואסטרגיה בחזון 'רילוקיישן ישראלי 2040' אלירן קרן ומנכל"ית בארצנו - תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות הקד"צ טלי ארנולף.

כשנשאלה מנכ"לית בארצנו טלי ארנולף על החסם התעסוקתי בפריפריה, היא סיפרה בתגובה על בוגרי מכינת לכיש והשינוי שאלה הובילו בקיבוץ חולית.  עוד אמרה: "המהלך שלנו מכוון לפלח אוכלוסייה מסוים שמדבר שליחות. נכון שצעירים היום פחות מדברים על שליחות וציונות ויותר מדברים על מימוש עצמי וקריירה. אנחנו מובילים כיוון אחר, מייצרים פה אלטרנטיבה שאומרת שיש מקום גם למימוש עצמי וגם לחיים עם ערך ועם תחושת משמעות ושליחות – ושני הדברים האלה לא סותרים אחד את השני".

לפאנל המלא

תמונה קבוצתית
מימין לשמאל - שר שלום ג'רבי, אלירן קרן, טלי ארנולף, אלעד שמיר, יאיר קראוס, אופיר ליבשטיין

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 332 | 22/2/2021 |ט' אדר התש"פ ראשון, 21 פברואר 2021 09:30
דף עדכון 331 | 8/2/2021 |כו' שבט התש"פ ראשון, 07 פברואר 2021 12:46
דף עדכון 330 | 1/2/2021 | יט' שבט התש"פ ראשון, 31 ינואר 2021 12:05

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.