הדפסת עמוד זה

מחזור 180 בקורס טיס: 20% מהטייסים החדשים הם בוגרי המכינות הקדם צבאיות

בוגרת מכינת גליל עליון סיימה קורס טייס לצד סבא שלה, לוחם ומפקד במחתרת האצ"ל, ובוגר מכינת בני דוד – עלי הספיק בזמן הקורונה להכיר את אהבת חייו, להינשא לה ולסיים קורס טיס. 8 מתוך 40 מסיימים מחזור 180 של קורס טיס היוקרתי הם בוגרי המכינות

28/06/2020

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בסוף השבוע שעבר, (ה'), התקיים טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 180, 40 לוחמים ולוחמות צוות אוויר אשר יהוו את חוד החנית המבצעית והאסטרטגית של צה"ל ויובילו את הפעילות המבצעית של חיל-האוויר בשנים הבאות.

הטקס התקיים בנוהל מצומצם בצל נגיף הקורונה ועל מנת לשמור על בריאות המסיימים וקרוביהם, בסימן 100 שנה להקמת 'כוחות המגן העברי' במעמד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל החליפי ושר הביטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ויקירי הבוגרים.

בוגרים מכינות תבור, גליל עליון – מעיין ברוך, בני דוד-עלי, מיתרים לכיש, העמק והמכינה הירושלמית עמדו על רחבת המסדרים בטקס החגיגי וקיבלו את כנפי הטיסה בתום מסלול ההכשרה הארוך והיוקרתי. בוגרת מכינת גליל עליון סיימה קורס טייס לצד סבא שלה, לוחם ומפקד במחתרת האצ"ל, בוגר מכינת בני דוד – עלי הספיק בזמן הקורונה להכיר את אהבת חייו, להינשא לה ולסיים קורס טיס.

1קרדיט: דובר צה"ל

טקס הסיום נערך בתום שלוש שנים של הכשרת הצוערים כקצינים לוחמים, כצוותי אוויר וכבוגרי תואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת "בן גוריון" בנגב. עוד השבוע יוצבו הבוגרים בטייסות השונות בחיל - האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

מדברי נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין :"אלה אינם ימים של שגרה. בוודאי דמיינתם קול תשואות עוצמתי יותר ביציעים. הוא בהחלט מגיע לכם. אך ימי המאבק בקורונה מחייבים אותנו לעשות כל שניתן על מנת להימנע מתחלואה ולהיאבק בזו המתרחבת בכל האמצעים העומדים לרשותנו. כאן המקום לשוב ולהדגיש – אנו חזקים יותר ביחד! על מדינת ישראל לאגד את כל גורמי המאבק במגיפה תחת גג וסמכות אחת. לטייב את העברת המידע. לחתור לסנכרון מלא. יחד נייצר אגרוף מחץ נגד המגיפה ונוכל לה. ויש לנו גם בוגרות! יקירותיי המפקדות, אתן מצטרפות לשורה ההולכת ומתארכת, של נשות בינה ועוצמה. של נשים מוכשרות שפרשו כנף. בימים אלה, בהם נשים עדיין נאבקות על הזכות לקבל את ההזדמנות לשרת בכל חלקי צה״ל, הישגכן משמח במיוחד. אתן, שעבדתן קשה צלחתן את כל המשוכות והגעתן, הטובות שבטובים. אני יודע שכאן ביציע, או בבתים ברחבי הארץ, צופות בכן עכשיו ילדות שבזכותכן, יעזו לחלום רחוק. ובזכות חלומות שכאלה, ובזכות היכולות שלכן, אנחנו נזכה בצבא חזק יותר, חכם יותר, מגוון יותר".

גליל עליון

קרדיט: דובר צה"ל