חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים על פעילות "בארצנו" והזדמנויות התיישבות והצטרפות לקהילות

הקק"ל ומועצת המכינות הקדם צבאיות - מחדשים את העשייה הציונית

זוהי השנה שנייה לשיתוף הפעולה המבורך עם קק״ל. שיתוף פעולה עמוק ואסטרטגי שאנו מאמינים כי יחולל שינוי ממשי בחברה הישראלית.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

זוהי השנה שנייה לשיתוף הפעולה המבורך עם קק״ל. שיתוף פעולה עמוק ואסטרטגי שאנו מאמינים כי יחולל שינוי ממשי בחברה הישראלית.

כיום ברור על פי כל המחקרים והממצאים כי מנהיגות העתיד של ישראל בכל התחומים: ​
ה​בטחונית ,הציבורית, והחברתית צומחת במכינות הקדם צבאיות. שיתוף הפעולה עם הקק"ל הוא איפה מכפיל כח אדיר לחיבור העם היהודי ויעדי הקק"ל עם חניכי ובוגרי המכינות.

היוזמה של השיתוף מהווה פירעון שטר התחייבות שהציג דניאל עטר עם כניסתו לתפקיד י"ור קק"ל להפוך את קק"ל לגורם כח משפיע ושחקן עיקרי בשדה הצמחת המנהיגות הצעירה בישראל.
שיתוף פעולה זה שהוביל דני עטר יחד עם סגנו מחזיק תיק החינוך שלמה דרעי מביאים לפעילות של עבודה קהילתית תורמת ברחבי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית, סיוע במלגות לחניכים, התיישבות בפריפריה, תכנים פדגוגיים למכינות, פעילות ניווט וסדנאות עם חוגי סיירות, סיוע להקמת מכינות בפריפריה ועוד תוך דגש על גיוון מבורך של האוכלוסייה המשתתפת במכינות (30% מהמשתתפים באים מהפריפריה החברתית.)

התוצאות אחרי שנה אחת מרשימות ומפתיעות כבר בשטח ופנינו אל העתיד עם משפט אחד פשוט:  תודה על החזון על השותפות ועל היד המושטת על האומץ להוביל מהלכים פורצי דרך!

בית המדרש לראשי מכינות של קק
בית המדרש לראשי מכינות של קק"ל ומועצת המכינות החל שנה שניה של לימוד ציונות מנהיגות ברוח הקק"ל. כמיטב המסורת התהליך יסתיים בסמינר שיא בן יומיים במתקן שדה נס הרים.

כנס רואים רחוק - רואים התיישבות

ב-25 במאי התקיים הכנס השנתי של מועצת המכינות הקדם הצבאיות בשיתוף קק"ל בסימן "רואים רחוק – רואים התיישבות". הכנס נערך בבנייני האומה בירושלים בהשתתפות למעלה מ-3000 חניכי ובוגרי המכינות, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, יו"ר קק"ל דני עטר, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, אלופה במיל' אורנה ברביבאי, הרב הצבאי הראשי תא"ל אייל קרים. את הטקס הנחתה העיתונואית שרה ב"ק.

נושאו המרכזי של היההחלטת המכינות להציב לפני בוגריהן את היעד הציוני הישן-חדש: יישוב הפריפריה בגליל, בנגב ובירושלים. יו"ר קק"ל דני עטר העניק במהלך הכנס את פרס יקיר המכינות לניר יששכר, מייסד ארגון "דור לדור", על יוזמה חברתית ייחודית. בנוסף בכנס התקיימו מעגלי שיח בהשתתפות חניכים ממכינות שונות סביב השאלה מה עלינו לעשות בימינו על מנת להשלים את המשימה הציונית של יישוב הארץ. שכן על אף ש​במדינת ישראל יש מיליוני אזרחים  אזורי הספר מתרוקנים והפערים בין פריפריה למרכז רק מעצימים. במעגלי השיח קראנו את תביעתם של גדולי האומה ​ושאלנו את עצמנו - מה תפקידנו אנו במימוש החזון בישראל של 2017? במסגרת הכנס  פגשנו בוגרי ובוגרות מכינות אשר מגשימים את החזון בחייהם, שבחרו לחיות ולהשפיע בגליל בנגב ובירושלים. 

