חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.
קבלו עדכונים על פעילות "בארצנו" והזדמנויות התיישבות והצטרפות לקהילות

האקתון ערים צעירות בנגב ובגליל: "בארצנו" קיימה אירוע יזמות מיוחד

באירוע יזמות ייחודי מסוגו שהתקיים בפורמט של "האקתון" ניסו צעירים מכל הארץ לאתר פתרונות יעילים לאתגרים הקיימים במעבר לפריפריה, כחלק מקמפיין "רילוקיישן ישראלי 2040" אותו השיקה קק"ל בשנה שעברה

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בתחילת השבוע הוזנק האקתון ערים צעירות בנגב ובגליל של תנועת "בארצנו -  תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות הקדם צבאיות". בהאקתון שנמשך יומיים, ניסו 16 קבוצות של צעירים מכל רחבי הארץ לפצח את האתגרים העיקריים במעבר של צעירים לערי הנגב והגליל בתחומי התעסוקה, הדיור, הקהילה ותרבות ופנאי על ידי בנייה, חידוד ויצירת יוזמות לפעולה בתחומים אלו.

את היזמים מלווים מנטורים מתחומי הקהילה, התיירות, היזמות העסקית, השיווק, ועוד. בסופו ההאקתון יוצגו היוזמות לוועדת שופטים שיבחרו את היוזמות הטובות ביותר ויעניקו להן פרסים כספיים לקידום היוזמה. בין היוזמות שהוגשו ניתן למצוא יוזמות לחיבור בין צעירים לגיל השלישי, קמפוס ללמידת מקצועות המאפשרים עבודה מרחוק, פרויקטים לתיירות חינוכית ותיירות בת קיימא, פתרונות דיור ברי השגה, ועוד.

ברושור האקתון לתחתית האייטם

מקק"ל נמסר – "קק"ל פועלת ומשקיעה במשך שנים בתחומים רבים הנוגעים לפיתוחה של החברה הישראלית. בשנים האחרונות שמנו לעצמנו כמטרה להביא עוד תושבים לגליל ולנגב, תוך יצירת מקומות תעסוקה והזדמנויות לצעירים. לצורך משימה זו יזמנו את תכנית 'רילוקיישן 2040' ואנו מברכים על שיתוף הפעולה עם צעירי 'בארצנו' שמסייעים לנו לחשוב על פתרונות יצירתיים נוספים להגשמת המשימה".

טלי ארנולף, מנכ"לית 'בארצנו': "החזון שלנו הוא שבעוד 10 שנים, ערי הנגב והגליל יהיו מרכזי חיים תוססים וצעירים, מלאי הזדמנויות ומענים לכל שכבות האוכלוסיה, כך שבכל שנה אלפי צעירים ומשפחות יבחרו לקבוע את ביתם בנגב ובגליל. המהלך שמקדמת בארצנו הוא חלק מתכנית הדגל של קק"ל- "רילוקיישן 2040" שיעדיה הם 1 מיליון תושבים חדשים לנגב וחצי מיליון תושבים חדשים לגליל בעשור הקרוב".

במקום הראשון בהאקתון זכתה יוזמת "פה-ריפריה מדברת" המנגישה את הקולות של הפריפריה למדינה כולה. במקום השני זכה מיזם "עול"ם" המחבר בין צעירים לאוכלסית הגליל השלישי במצפה רמון ובמקום השלישי זכו שתי יוזמות המנגישות את התיירות בנגב בדרכים יצירתיות וחדשניות.

תנועת "בארצנו" הוקמה ב-2016 כדי להוות את הזרוע המיישבת של מועצת המכינות הקדם צבאיות בשיתוף עם קק"ל ושותפים נוספים, כשיעדיה עידוד התיישבות בוגרי מכינות וצעירים נוספים בנגב, בגליל, בגולן, בערבה ובכל אזורי הספר של ישראל, הן בהתיישבות הכפרית והן בהתיישבות העירונית.

מתוך ההאקתון הוירטואלי

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.