חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

המכינות הקדם צבאיות בקמפיין גיוס המונים משותף

במיוחד בתקופה המאתגרת הזו, המכינות הקדם צבאיות בישראל מקיימות קמפיין גיוס המונים, ומתאחדות בפרויקט משותף על מנת להרחיב את פעילותן, לממש את הערכים שלהן, ולהמשיך להנגיש את המכינות עבור בעלי מוגבלויות ולשלב צעירים נוספים מחו"ל ומהפריפריה. בפרויקט משתתפות 14 מכינות קדם צבאיות, אשר לכל אחת מטרה ייחודית לקדם

ראשון, 14 פברואר 2021 17:34

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

את השברים והפערים בחברה הישראלית כולנו מכירים – עדתי, דתי, סוציו-אקונומי, ולצידם שיח פוליטי שהולך ומקצין ויוצר עוד ריחוק. במועצת המכינות הקדם צבאיות אנחנו עושים בדיוק ההיפך.

המועצה מאגדת בתוכה מכינות מכל גווני הקשת הישראלית – דתיות, חילוניות, מעורבות וחרד"ליות, מימין ומשמאל, כאלה הממוקמות במרכז וכאלה בפריפריה, מכינות עירוניות לצד כפריות, ובכך מהווה הזדמנות מתוקנת לסוג של כור היתוך, פסיפס החברה הישראלית במלוא הדרו.

לא על הכל אנחנו מסכימים כמובן, אבל כשיש רצון, נכונות והיכרות, נולדים דברים מופלאים. את השיח הטוב והמחבר הזה אנחנו מבקשים להמשיך ולקדם. לפתח תוכניות הכשרה נוספות, וליזום מפגשים ופרויקטים משותפים שיחד יצרו שיח חדש ומחבר בחברה הישראלית. אחד מהפרויקטים המשותפים הללו – הוא קמפיין גיוס ההמונים של 14 מכינות שונות.

"זהו קמפיין של אחדות. למרות ודווקא בגלל שהימים האלה אינם ממש ימים של אחדות"

ההזדמנות שלכם לתרום

בקמפיין גיוס ההמונים משתתפות 14 מכינות קדם צבאיות, שהתאגדו על מנת לקדם פתיחה נרחבת יותר של המכינות לכל השכבות הסוציו-אקונומיות ושילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, בניית תשתיות ומבנים משופרים עבור החניכים, שימור המורשת, שדרוג פעילויות חברתיות והפעלת מיזמים בעבור הבוגרים.

הקמפיין נועד לחזק את מפעל המכינות הקדם צבאיות, ובאופן ספציפי לקדם פרוייקטים חשובים כמו תכנית "שיבולים" לשילוב צעירים עם מוגבלות במכינות ואת תכנית "יחד" לשילוב צעירים מחו"ל במכינות – לצד שדרוג התשתית והיכולות החינוכיות של מספר מכינות - והוא וישפיע רבות על חינוך דור העתיד. מטרות אלו יושגו בעזרת התרומות משותפי המכינות.

"זהו קמפיין של אחדות. למרות ודווקא בגלל שהימים האלה אינם ממש ימים של אחדות", אמר דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות. "המכינות, על אף שונותן, עובדות יחד, ומצמיחות יחד דור של מנהיגות מעורבת ופעילה למרות ועם המחלוקות".

"בסופו של יום, היחד שלנו חזק ומשמעותי הרבה יותר מאי ההסכמות", המשיך זמיר. "החזון שאנחנו יוצרים ועובדים לאורו, מורכב מההכרה בשסעים הקיימים בקרבנו וההכרח לעבוד יחד עם ההבדלים, שהם חלק בלתי נפרד מהווייתנו, וממה שאנחנו".

