חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

טקסים, סיכומים ומבט אל העתיד - המכינות מסיימות שנה

יש ששרים, יש שמטיילים, יש שבונים ויש שפשוט מתחבקים - המכינות סיימו שנה כל אחת בדרכה שלה

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

זרעי הקיץ כבר נישאים ברוח ורומזים על כך שהשנה שהייתה, הגיעה לסיומה. בשבועות האחרונות עסקו המכינות באירועי פרידה וסיכום שבהם הן ניסו לתמצת לערב אחד את השנה הגדושה שהייתה.

זו הייתה שנה לא פשוטה בעולם המכינות הקד"צ. האסון בנחל צפית הדהד בכל אירועי הסיום. רוב הטקסים נפתחו בדברי הספד, הקראת שמות תשעת ההרוגות וההרוג ובדקת דומיה לזכרם.

לזכר עשרת הנספים, פתחנו מדור מגזין מיוחד שבו חניכים, בוגרים ומחנכים במכינות הקדם צבאיות כתבו לזכרם. למדור על זיו העלומים לחצו >>

WhatsApp Image 2018 05 01 at 09.27.23

שיר סיום

חניכי מחזור ז' משלוחת הדסה נעורים של מכינת אחד משלנו, כתבו והלחינו שיר מיוחד לכבוד סיום שנת המכינה. את השיר ביצעו ביחד כל החניכים בטקס הסיום שנערך בהשתתפות הורים וחברים. 

גם בנות מחזור ג' של מכינת אמונה-לפידות בחרו לסיים את השנה בשיר מיוחד. כחלק ממטרות השנה, לקחו על עצמן החניכות להפיק פרויקט מוזיקלי. הן בחרו את מילות השיר מספר יחזקאל, הלחינו מנגינה, הקליטו את השיר באולפן והרי התוצאה הסופית לפניכם.


מילים:
וְאָסַפְתִּי אֶתְכֶם מִן הָאֲרָצוֹת אֲשֶׁר נְפֹצוֹתֶם בָּהֶם
וְנָתַתִּי לָכֶם אֶת אַדְמַת יִשְׂרָאֵל 
וְנָתַתִּי לָהֶם לֵב אֶחָד וְרוּחַ חֲדָשָׁה בְּקִרְבָּם (יחזקאל יא', יז-יט')

דה וינצ'י בגבעת חביבה

מחזור ב' של מכינת חביבה רייך לקח על עצמו פרוייקט מיוחד - לבנות כיתת חוץ שתשמש את המכינה לפעילויות שונות. החניכים בחרו לבנות מבנה בצורת כיפה, על פי שרטוטיו של לאונרדו דה וינצי'. כיפה מסוג זה נבנתה פעם ספרות ברחבי העולם והיא הראשונה מסוגה בארץ. לאחר עבודה מקדימה ומעמיקה שכללה חישובים, מדידות, בניית דגמים יצאו החניכים לדרך. הם ניסרו, שייפו וצבעו 165 קרשים שחוברו יחדיו על ידיי כמעט 300 ברגים. 

כיפה חביבה ריקבתמונה: שלושה חניכים מהמכינה בסיום הבנייה

את התהליך היצירה הם תיעדו בסרטון מרשים ומיוחד שמציג את כל שלבי התכנון והבניה. 

יוצרים זכרונות

רוח השדה היא מכינה חדשה, לבנים בלבד, שנפתחה השנה בקיבוץ בארות יצחק. חוץ משירה המשותפת עם ההורים, דברי הפרידה מהצוות, מנציג הקיבוץ ומהחניכים, ערב הסיכום כלל את אירוע השקת חוברת היצירות הראשונה של המכינה: "ביכורי שדה-יצירות", כרך א'. החוברת מבוססת על ציורים ושירים שציירו וכתבו החניכים במשך השנה, כחלק משיעורי כתיבה יוצרת ואומנות שהועברו במכינה.

רוח השדה חוברת

עוד מאמץ אחרון

את הימים האחרונים של המכינה בילתה מכינת משכיות על גדות נהר הירדן, שם הם ערכו פעילות אתגרית, מגבשת ומהנה.

משכיות רוב רוי

גם במכינת תבור בחרו לסיים את השנה בפעילות גופנית עם משמעות מיוחדת. בתחילת השנה, חניכי המכינה, שמומקמת בעיר נצרת עלית, טיפסו על הר התבור הסמוך. ועכשיו, בהגיעם לסוף השנה הם סגרו מעגל ועלו שוב את ההר.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.