חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים על פעילות "בארצנו" והזדמנויות התיישבות והצטרפות לקהילות

הקק"ל ומועצת המכינות מחדשים את העשייה הציונית - עדכון פתיחת שנה

אנו שמחים לעדכן אתכם בחלק מן העשייה החינוכית השוטפת, ובפירותיו של שיתוף הפעולה בין הקק"ל ומועצת המכינות הקדם צבאיות.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

קק"ל מחזקת את מכינות הצפון - 30 מיליון ש"ח הועברו למכינות כחלק מתוכנית הצפון

"אחרי שנה ושמונה חודשים של מריטת עצבים הגיע היום הגדול: דני עטר יו"ר הקק"ל, האיש שהבטיח וקיים, שר האוצר משה כחלון, ומשרד ראה"מ מעבירים 30 מליון ש"ח מכספי קק"ל לבינוי הצפון, לשיפוץ ובינוי המכינות הקדם צבאיות הצפוניות, יישר כוח ענק ותודה לכל העוסקים במלאכה!" כך אמר מנכ"ל המכינות הקדם צבאיות דני זמיר, לאחר הטקס שהתקיים במכללת כנרת בחודש אוגוסט. עכשיו, כל שנותר הוא להפשיל שרוולים, להתניע את כלי העבודה, ולהתחיל בחפירת היסודות, ובקרוב מאוד יוכלו המכינות לפעול במבנים חדשים וראויים.

WhatsApp Image 2018 08 20 at 11.25.56

שומרים על סביבה נקייה

חניכי המכינות השתתפו ביום הניקיון הבינלאומי שהובל על ידיי הקק"ל. החניכים הגיעו לאתרי הטבע השונים ואספו מאות שקיות זבל. בנוסף, לאורך השנה חניכים ממספר מכינות ברחבי הארץ העבירו שיעורים בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ שעסקו בחשיבות בשמירה על סביבה נקייה.

קבוצת צוהר ביום הניקיון הבינל צהלי מכינה קדם צבאית לבנות דתיות

מלימוד לעשייה - יצאה לאור המקראה לחינוך להתיישבות קהילתית ומשימתית בפריפריה

לאחר עבודה ממושכת שכללה ליקוט, עריכה ואיסוף טקסטים בנושאי התיישבות בפריפריה, יצאה לאור המקראה לחינוך להתיישבות של הקק"ל ומועצת המכינות. המקראה כוללת פרקים היסטוריים, ופרקים תוכניים של ספרות והגות בנושאי קהילתיות, פריפריה והתיישבות. 
המקראה נכתבה לטובת 30 המכינות המשתתפות בפרויקט 'בקו האופק', פרויקט מיוחד בשיתוף הקק"ל שמטרתו להטמיע תכנית לימודים חדשה בנושא התיישבות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. ביום העיון הראשון שהתקיים למכינות המשתתפות בפרויקט חולקה המקראה ובימים אלו החלו ללמוד דרכה את נושא ההתיישבות, בתקווה שבעקבות הלימוד תבוא העשייה.

מקראה

משנים את פני החברה - פרס הבוגר לשנת תשע"ח הוענק לשישה בוגרים משפיעים

זו השנה השנייה בה מעניקה מועצת המכינות אות הוקרה לבוגרים ובוגרות משפיעים ומובילי שינוי בתחומים שונים בחברה הישראלית. בכוחות הביטחון, בחינוך, בהתיישבות בפריפריה, במגזר הציבורי ובמגזר השלישי - בוגרים אלה פועלים באופן מעורר הערכה וראוי לציון ושמחנו לתת להם את פרס הבוגר לשנה זו.הפרס הוענק בטקס החגיגי שנפתח בדקת דומיה לזכר הנספים באסון בנחל צפית.