79237652 2482098125395691 2460915522150072320 n

אז למה ישמשו התרומות? מרחבי למידה חדשים והנגשה לבעלי מוגבלויות

המכינות המשתתפות בקמפיין מציגות מיזמים מגוונים שימומשו בשנה הקרובה. המכינה ע"ש רבין, למשל, תקים שלוחה חדשה בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל, שתקלוט בעלי מוגבלויות למכינה, ותהיה נגישה לגמרי ומותאמת לחניכות וחניכים בכיסאות גלגלים, לכבדי שמיעה וראיה ולבעלי מוגבלויות אחרות. כמו כן, מכינת יונתן תבנה מבנה קבע לאחר 10 שנות פעילות במבנים ארעיים, וכך גם במדרשת השילוב נטור הגיעה העת לבנות בית מדרש של קבע.

מכינת עז שלמה מתכננת להקים במכינה מרחבי למידה חדשים דוגמת חדר תרבות וחדר מוזיקה, לסייע לעוד תלמידים ממשפחות מעוטות יכולת ללמוד במכינה, ולהנגיש את המכינה לתלמידים עם צרכים מיוחדים. מכינת באר אורה, שממוקמת היכן שפעל שנים רבות בסיס גדנ"ע מיתולוגי – תנגיש את שביליה לבעלי מוגבלויות, תוך שילוב אזכורים היסטוריים, פינות נסתרות ואהובות וזיכרונות אישיים וקולקטיבים – על מנת לשמר ולהנגיש את המורשת.

במכינת אדרת, לדוגמא, עמלים על פתיחת שלוחה שלישית של המכינה, ומקדמים את פרויקט "מעלות" לנערות ולנערים מאוכלוסיות מוחלשות שנועד לשלבם בעולם המכינות, בשירות צבאי משמעותי ובחיים של שליחות ביום שאחריו. ומכינת מיצר תשתמש בתרומתכם על מנת להקים את "חאן דרך מיצר" – מרכז שיהווה גם בית פתוח לאירוח בוגרי המכינה ולפעילות משותפת איתם, וגם מרכז חינוכי ותרבותי בו יתקיימו סמינרים, פעילויות חברתיות משותפות ויוזמות מקומיות של תושבי הגולן.

ממשיכות להגשים את החזון

גם מכינת עטרת, ארזי הלבנון, ידידיה, קשת יהודה, צהלי, רוח נכון ומכינת הנגב משתתפות בפרויקט, עם מגוון מיזמים ערכיים ומופלאים שמתוכננים בסיוע התרומות שלכם. "הקמפיין הזה בא לסייע למכינות להמשיך ולהגשים את החזון של בניית מנהיגות ערכית", אמר הרב אלי סדן, מייסד מכינת בני-דוד.

"למרות ההבדלים שיש בתפיסות העולם שלנו – עולם המכינות הקדם צבאיות מצליח ליצור שיח של הבנה, של שותפות, של שלום, ביחס לשליחות העיקרית שלנו – לחזק ולשכלל את מדינת ישראל", סיכם הרב סדן.

בואו לעזור לנו לקדם משהו טוב! בואו לחבר ולהיות חלק מהדבר החשוב הזה. לתרומה והשתתפות בקמפיין לחצו כאן

לפרטים ולמידע אודות הקמפיין ניתן לפנות במייל: [email protected]

1366x390 1

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק של שבת פרשת "יתרו" שישי, 21 ינואר 2022 10:47
ממתק של שבת פרשת "בא" שישי, 07 ינואר 2022 11:32
ממתק של שבת - פרשת "וישלח" שישי, 19 נובמבר 2021 12:00
ממתק של שבת - פרשת "ויצא" חמישי, 11 נובמבר 2021 13:54
ממתק של שבת - פרשת "תולדות" שישי, 05 נובמבר 2021 11:11
ממתק של שבת - פרשת "נח" חמישי, 07 אוקטובר 2021 21:47
ממתק של שבת - פרשת "האזינו" שישי, 17 ספטמבר 2021 11:31
ממתק של שבת - פרשת "וילך" חמישי, 09 ספטמבר 2021 22:23
ממתק לשבת - פרשת "כי תבא" חמישי, 26 אוגוסט 2021 20:40
"ממתק לשבת - פרשת "כי תצא שלישי, 17 אוגוסט 2021 16:32
ממתק לשבת - פרשת "שופטים" חמישי, 12 אוגוסט 2021 14:09

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.