חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

יום סיור עם דירקטוריון קק"ל: חשיפה לעולם המכינות הקדם צבאיות

יום חוויתי ומרגש להכרות וחשיפת עולם המכינות הקדם צבאיות לדירקטוריון קק"ל התקיים השבוע, בהתייצבות מלאה של מטה המועצה ושל המנהלים של חטיבת החינוך של הקק"ל, חברי דירקטוריון ויו"ר ועדת החינוך בדירקטוריון שהוא סגן יו"ר הקק"ל, חברינו שלמה דרעי.

חמישי, 08 ספטמבר 2016 00:55

יום חוויתי ומרגש להכרות וחשיפת עולם המכינות הקדם צבאיות לדירקטוריון קק"ל התקיים השבוע כשהארגון של היום עלינו (מטה מועצת המכינות), בהתייצבות מלאה של מטה המועצה ושל המנהלים של חטיבת החינוך של הקק"ל, חברי דירקטוריון ויו"ר ועדת החינוך בדירקטוריון שהוא סגן יו"ר הקק"ל, חברינו שלמה דרעי.

התחלנו בבוקר בסיור מאלף, שמותיר אותי כל פעם חסר נשימה מול העוצמה של האימפריה הפיזית והרוחנית של מכינת בני דוד בעלי, (כולל בנותיה, נכדותיה ובנות דודתה של המכינה…). הסיור הובל בידי המנהלים ליאור שטול ויאיר שימל והסתיים בשיחה מרתקת עם חברינו הרב אלי סדן חתן פרס ישראל ואיב המכינות עם הרב יגאל.

המשכנו משם למפגש עם בוגרי המכינות, חברי הקהילות שהוקמו על ידי בוגרי המכינות הכלליות בקרית יובל, שחלק נכבד מהם ממלא כיום תפקידים משמעותיים בעירייה ובמשרדי הממשלה, ומשם התכנסנו במכינה "הירושלמית" ויחד עם האורחים הקשבנו עצורי נשימה ופעורי פה לשיחה נפלאה עם ראשת המכינה יעל דומב, שותפה לייסוד המכינה בן אראלי ועוד בוגר המכינה וחברי קהילות.

סיימנו בסיור ושיחה מעוררי השראה ממש של שמריהו בן פזי, ראש מכינת אדרת שלבש את מיטב מחלצותיו (בגדים קצרים אך לא קרועים, סנדלים מימי שפוט השופטים), שהשתתפו בה גם הילה שותפתו לניהול המכינה ותלמידי שנה ב' של אדרת.

המפגש עם מגוון המכינות נתן לאורחים, אבל גם לנו הוותיקים במפעל ושמכירים אותו טוב, זווית ראייה על ההיקף, הייחודיות והעוצמה של המפעל שלנו וגם גאווה גדולה על המפעל הזה, גיוונו, עוצמתו, הצלחותיו והמחנכים וראשי המכינות שבו.
תודה למארחים ולמארחות ותודה רבה לחברי דירקטוריון הקק"ל ועובדי הקק"ל על השותפות!

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פרוטוקול ישיבת ועד מנהל - 16.4 ראשון, 05 מאי 2019 18:44

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בחוקותי שישי, 24 מאי 2019 14:27
ממתק לשבת - פרשת אמור שישי, 10 מאי 2019 15:10
ממתק לשבת - פרשת קדושים שישי, 03 מאי 2019 15:47
ממתק לשבת: ליל הסדר חמישי, 18 אפריל 2019 14:51

שותפים ותורמים של מועצת המכינות