חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

נפתחה ההרשמה למכינות הכלליות לשנה הבאה! להרשמה לחצו כאן. לפרטים נוספים לחצו כאן.

נפתחה מערכת ההרשמה: כל מה שרציתם לדעת על ההרשמה למכינות הכלליות לשנת תשפ"א 2020-2021

מתמיינים יקרים, אנחנו מניחים שיש לכם לא מעט שאלות על מערכת השיבוצים למכינת הכלליות, הנה כמה פרטים שאנו מקווים שיעזרו

ראשון, 30 דצמבר 2018 11:59

מזה כבר שנתיים שהשיבוץ לכל המכינות הכלליות נעשה בצורה ממוחשבת ומרוכזת. השימוש במערכת מאפשר לכל מתעניין ומתעניינת לבקר במספר מכינות ולבחון אותן, וכל זה באופן בהיר, מסודר ושקוף, שאינו מאכזב את המתעניינים בדחיות חוזרות ונשנות ואינו מלחיץ אותם לקבל החלטה לפני שבחנו את כל המכינות אותם רצו לבחון.

ההרשמה תהיה פתוחה עד לסוף חודש דצמבר, אולם יש לשים לב כי חלק מהמכינות יסגרו את ההרשמה לפני. מומלץ להרשם כמה שיותר מהר.

להרשמה למכינות לחצו >>

אז איך הסיפור הזה הולך לעבוד?

על המתעניינים במכינה קדם-צבאית ליצור קשר עם המכינות הספציפיות בהן הם מתעניינים ולבקר בהן במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר-דצמבר. (ניתן למצוא את רשימת המכינות הכלליות באתר).

במהלך הביקור במכינה יעריכו המתעניינים את התאמתם למכינה והתאמת המכינה אליהם, וגם המכינות יכירו את המתעניינים ויעריכו את התאמתם. המכינות שונות זו מזו בגישתן החינוכית, בתמהיל הפעילויות שלהן, וכמובן גם במקומן הגיאוגרפי ומתעניינים שונים יכולים להעדיף מכינות שונות. מכיוון שמכינה לא תוכל לקבל מתעניינים שלא ביקרו אצלה, ובגלל שבמכינות רבות הביקוש גובר על ההיצע, אנו ממליצים למתעניינים לבקר ביותר ממכינה אחת.

המכינות לא יקבלו מתעניינים ולא ידחו מתעניינים בזמן הביקור או בכל זמן לפני סוף התהליך הממוחשב. באופן דומה המתעניינים אינם מתבקשים להחליט על העדפותיהם עד לסיום התהליך ואינם צריכים להודיע למכינה האם הם מעוניינים בה או לא. בצורה זאת יכול להתקיים דיון פתוח וגלוי עם המכינות השונות לגבי העדפות המתמיינים, ודעתם לגבי ההתאמה ההדדית. מתעניינים לא ידרשו להתחייב על הגעה למכינה במהלך תהליך המיון.

במקביל לתהליך אותו עוברים המתעניינים מול המכינות, עליהם להירשם באתר השיבוץ המרכזי הממוחשב.

להרשמה למכינות לחצו >>

תשובות לשאלות נפוצות בנוגע לשלב ההרשמה

משתבצים במערכת המומחשבת

לאחר שהמועמדים יבקרו בכל המכינות בהם ירצו לבקר, עליהם לדרג באתר השיבוץ את המכינות לפי סדר ההעדפות שלהם. את הדרוג יש להזין באתר השיבוץ המרכזי הממוחשב עד לתאריך 19.1. בדרוג זה ניתן לסמן כמה מכינות ולציין את העדפות מביניהן (מי המכינה הכי מועדפת, השנייה הכי מועדפת, וכו'.)  דרוגים אלו הם פרטיים והמערכת לא תעביר אותן למכינות בשום שלב.

באותו הזמן גם המכינות יכניסו את האילוצים והדרוגים שלהן למערכת. מכינות בהן יש עודף ביקוש על מקומות נאלצות להחליט על סדרי עדיפות שלהן בהתחשב בהתאמתן לכל מתעניין או מתעניינת ספציפיים, באיזונים (מגדריים, גיאוגרפיים, וכד') רצויים, ותתכן גם שבירת שוויון בהגרלות. 

השיבוץ הממוחשב עובד בשיטה (שמפתחיה זכו בפרסי נובל בכלכלה) שמבטיחה שכל מתעניין וכל מתעניינת ישובצו במכינה אותה הם בעדיפות הגבוהה ביותר מבין כל המכינות שיכולות לקבל אותם על פי סדרי העדיפויות (ו/או שבירת שוויונים בהגרלות) שלהן. בזכות תכונות השיטה, ניתן להוכיח מתמטית שאין כל טעם במסירת העדפות לא מדויקות. לדוגמא, לא ייתכן מצב שבו הסרת מכינות מסוימות מהדירוג יגרום למועמד להתקבל למכינה שהעדיף על פני המכינה שהיה מתקבל אליה לולא הסיר את המכינות הללו מהדירוג.

במידה ולא נמצא מקום באף אחת המכינות שדורגו, פרטי המועמד יועברו למכינות שנשארו להן מקומות (במידה והמתמיין מעוניין בכך, ובמידה שיש כאלו), וישירות מולן הוא יתחיל תהליך קבלה מאוחר.

אופן הזנת הדירוג

האפשרות לדירוג המכינות תופיע באתר בו נרשמתם למכינות לראשונה, בלשונית "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי", כתובת האתר http://reg.mechinot.org.il.    

תשובות לשאלות נפוצות בנוגע למערכת הדירוג

תשובות לשאלות כלליות

אם נתקלתם בשאלה אליה לא מצאתם תשובה או בתקלה טכנית אתם מוזמנים לפנות למטה הגיוס המשותף במייל -  [email protected]

אנחנו יודעים שתהליך המיון למכינות הוא מתיש ואנחנו מעריכים אתכם על ההחלטה לדחות את הגיוס בשנה ולבוא למכינות למרות המאמץ הנדרש. על כן, חשוב מאוד שתחשבו טוב על הדירוג שלכם. מקווים לראותכם בשנה הבאה במכינה שרציתם, בהצלחה!

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 268 | 07.10.2019 | ח' תשרי ה'תש"פ שני, 07 אוקטובר 2019 13:42

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - כי נצבים שישי, 27 ספטמבר 2019 15:12
ממתק לשבת - כי תבא שישי, 20 ספטמבר 2019 09:59
ממתק לשבת - פרשת ראה שבת, 31 אוגוסט 2019 13:14
ממתק לשבת - פרשת ואתחנן שישי, 16 אוגוסט 2019 11:22
חידון המכינות הגדול לשנת תשע"ט שני, 12 אוגוסט 2019 15:09
ממתק לשבת - פרשת דברים חמישי, 08 אוגוסט 2019 21:59
ממתק לשבת - פרשת מסעי חמישי, 01 אוגוסט 2019 18:21
ממתק לשבת - פרשת מטות חמישי, 25 יולי 2019 16:35

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.