הדפסת עמוד זה

חניכי המכינות הקדם צבאיות למען חקלאי ישראל

תלמידי המכינות הקדם צבאיות יתנדבו לסייע לחקלאים שנקלעו למשבר בשל התפשטות נגיף הקורנה. דני זמיר: "המכינות הן קודם כל ולפני הכל חינוך לשליחות ומחויבות לעם ישראל ולתושבי ישראל"

23/03/2020

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מועצת המכינות הקדם צבאיות, הודיעה אתמול (א') כי היא נענית לבקשה ורותמת את תלמידי המכינות הקדם צבאיות, הנמצאים כעת בביתם, להתנדב לפעילויות הקטיף וכל סיוע שידרש לחקלאים ברחבי הארץ הזקוקים לעזרה בעקבות משבר מגפת הקורנה. ההחלטה התקבלה לאחר קבלת אישור נהלים ייחודיים של משרדי הבריאות והחינוך המאפשרים יציאה לפעילות חקלאית לתלמידי מכינות תחת תקנות החירום.

האזינו לדיווח המלא:

מועצת המכינות תקבל את הפניות מהחקלאים שיבקשו מתנדבים וכן תיעזר בארכון "השומר החדש" ותתווך בינם לבין התלמידים שממתינים בביתם לצאת ולסייע ככל שידרשו. מועצת המכינות נמצאת בקשר ישיר עם ראשי המכינות והתלמידים וכן עם הרשויות השונות על מנת שתוכל לחבר בין הצדדים ולסייע בימי המשבר הקשה ככל שניתן.

דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות מסביר: "המכינות הן קודם כל ולפני הכל חינוך לשליחות ומחויבות לעם ישראל ולתושבי ישראל. המקום היחיד שגם בעיצומה של מחלוקת פוליטית איומה, מניח הכל בצד נוכח שעת החירום ומתגייס לקריאה ללא הבדל, כתף אל כתף. מימין ומשמאל, דתיים חילונים, מתנחלים, קיבוצניקים, עיירות פיתוח ודרוזים".

1חניכי מכינת תבור בהתנדבות עם חקלאים באיזור בנימניה