לאחר מכן, אל הבמה עלו בזה אחר זה הזוכים והזוכות, מלווים בראשי המכינות שלהם. מועמדותם של הבוגרים שזכו הוגשה לוועדת הפרס על ידיי אנשי המכינות ושותפים למפעל המכינות, שרואים בבוגרים אלה אזרחים אשר לוקחים אחריות על החברה, ומובילים בה שינויים חיוביים ומרחיקי לכת. זוכי הפרס מיישמים את הכלים שלמדו בשנת מכינה, הלכה למעשה, ומצטיינים בפועלם למען החברה הישראלית ביעדי ההגשמה של מועצת המכינות.

לקריאה על הזוכים לחצו >>

April 2019 1

נפתחה שנת הפעילות של מלגאי אפ"ק מבית תנועת "בארצנו"

מחזור א' של מלגת אפ"ק יצא לדרך: תשעה מלגאים ומלגאיות, מובילי יוזמות קהילתיות, פתחו את השנה בסמינר גדוש בהשראה, בכלים ובמוטיבציה שהתקיים במרכז נס הרים של הקק"ל. מלגת אפ"ק (אקטיביזם, פריפריה, קהילה) פועלת מסגרת תנועת "בארצנו", תנועת ההתיישבות של הקק"ל ומועצת המכינות.

מטרת המלגה היא להצמיח מנהיגות קהילתית בדגש על הפריפריה. מתוך עשרות המועמדים והמועמדות, נבחרו 9 מלגאים ומלגאיות, אשר כל אחד ואחת יובילו במרחב המחיה שלהם יוזמה חברתית-קהילתית ויחד יישמו את החזון המשותף של הקק"ל ומועצת המכינות לעשייה קהילתית-משימתית בפריפריה.

צפון מרכז ודרום - עדכון מהנעשה במרחבים החינוכיים של הקק"ל

אנשי החינוך של הקק"ל מהמרחבים השונים נפגשים עם כל חניכי וחניכות המכינות מכל רחבי הארץ. העבודה המשותפת ביחד עם אנשי המרחבים החינוכיים מעמיקה את הקשר של החניכים לאדמת ארץ ישראל ומחזקת את השייכות בין המכינות לקהילה שבסביבתם.

מרחב צפון - אחדות וייחודיות בארץ ישראל

מכינת כרם-אל, מכינה לנערים דרוזים ויהודים, השתתפה באירוע מיוחד שיוזמה הקק"ל ביחד העדה הדרוזית בסימן חיזוק והידוק הקשר לזהות הישראלית ועדות הארץ. האירוע, שנשא את השם "ברית אחים - ברית חיים", נפתח בטקס חגיגי במעמד יו"ר הקק"ל דני עטר. לאחר הטקס, יצאו 45 חניכי המכינה למסלול ביער אחיהוד שבמהלכו הם עברו משימות דרך האפליקציה שפיתחה מחלקת הפדגוגיה של אגף החינוך של הקק"ל.

20181017 121259

מרחב מרכז - מתחברים לארץ ולמורשת ביחד עם מדריכי הקק"ל

חניכי מכינת משכיות ירדו לטיול בהרי אילת. בדרך דרומה הם עצרו באנדרטת הנגב שם פגשו את אחד ממדריכי הקק"ל שהעביר להם הרצאה מרתקת על הקרבות התרחשו באזור. בהמשך, לאורך כל הטיול הם הודרכו על ידיי מדריכי הקק"ל שחיברו אותם להיסטוריה, למורשת של הסביבה באזור.

0ff4e0a2 565a 4497 a1ef a21488a59cdc

מרחב דרום - עבר הווה ומבט אל העתיד

במסגרת השותפות החינוכית עם המכינות הדרום, חניכי המכינות יוצאו לסיורים לימודיים בנושא ההתיישבות בנגב: עבר, הווה ומבט אל העתיד. במהלך חודש אוקטובר יצאו כשלושה סיורים להכרות עם מפעלי הקק"ל בנושא ההתיישבות, הכרות עם ישובים חדשים שנבנו בנגב ואתרים שונים לחיזוק ההתיישבות בפריפריה כולל מפגשים עם אנשי שיח העוסקים בעולם ההתיישבות בנגב.

IMG 20181024 WA0005

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.