דני עטר כנס התיישבות

החלוץ משימות לאומיות פותחת שנה

לפני כשנה הוקמה החלוץ-משימות לאומיות (החמ"ל), תנועת ההתיישבות מייסודה של מועצת המכינות הקד"צ​ ו​הקק"ל​.​ ​החמ"ל הוקמה ​כדי להוביל מהלך דרמטי שמטרתו לשנות את מפת ההתיישבות בישראל. משימה זו הכרחית גם ​ברמה הלאומית של פיזור האוכלוסיה וגם כדי לצמצם פערים וליצור רצף מלא חיים של מרכזי אוכלוסייה - מצפון ועד דרום.
להמשך קריאה לחץ >>>

נפגשים בשביל ישראלכ-200 חניכים מ-12 מכינות צעדו בפרויקט "נפגשים בשביל ישראל" בשיתוף קק"ל. החניכים התחברו להנצחת החיילים לנופי הארץ ולשיח המשותף. תודה למחלקת ישראל ולאנשי הפדגוגיה על הפקת המסע וכמובן למשפחת אפנר.

כל אחד יכול - הקק"ל מסייעת במלגות לחניכים מאוכלוסיות מוחלשות

כחלק מהשותפות האסטרטגית בין קק"ל לבין מועצת המכינות הוחלט כי קק"ל תקצה משאבים למלגות לטובת חניכים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. מטרת הפרויקט הינה לעודד ולסייע הגעת חניכים מאוכלוסיות מוחלשות, שאינם יכולים לשאת בתשלום שכר הלימוד, וזאת מבלי שמכינות ייפגעו ממצב זה וללא שיחששו לקבל חניכים מאוכלוסיה מגוונת זו.

בשנת 2017 לקחו חלק בפרויקט כ-458 חניכים ומ-34 מכינות ברחבי הארץ וניתנו מלגות בסכום של כ-362,000 ש"ח. מלגות אלו הן ​קריטיות ליצירת מנהיגות מקומית ​בפריפריה החברתית של המדינה שבה טובי בניה של הפריפריה בוחרים לחזור ולפעול "בתוך הבית"​ כמנהיגות מקומית ואותנטית.

22730606 1595528093819440 5061453037830716668 nהמכינות השתתפו ביום הניקיון הבינלאומי שקק"ל הובילה אותו בישראל. חניכי המכינות בשיתוף ההק"ל ניקו עשרות אתרים ברחבי הארץ. בתמונה: חניכות מכינת צהלי ביחד עם ההרי הזבל שאספו מאזור בריכות ניצנים.

ט"ו בשבט - המכינות חוגגות ביחד עם הקק"ל

ט"ו בשבט הוא חג האילנות, חג הטבע של ישראל ועל כן בחג התקיימו ברחבי הארץ מגוון אירועים שארגנו חניכי המכינות בהפקה משותפת עם אנשי קק"ל. ביחד עם בני הנוער, הקשישים ותושבי היישובים התקיימו נטיעות, סדרי חג ופעילות קהילתיות מגוונות. תודה מיוחדת לאנשי מחלקת ישראל ומנהלי המרחבים, ולמחלקת פדגוגיה על התכנים!
לקריאת הפירוט המלא באתר מועצת המכינות לחץ >>>

21457903 753180321533598 8186530135622004186 oחניכי המכינות יוצאים לסדרות ניווט של בית הספר לסיירות של קק"ל. הניווטים נועדו לחבר את החניכים לארץ דרך הרגליים אך מעל הכל לעצמם וליכולותם כמנהיגים קהילתיים גם נוכח אתגרים רבים.

תוצאות השנה הראשונה לשיתוף הפעולה מרשימות ביותר, תודה לכל השותפים בקק"ל!

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.