חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

שמיניסטים תמהרו - נפתחה ההרשמה למכינות הכלליות לשנת תש"פ 2019-2020!

ההרשמה למכינות הקד"צ הכלליות לשנת תש"פ 2019-2020 החלה, אל תפספסו!

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

היום, ביחד עם פתיחת שנת הלימודים נפתחה גם ההרשמה למכינות הכלליות לשנת תש"פ 2019-2020.

להרשמה למכינות לחצו >>

החל משנת הלימודים 2017-2018, השיבוץ לכל המכינות הכלליות נעשה בצורה ממוחשבת ומרוכזת. השימוש במערכת מאפשר לכל מתעניין ומתעניינת לבקר במספר מכינות ולבחון אותן, וכל זה באופן בהיר, מסודר ושקוף, שאינו מאכזב את המתעניינם בדחיות חוזרות ונשנות ואינו מלחיץ אותם לקבל החלטה לפני שבחנו את כל המכינות אותם רצו לבחון.

ההרשמה תהיה פתוחה עד דצמבר, אולם יש לשים לב כי חלק מהמכינות יסגרו את ההרשמה לפני. מומלץ להרשם כמה שיותר מהר.

אז איך הסיפור הזה הולך לעבוד?

על המתעניינים במכינה קדם-צבאית ליצור קשר עם המכינות הספציפית בהן הם מתעניינים ולבקר בהן במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר-דצמבר. (ניתן למצוא את רשימת המכינות הכלליות באתר).

במהלך הביקור במכינה יעריכו המתעניינים את התאמתם למכינה והתאמת המכינה אליהם, וגם המכינות יכירו את המתעניינים ויעריכו את התאמתם. המכינות שונות זו מזו בגישתן החינוכית, בתמהיל הפעילויות שלהן, וכמובן גם במקומן הגיאוגרפי ומתעניינים שונים יכולים להעדיף מכינות שונות. מכיוון שמכינה לא תוכל לקבל מתעניינים שלא ביקרו אצלה, ובגלל שבמכינות רבות הביקוש גובר על ההיצע, אנו ממליצים למתעניינים לבקר ביותר ממכינה אחת.

המכינות לא יקבלו מתעניינים ולא ידחו מתעניינים בזמן הביקור או בכל זמן לפני סוף התהליך הממוחשב. באופן דומה המתעניינים אינם מתבקשים להחליט על העדפותיהם עד לסיום התהליך ואינם צריכים להודיע למכינה האם הם מעוניינים בה או לא. בצורה זאת יכול להתקיים דיון פתוח וגלוי עם המכינות השונות לגבי העדפות המתמיינים, ודעתם לגבי ההתאמה ההדדית. מתעניינים לא ידרשו להתחייב על הגעה למכינה במהלך תהליך המיון.

במקביל לתהליך אותו עוברים המתעניינים מול המכינות, עליהם להירשם באתר השיבוץ המרכזי הממוחשב, וזאת תוך שבוע לכל היותר מאז הביקור הראשון שלהם במכינה כלשהי.

משתבצים במערכת המומחשבת

לאחר שהמועמדים יבקרו בכל המכינות בהם ירצו לבקר, עליהם לדרג באתר השיבוץ את המכינות לפי סדר ההעדפות שלהם. את הדרוג יש להזין באתר השיבוץ המרכזי הממוחשב עד לתאריך שימסר בהמשך. בדרוג זה ניתן לסמן כמה מכינות ולציין את העדפות מביניהן (מי המכינה הכי מועדפת, השנייה הכי מועדפת, וכו'.)  דרוגים אלו הם פרטיים והמערכת לא תעביר אותן למכינות בשום שלב.

באותו הזמן גם המכינות יכניסו את האילוצים והדרוגים שלהן למערכת. מכינות בהן יש עודף ביקוש על מקומות נאלצות להחליט על סדרי עדיפות שלהן בהתחשב בהתאמתן לכל מתעניין או מתעניינת ספציפיים, באיזונים (מגדריים, גיאוגרפיים, וכד') רצויים, ותתכן גם שבירת שוויון בהגרלות. 

השיבוץ הממוחשב עובד בשיטה (שמפתחיה זכו בפרסי נובל בכלכלה) שמבטיחה שכל מתעניין וכל מתעניינת ישובצו במכינה אותה הם בעדיפות הגבוהה ביותר מבין כל המכינות שיכולות לקבל אותם על פי סדרי העדיפויות (ו/או שבירת שוויונים בהגרלות) שלהן. בזכות תכונות השיטה, ניתן להוכיח מתמטית שאין כל טעם במסירת העדפות לא מדויקות. לדוגמא, לא ייתכן מצב שבו הסרת מכינות מסוימות מהדירוג יגרום למועמד להתקבל למכינה שהעדיף על פני המכינה שהיה מתקבל אליה לולא הסיר את המכינות הללו מהדירוג.

במידה ולא נמצא מקום באף אחת המכינות שדורגו, פרטי המועמד יועברו למכינות שנשארו להן מקומות (במידה והמתמיין מעוניין בכך, ובמידה שיש כאלו), וישירות מולן הוא יתחיל תהליך קבלה מאוחר.

בהצלחה!

להרשמה למכינות לחצו >>

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.