מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

מכינת גליל עליון במבצע יוצא דופן במעון בו כל הצוות נכנס לבידוד

כ-2,500 חניכי מכינות התייצבו השבוע במגוון רחב של התנדבויות: התנדבות בחקלאות, שמרטפות לילדי צוותים רפואיים, איוש מוקדי מד"א והתנדבות למען אוכלוסיות שבסיכון. דני זמיר: "אנחנו נותנים ביטוי לדרישה האולטמימטיבית 'מלמטה' של המכיניסטים לפעול"

שישי, 27 מרס 2020 13:09

מיד עם צמצום פעילות מוסדות החינוך ושליחת תלמידי המכינות לביתם, החליטה מועצת המכינות הקדם צבאיות כי המכינות יעשו מאמץ מירבי כדי להתגייס לצרכים הלאומיים שעולים נוכח השעה. 

כל 55 המכינות התארגנו ללוז שגרה של למידה מקוונת ובד בבד התנדבות בקהילה.

עם החמרת הסגר התברר כי יש צורך בהגדרת נהלים וריכוז מאמץ לסיוע בחמישה מוקדים: קטיף פירות ההדר, שמרטפות לילדי צוותים רפואיים, סיוע לתפעול מרכזי מד"א הארציים, סיוע לקשישים ונזקקים בקהילות המקומיות לפי צרכי הרווחה, ותפעול מוסדות שצוותיהם חלו. מועצת המכינות הקדם צבאיות הובילה בשיתוף פעולה מיוחד עם שר החינוך רפי פרץ, לצד ארגוני סיוע נוספים, מהלך פורץ דרך שבמסגרתו 2,500 מחניכי המכינות הגיעו למוקדי ההתנדבות השונים בשטח.

גליל 2

יוצא דופן במיוחד הוא סיפורו של מוסד החוסים 'עלה' בגדרה, שהמטופלים בו נותרו ללא צוות מפני שעובדי המקום נכנסו לבידוד. בשלב הראשון התגייסו חניכי מכינת גליל עליון לטפל בהם, כשהם לבושים בציוד מיגון. בשבוע הבא יצטרפו אליהם חניכי מכינות נוספות. המכינות הקדם צבאיות מגלות מחויבות ויכולת ביצוע מיטביים בשעת אמת זו.

דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות: "אנחנו נותנים ביטוי לדרישה האולטמימטיבית 'מלמטה' של המכיניסטים לפעול. מתקשרים אלי נערים ונערות מדהימים שאומרים 'איך זה שאנחנו יושבים בבית כשהדינה ואזרחיה צריכים אותנו?'. מסכת האישורים לא הייתה פשוטה, אבל שר החינוך חברינו הרב רפי פרץ התגלה בכל יכולתו ופתח את כל החסמים. חשוב לציין שבהחלטה שלנו להתנדבות מחוץ לבית נדרש אישור הורים, ומרביתם שותפים למהלך ומעודדים את ילדיהם לקחת חלק. עם כל הקושי, ורובו עוד לפנינו, זוהי שעת התגלות ענקית של עולם המכינות הקדם צבאיות".

גליל 1

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22
דף עדכון 323 | 14.12.2020| כח' כסלו התש"פ שלישי, 08 דצמבר 2020 10:07

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן