חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

250 בוגרים מתעניינים: חוזרים להדרכה במכינות

ביום שישי האחרון נערך כנס "חוזרים להדרכה" בפעם השלישית, הפעם במתכונת וירטואלית בעקבות הקורונה. 250 מתעניינות ומתעניינים השתתפו בכנס – שקרא לבוגרי המכינות לחזור הביתה ולתת את חלקם בהדרכה ובחינוך המכיניסטים הבאים!

ראשון, 07 מרס 2021 08:06

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מתעניינת בהדרכה? חושב לנסות?

קדימה! הירשמו בקישור הבא והמכינות יחזרו אליכם.

"החולייה הכי חשובה במכינות הקדם צבאיות היא חוליית המדריכים, ומי שהיה במכינה בוודאי זוכר את המדריכים שלו כדמויות משפיעות ומכוננות", פתח מנכ"ל מועצת המכינות, דני זמיר, את הכנס שנערך ב"זום". "למעט קצונה זוטרה בתפקידי השדה, אין הרבה מקומות בהם אתם נוגעים בחיים עצמם, יכולים להתחבר ולחבור לאנשים, ולהיות שותפים להם במסע מרתק של צמיחה וגדילה. אני מקווה שתצטרפו אלינו! תודה רבה שבאתם ובהצלחה".

"החולייה הכי חשובה במכינות הקדם צבאיות היא חוליית המדריכים, ומי שהיה במכינה בוודאי זוכר את המדריכים שלו כדמויות משפיעות ומכוננות"

בואו להדריך, בואו הביתה

ביום שישי האחרון נערך כנס וירטואלי תחת הכותרת "חוזרים הביתה - חוזרים להדרכה", עבור בוגרות ובוגרי המכינות הקדם-צבאיות. הכנס הופק על ידי מועצת המכינות הקדם-צבאיות, ששמה לה למטרה לעודד בוגרי מכינות לחזור ולהקדיש שנה נוספת למפעל החינוך החשוב והמשפיע, ולהיות חלק מצוותי החינוך במכינות בשנה הקרובה.

250 בוגרות ובוגרי מכינות ושנות שירות, וגם מתעניינים, הצטרפו לכנס ונחשפו למשרות ההדרכה במכינות. הכנס החל בפתיחת היום ובהצגת המכינות השנתיות והחצי שנתיות, המשיך בפאנל מדריכות ומדריכים בוגרי מכינות ששיתפו בחווית ההדרכה שלהם, והסתיים ב"שולחנות עגולים" עם ראשי המכינות וצוותיהם – לשם היכרות וחשיפת המשרות לשנה הקרובה.

"להדריך במכינה זוהי חוויה משנת חיים. מעצבת עבור מדריכים אפילו יותר מאשר לחניכים", אמרה מימי לקס, ראשת מכינות "קול עמי" החצי שנתיות של הסוכנות היהודית, שדיברה בתחילת הכנס. "לדעתי, זהו לא רק סיוע למפעל המכינות, אלא אחד התפקידים המשמעותיים בתהליך בניית החברה הישראלית – שאתם יכולים לקחת בהם חלק. אלו הן אולי מילים גדולות, אבל הכל בידיים שלנו".

"להדריך במכינה זו מקפצה ענקית. כי היא מאפשרת לכם חוויה אינטנסיבית של חינוך אמיתי, בלתי פורמאלי, שנוגע בחיים עצמם. הוא נוגע באנשים 24/7 במשך 10 חודשים – וזו תוכנית לחיים", אמרה יעל דומב, ראשת המכינה הירושלמית. "כשאתם מקבלים קבוצת אנשים ויכולים לגעת בהם נגיעה אמיתית, זו התנסות אדירה וחוויה מאוד משמעותית".

