הדפסת עמוד זה

בת 20: מכינת גליל עליון חגגה בשבוע שעבר 20 שנות פעילות

המכינה, שהוקמה ב-1998, חגגה עם 350 בוגרים ובוגרות בערב מרגש על מדשאות הקיבוץ. בין המברכים: משה בוגי יעלון, שי פירון, ונשיא המדינה רובי ריבלין. 

27/06/2018

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כ-350 משתתפים, בוגרים ובוגרות, חלקם עם בני זוג וילדים, הגיעו לחגוג ביום חמישי האחרון את שנת ה - 20 למכינת גליל עליון, שהוקמה במעין ברוך בספטמבר 1998.

בחגיגה, שהתקיימה במרחבי הקיבוץ, לקחו חלק גם מדריכים ומלמדים בהווה ובשנים עברו, חברי העמותה, נציגי המועצה האזורית גליל עליון, משפחות מאמצות וידידים נוספים של המכינה.

ארגון הבוגרים של המכינה לקח חלק משמעותי באחריות על העמדת האירוע, בהובלתו של המחזור העשרים במספר, שסיים זה מכבר שנת המכינה שלו.

IMG 20180625 WA0003

האירוע התקיים תחת כיפת השמים, ונפתח במפגשי מינגלינג מרגשים של המחזורים השונים.

בהמשך, בחר הקהל מתוך שמונה מעגלי למידה, שנערכו ברחבי המדשאות של הקיבוץ, בהובלת בוגרי המחזורים השונים שהתנדבו לכך. הלמידה עסקה בשלל נושאים כגון: "מעורבות והשפעה דרך פוליטיקה", "דמותה של הציונות במאה השנים הקרובות", "צבא העם או צבא אג'נדה", סדנת "התבוננות עצמית" ועוד.

האירוע נחתם בטקס מרכזי, בו נשאו דברים הוגה רעיון המכינה בגליל העליון - אהרון ולנסי, יו"רית העמותה – יונית קורן, ידיד המכינה – ארז אשל, ידיד המכינה יוס אלדר – ממטה מועצת המכינות, ויוסי ברוך – מקים המכינה והעומד בראשה גם היום. 

IMG 20180625 WA0013

ראש המכינה, יוסי ברוך

הטקס המחיש בצורות שונות את סיפור התפתחותה של המכינה, מיום הקמתה ועד היום. במהלכו, ציינו את שמותיהם של כמה עשרות בוגרים, המגשימים את רוח וחזון המכינה, באפיקים שונים ומגוונים: מ"פים בצה"ל, מקימי עמותות, פעילים פוליטיים, אנשי חינוך, בוגרים המקדמים התיישבות בפריפריה ועוד.

IMG 20180625 WA0004

את הטקס חתם סרטון ברכות מרגשות, שהחל בברכת נשיא המדינה, שהכיר את המכינה בזכות נכדתו שהייתה חניכה בשנה זו, ברכת לוחם פלמ"ח וחבר מעין ברוך – טוג'ו, ודבריו של דני זמיר – מנכ"ל מועצת המכינות. סגר את מסכת הברכות - משה בוגי יעלון, ידיד המכינה שמקפיד להיפגש עם כל המחזורים.

כל משתתף באירוע, קיבל ספר מאמרים, שהופק לכבוד שנת ה - 20, הבנוי מפרי עיטם של חניכים, בוגרים, מחנכים ומלמדים במכינה, בנושאי הגות, חוויות אישיות, מחשבות והגיגים בנושאים רבים ומגוונים.