מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

ההרשמה למכינות נפתחה: כל מה שרציתם לדעת על תהליך הקבלה למכינות הכלליות לשנת תשפ"ב 2021-2022

אנחנו מניחים שיש לכם לא מעט שאלות על מערכת השיבוצים למכינות הכלליות, הנה כמה פרטים שאנו מקווים שיעזרו

ראשון, 30 דצמבר 2018 11:59

מזה ארבע שנים השיבוץ למכינות הכלליות נעשה בצורה ממוחשבת ומרוכזת. מערכת הרישום והשיבוץ הממוחשב מאפשרת לכל מתעניין ומתעניינת לבקר במספר מכינות ולבחון אותן באופן בהיר, מסודר ושקוף, שלא מאכזב את המתעניינים בדחיות חוזרות ונשנות, ולא לוחץ עליהם לקבל החלטה חפוזה לפני שביקרו בכל המכינות אותן רצו לבחון.

ההרשמה תהיה פתוחה עד לסוף חודש דצמבר, אולם, יש לשים לב כי חלק מהמכינות יסגרו את ההרשמה לפני ולכן מומלץ להירשם כמה שיותר מהר.

ההרשמה נפתחה! להרשמה למכינות לחצו כאן>>

לניווט מהיר בעמוד לחצו כאן:

אז איך הסיפור הזה הולך לעבוד?

על המתעניינים במכינה קדם-צבאית ליצור קשר עם המכינות הספציפיות בהן הם מתעניינים ולהכיר אותן לעומק בכנסים במהלך החודשים אוקטובר-דצמבר. (ניתן למצוא את רשימת המכינות הכלליות באתר).

במהלך הכנס במכינה יעריכו המתעניינים את התאמתם למכינה והתאמת המכינה אליהם, וגם המכינות יכירו את המתעניינים ויעריכו את התאמתם. המכינות שונות זו מזו בגישתן החינוכית, בתמהיל הפעילויות שלהן ובמיקומן הגיאוגרפי, ולכן מתעניינים שונים יכולים להעדיף מכינות שונות. מכיוון שמכינה לא תוכל לקבל מתעניינים שלא ביקרו אצלה, ובגלל שבמכינות רבות הביקוש גובר על ההיצע, אנו ממליצים לכלל המתעניינים לבקר בשתי מכינות לפחות.

המכינות לא יקבלו מתעניינים ולא ידחו מתעניינים בזמן הביקור או בכל זמן לפני סוף התהליך הממוחשב. באופן דומה המתעניינים אינם מתבקשים להחליט על העדפותיהם עד לסיום התהליך ואינם צריכים להודיע למכינה האם הם מעוניינים בה או לא. מתעניינים לא ידרשו להתחייב למכינה כלשהי במהלך תהליך המיון.

עדכון קורונה

כמו שאר המדינה גם במכינות לומדים מיום ליום להסתגל למציאות החדשה שנכפתה עלינו. בימים אלו המכינות מתארגנות על מנת לקיים את הכנסים באופן המיטבי ביותר כך שהמועמדים יוכלו להכיר לעומק את המכינה לצד שמירה על ההנחיות משרד הבריאות. כל מכינה תעדכן את מועמדיה לגביי האופן בו יתקיימו הכנסים.

תשובות לשאלות נפוצות בנוגע לשלב ההרשמה

מערכת השיבוץ הממוחשבת

לאחר שהמועמדים יבקרו בכל המכינות בהם ירצו לבקר, עליהם לדרג את המכינות לפי סדר ההעדפות שלהם, את הדירוג יש להזין עד לתאריך 24.1. ניתן לדרג כמה מכינות שרוצים אך אין טעם לדרג מכינות בהן לא ביקרתם כיוון שהן לא ידרגו אתכם כך שלא תוכלו להשתבץ אליהן. הדירוגים הינם חסויים ולא יועברו למכינות בשום שלב.

