חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים על פעילות "בארצנו" והזדמנויות התיישבות והצטרפות לקהילות

עדכון אביב של הקק"ל ומועצת המכינות - מחדשים את העשייה הציונית

עדכון על הפעילות של מועצת המכינות והמכינות השונות בשיתוף הקרן הקיימת לישראל.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

עדכון זה עומד כמובן בצילו הכבד של האסון שאירע בטיול של מועמדי מכינת בני ציון בנחל צפית. באירוע, שסיבותיו עוד נחקרות, נלכדה קבוצת המטיילים בנחל לשיטפון שהביא למותם של עשרה מהם. בעקבות האסון הקמנו ועדה חיצונית בראשות מפכ"ל המשטרה לשעבר, רנ"צ בדימוס שלמה אהרונישקי. הועדה תבחן את כל הנהלים והכללים להמשך פעילות אקטיבית, מחנכת המאפשרת פעילות חוץ מגוונת, שהיא ליבת התהליך החינוכי. אך זאת תוך הקפדה נוהלית וערכית על בטיחות וחיי אדם. אנו מצטרפים לאבלן הכבד של משפחות הנספים.

דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקד"צ

על זיו העלומים - חניכים, מחנכים ובוגרים כותבים לזכר הנספים באסון בנחל צפית

בעקבות האסון בנחל צפית יזמנו פרויקט מגזין מיוחד שבמסגרתו פורסמו טקסטים שכתבו אנשים מעולם המכינות. מוזמנים לעיין לשתף."בסופה של הימים האחרונים נעקר בבית העלמין של כנרת הדקל שפל צמרת עליו כתבה רחל המשוררת בשירה. בסופה גם נשבר ברוש המדינה שנשתל בדגניה ערב הקמת המדינה. כנראה גם הם התאבלו על האסון. כי תמיד רחל בוכה על בניה. ואנו אומרים הלוואי ולא היו הדברים מעולם. הלוואי ונשארו עמנו הנערות והנער והתעוררנו מהסיוט" מוקי צור, מורה ומחנך.

"ברגע כזה בו עולם התנפץ לרסיסים כולנו מתנגשים בהבנה של עד כמה החיים שבריריים. הרגע בו אנו נמצאים הוא הרגע לפני שנכנס לעיר המקלט. זהו רגע של צער משתק. צער על חיים צעירים שנגדעו". יובל לינדן, ראש מכינת בינ"ה.

לצפייה בפרויקט >>

WhatsApp Image 2018 05 01 at 09.27.23 1

מסע קק"ל ונציגי המכינות לפולין

משלחת של קק"ל יצאה השנה לפולין למסע במחנות ההשמדה שהסתיים ב"מצעד החיים" המתקיים זו השנה ה-30.
בין חברי המשלחת - חברי כנסת, ראשי רשויות מקומיות, אנשי רוח, ונציגי המכינות הקדם צבאיות - הרב יצחק ניסים ראש מכינת אלישע, יניב מזומן ראש מכינת מיתרים לכיש ודני זמיר מנכ"ל מועצת המכינות הקד"צ.

לעידכון המלא לחצו >>

7702f3ca f19b 470c 9491 c5423f47b47c

תנועת "בארצנו" נפגשה עם נשיאי קק"ל העולמים

לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל הוזמנה הנהגת קק"ל מכל העולם לכנס חגיגי התקופה הכה ייחודית שנה, לאחר יום השואה ולפני יום הזיכרון ויום העצמאות.  במסגרת הכנס נפגשו נציגי תנועת"בארצנו" עם נשיאי ודני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות,הציג בפניהם את תנועת "בארצנו", את הפעילות המשותפת עם קק"ל ואת האופן בו אנו עובדים יחדיו לחיזוק ההתיישבות באזורי הפריפריה של ישראל.

לעידכון המלא לחצו >>

5728402a 9bcc 45f1 a471 d6457a6e9c9b

כנס ראשי המכינות ה-2

53 ראשי וראשות מכינות התכנסו, זאת הפעם השניה, ליומיים גדושים של לימוד ושיח משותף, במרכז שדה קק"ל שבנס הרים. במהלך הכנס נפגשו ראשי המכינות עם נציגי הקק"ל ועם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך. הכנס הוא אירוע השיא של בית המדרש לראשי המכינות שפועל כבר למעלה משנה. במהלך הכנס חתמו כל 53 ראשי המכינות על  אמנת שותפות שמצהירה על היעדים, ההסכמות וגבולות האתיקה המחייבים את כולן.

לעידכון המלא לחצו >>

424ac140 d8d8 4a79 8197 9406a4cbbefc

אתר חדש לתנועת "בארצנו"

במשך תקופה ארוכה עמל צוות "בארצנו" על הקמת אתר מקיף, נוח ומעוצב, שיביא את כל המידע אודות ההתיישבות בפריפריה, ויציע לצעירים הזדמנויות לקחת חלק בהתיישבות קהילתית.

לאתר "בארצנו" לחצו >>

e0470810 2e47 467a 8219 eff828391e34

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.