WhatsApp Image 2021 03 05 at 10.24.47

רואים את התהליך בעיניים

בהמשך הכנס, התקיים פאנל בהשתתפות שלושה מדריכים בהווה, בוגרי מכינות, שסיפרו על חווית ההדרכה שלהם. הם הרחיבו על האתגרים שבתפקיד, על הדברים שלמדו, ובעיקר על תחושת הסיפוק והמשמעות הגדולה. "אני רואה את התהליך קורה וזה נותן סיפוק מטורף. כמו למשל, לעשות שיחה עם חניך שבא ומודה לי על שנתתי לו אומץ לעשות כך או אחרת", אמרה יהב הרוש, מדריכה במכינת ארז ובוגרת מכינת פארן.

"לראות את התהליך שהחניכים עוברים, שהם מפתחים תחושה של ביטחון וערך עצמי – זה מדהים", הוסיף גלעד גולדבלט, מדריך במכינת בארי ובוגר המכינה הירושלמית. "בתפקיד המדריך אני עושה הכל מהכל. מעביר שיעור, אחר כך יושב עם צוות של סדרת שטח, ואז עושה שיחה אישית עם חניך. אני מפתח רגישות, לומד לעבוד בצוות ולעבוד עם אנשים בצורה מדויקת ונכונה, ולוקח בעיקר תחושת מסוגלות ענקית".

"מבחינת השפעה חברתית בעולם, להדריך במכינה זה אחד הדברים המשמעותיים שאני יכולה לעשות עכשיו", הסבירה ענבל קלמן, מדריכה במכינת חביבה רייק ובוגרת מכינת רבין. "אני מרגישה שזו שנה מעצבת ואף משנת חיים, ושתפקיד המדריך הוא מאוד משמעותי – לעזור לחניכים, לכוון אותם ולאתגר כשצריך".

נו, כבר התחלתם להתעניין?

בחלק השלישי של הכנס "התפזרו" המשתתפים בין החדרים ב"זום", כשבכל חדר חיכה איש צוות ממכינה אחרת, על מנת לספר על המכינה ועל משרות ההדרכה. בחלק זה השתתפו מכינות בארי, נחשון, העמ"ק, גל, רקיע ואדרת, יחד עם מלח הארץ, עלמה, באר אורה, דרך ארץ, עמיחי, ימין אורד וארז. לקחו חלק גם מכינת ידידיה, רבין, תלם, לפידות, מגדלור, אופקים למדע ומכינת הערבה.

מתעניינת בהדרכה? חושב לנסות?

קדימה! הירשמו בקישור הבא והמכינות יחזרו אליכם.

מצורפת pdfהחוברת עם המידע על המכינות שנשלחה בכנס, לשימושך.

מידע נוסף על המכינות ופרטי קשר ישירים לצוותים ניתן למצוא בעמוד המידע באתר מועצת המכינות. אתם מוזמנים גם לפנות ישירות למכינות בהם אתם מתעניינים, לקבלת מידע נוסף ושליחת קורות חיים.

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק של שבת פרשת "יתרו" שישי, 21 ינואר 2022 10:47
ממתק של שבת פרשת "בא" שישי, 07 ינואר 2022 11:32
ממתק של שבת - פרשת "וישלח" שישי, 19 נובמבר 2021 12:00
ממתק של שבת - פרשת "ויצא" חמישי, 11 נובמבר 2021 13:54
ממתק של שבת - פרשת "תולדות" שישי, 05 נובמבר 2021 11:11
ממתק של שבת - פרשת "נח" חמישי, 07 אוקטובר 2021 21:47
ממתק של שבת - פרשת "האזינו" שישי, 17 ספטמבר 2021 11:31
ממתק של שבת - פרשת "וילך" חמישי, 09 ספטמבר 2021 22:23
ממתק לשבת - פרשת "כי תבא" חמישי, 26 אוגוסט 2021 20:40
"ממתק לשבת - פרשת "כי תצא שלישי, 17 אוגוסט 2021 16:32
ממתק לשבת - פרשת "שופטים" חמישי, 12 אוגוסט 2021 14:09

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.