במקביל להזנת הדירוג על ידי המועמדים גם המכינות ידרגו את המועמדים שהתמיינו אליהן ויזינו את האילוצים שלהן במערכת, השיבוץ הסופי ייקבע על ידי הצלבת העדפות המועמדים עם העדפות המכינות. מכינות בהן יש עודף ביקוש נאלצות לקבוע סדרי עדיפות המושפעים משיקולים שונים של איזון וגיוון (מגדר, מיקום גיאוגרפי וכד') אשר ישפיעו על תוצאות השיבוץ, ותיתכן גם שבירת שוויון בהגרלות.

מערכת השיבוץ הממוחשב פותחה על ידי צוות מומחים מהאוניברסיטה העברית בראשות פרופ' נעם ניסן. גרסאות דומותשל המערכת משמשות לשיבוץ ילדים לגנים ולבתי ספר בעיריות ברחבי הארץ, לשיבוצים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות ולשיבוצים להתמחויות. שיטת שיבוץ זו מבטיחה שכל מתעניין ומתעניינת ישובצו במכינה אותה הם דירגו בעדיפות הגבוהה ביותר מבין כל המכינות שיכולות לקבל אותם על פי סדרי העדיפויות (ו/או שבירת שוויונים בהגרלות) שלהם. המערכת מבוססת על אלגוריתם בשם "גייל-שפלי" שנועד לפתור את בעיית הזיווג היציב (stable marriage), ובפרט על גרסה שנקראת “resident-hospitals”.

בזכות תכונות השיטה, ניתן להוכיח מתמטית שאין כל טעם במסירת העדפות לא מדויקות. לדוגמא, לא ייתכן מצב שבו הסרת מכינות מסוימות מהדירוג יגרום למועמד להתקבל למכינה שהעדיף על פני המכינה שהיה מתקבל אליה לולא הסיר את המכינות הללו מהדירוג. במידה ולא נמצא מקום באף אחת המכינות שדורגו, המועמדים יוכלו לבקש להעביר את פרטיהם למכינות שנשארו להן מקומות פנויים ולהתחיל מולן תהליך קבלה מאוחר.

האפשרות לדירוג המכינות תופיע באתר בו נרשמתם למכינות לראשונה. כתובת האתר http://reg.mechinot.org.il.    

לחצו על הכפתור "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי". בחלון הנפתח הזדהו באמצעות תעודת הזהות שלכם וכתובת הדוא"ל שאתה נרשמתם למערכת.

לאחר הזדהות מוצלחת, תועברו למסך הדירוג בו תוכלו לדרג את המכינות ע"פ סדר העדיפות שלכם.

תשובות לשאלות נפוצות בנוגע למערכת הדירוג

תשובות לשאלות כלליות

אם נתקלתם בשאלה אליה לא מצאתם תשובה או בתקלה טכנית אתם מוזמנים לפנות למטה הגיוס המשותף במייל -  [email protected]

ידוע לנו שתהליך המיון למכינות הוא מתיש ואנו מעריכים אתכם על ההחלטה לדחות את הגיוס בשנה ולצאת למכינה למרות המאמץ הנדרש.

אנו מקווים לראותכם בשנה הבאה במכינה שרציתם, בהצלחה!

לשאלות נוספות וקבלת מענה ניתן ליצור קשר:

רוני, רכזת הגיוס המשותף – 054-8097433

[email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 318 | 1.11.2020 | יד' חשוון התש"פ ראשון, 01 נובמבר 2020 20:46

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת ויצא רביעי, 25 נובמבר 2020 12:08
ממתק לשבת - פרשת תולדות חמישי, 19 נובמבר 2020 23:30
ממתק לשבת - פרשת חיי שרה שישי, 13 נובמבר 2020 08:04
ממתק לשבת - פרשת וירא חמישי, 05 נובמבר 2020 22:34
ממתק לשבת - פרשת לך לך שישי, 30 אוקטובר 2020 08:09
ממתק לשבת - פרשת נח שישי, 23 אוקטובר 2020 08:30

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.